Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Senelių globos namai - 2 didžiausi mitai istorijoje

   2019-01-11

Kol jaunieji Lietuvos valstybės gyventojai galvoja apie karjeros aukštumas, šeimos kūrimą ar nesibaigiančius vargus nuo perkrautos dienotvarkės, vyresnieji tiesiog nori rasti savitą kampelį. Deja, šiomis dienomis atrodo, jog rinktis senelių namus yra itin sudėtinga. Taip yra todėl, nes apie šias įstaigas sklando itin daug mitų. Tačiau egzistuoja du didžiausi mitai istorijoje apie pensinio amžiaus žmonių slaugos namus: prastas teikiamas maistas ir prasta aplinka. Bet ar iš tiesų senelių globos namuose yra tokia prasta situacija? 

 

 

Aplinka

Šaltumu bei liūdesiu dvelkiančios sienos, niūrūs veidai, nuo nuobodulio iš paskos sekantis spengimas ausyse... Visa tai pirmiausia įsivaizduojama, kai išgirstamas žodis “Senelių globos namai”. Iš tiesų, dauguma žmonių šiais laikais vis dar įsivaizduoja slogią aplinką, keturių sienų modelį ir mirties dienos laukimą, kai išgirsta, jog teks išsikraustyti iš savų namų ir patekti į “valstybinius”. Iš tiesų, tai yra vienas didžiausių sukurtų mitų. Šiandieninėje visuomenėje vis didėja ir auga ne tik pensinio amžiaus globos namų skaičius, bet ir kokybė. Pasak Lietuvos statistikos departamento, 2017 m. pagalbos į namus ir socialinės globos asmens namuose paslaugos buvo suteiktos 21,3 tūkst. žmonių, ir iš jų 84,4 procentai sudarė pensinio amžiaus žmonės (tai yra 14 proc. daugiau nei 2016 metais) . Taip pat, bendros senelių globos namų apklausos duomenimis, 73 procentai pasisakė, jog sąlygos ir aplinka sparčiai gerėja. Tai įrodo, jog Lietuvoje vis labiau pasitikima senelių globos namais ir šių namų aplinka, kuri iki šiol buvo laikoma slogi, niūri, nuobodi ir suteikianti vienatvės jausmą. Be to, šį stereotipą galime vadinti mitu dėl dar vienos priežasties. Senelių globos namai, kitaip nei anksčiau, dabar yra statomi vietose, kuriuose gyventojai gali mėgautis nuostabia gamta ir puikia aplinka. Yra pakankamai daug tokių įstaigų, bet viena iš gražiausią ir sveikiausią aplinką turinčių įstaigų yra VšĮ “Druskininkų globos ir slaugos namai”. Šie namai yra įsikūrę tarp dviejų: Vijūnėlės ir Drūskonio tvenkinių bei netoliese yra Vijūnėlės parkas, su kuriuo globos namai turi sąsają ir ten gyvenantys žmonės gali bet kada drąsiai išeiti pasivaikščioti po nuostabias apylinkes. Parke bei visoje aplinkinėje teritorijoje yra daug žalumos, tvyranti ramybė, sąlygos važiuoti ir vėžimėliu. Todėl tai yra puiki aplinka visiems pensinio amžiaus žmonėms, kurie nori įkvėpti gryno oro, praleisti laiką gamtoje bei pasimėgauti aplinka.

 

 

 

 

Maistas

Dauguma žmonių vien išgirdę apie teikiamą maistą senelių globos namuose, iš karto įsivaizduoja, jog pusryčiams, pietums ir vakarienei pensininkai gauna tik košės, kruopų ar maisto, kuris yra nesubalansuotas bei neturi daug energinės vertės. Ypač toks stereotipas bei mitas išsivystė po skandalų kai kuriuose senelių globos namuose. Be abejonės, po kelių įvykių, iš karto imta galvoti, jog visur situacija tokia pati. Deja, tai, kad senelių globos namuose teikiamas maistas yra prastos kokybės ir nesubalansuotas yra mitas. Tai įrodo “Druskininkų globos ir slaugos namų” ir “Šilavoto globos namų” direktorius. Jis teigia: “Kadangi mūsų pagrindinis tikslas suteikti žmogui gerovę bei laimę, visada stengsimės duoti visa, kas geriausia. Mūsų abiejuose globos namuose, tiek Druskininkų, tiek Šilavoto, dirba kvalifikuotos virėjos, kurios naudoja pačią naujausią virtuvinę įrangą. Šios įrangos dėka, mūsų paruošti produktai dažniausiai gaminami garuose, ir tokiu būdu išlaiko daug daugiau vertingųjų savybių nei virti vandenyje ar kepti riebaluose. Be to, pas mus dirbantys dietologai kiekvienam mūsų slaugos namų gyventojui priskiria tam tikras normas, apsaugodami mūsų gyventojus nuo ligų. Jie tai pat apskaičiuoja, kiek kalorijų bei energinės vertės reikia gauti kiekvieno individo organizmui per dieną ir atitinkančiai grupei žmonių, kurių organizmo tipai sutampa, yra gaminamas specialus maistas”. Šis dviejų globos namų savininkas parodo, jog šiomis dienomis maistas yra ne tik gaminamas kokybiškas ir ekologiškas, bet ir atskiras pagal kiekvieno žmogaus organizmą ir jo poreikius. O tai įrodo, jog senelių globos namuose šiais laikais rūpimas yra kiekvienas žmogus. Be to, globos namų vadovas pridūrė, jog jo įstaigose maistas yra ekologiškas, subalansuotas ir itin įvairus. Todėl, atsižvelgdami į Druskininkų bei Šilavoto slaugos ir globos namų teikiamą kokybišką maistą ir sugriautą mitą apie prastos kokybės teikiamą maistą pensinio amžiaus slaugos namuose, galime daryti prielaidą jog maisto kokybė pensinio amžiaus slaugos namuose yra subalansuota bei įstaigoje daugiau atsižvelgiama į sveikatą, natūralius produktus ir į kiekvieną žmogų.

 

 

VŠĮ “DRUSKININKŲ SLAUGOS IR GLOBOS NAMAI”

 www.druskininkunamai.lt

Tel.: 8 620 133 55

 

VŠĮ “ŠILAVOTO GLOBOS NAMAI”

www.silavotonamai.lt

 

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite