Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Silpnėja klausa? Modernūs klausos aparatai gali padėti ir jų visai nereikia gėdytis

   2018-01-24

Gyvename nuostabiu laiku. Technologijos gali pagerinti įvairių sveikatos sutrikimų turinčių žmonių gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, silpstanti klausa šiais laikais daugeliu atveju gali būti pagerinta pasitelkus klausos aparatus. Visgi, gydytojai pastebi, kad daugybė nuo susilpnėjusios klausos kenčiančių žmonių nesiryžta nešioti klausos aparatų. Kodėl taip yra? Straipsnyje pateikiame 5 argumentus, kodėl reikia nugalėti kompleksus ir klausos aparatus pradėti nešioti kiek įmanoma anksčiau.

Gydytojai pastebi, kad modernus gyvenimo būdas žaloja žmonių klausą. Anksčiau nuo klausos sutrikimų dažniausiai būdavo gydomi visai maži įgimtų problemų turintys vaikai ir garbingo amžiaus sulaukę senjorai. Tačiau dabar į gydytojus dėl sunkiai girdimų ar suvokiamų garsų vis dažniau kreipiasi ir vidutinio amžiaus žmonės. Taip yra todėl, kad mūsų gyvenimas yra greitas, kupinas streso, dažniau nešiojame ausines, rečiau varstome gydytojų kabinetų duris. Šiuolaikiniai klausos aparatai gali išgelbėti silpstančią klausą ir stipriai pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau, kaip pastebi klausos sutrikimus turintiems asmenims padedančios įmonės „Laudata“ specialistė Neringa Ivoškienė, žmonės dažnai vengia klausos aparatų.

Tam yra kelios priežastys. Visų pirma, nemažai žmonių gėdijasi būti pastebėti su klausos aparatais. Kiti bijo, jog tokie įrenginiai tik dar labiau sumenkins silpstančios klausos likučius. Tuo tarpu treti tiesiog nemėgsta jokių technologijų, manydami, kad jos yra nepatikimos, reikalauja labai daug dėmesio ir priežiūros. Štai penki argumentai, kurie gali pakeisti šį klaidingą žmonių požiūrį.

1. Medicininę įrangą nešioja daugelis. Klausos aparatas yra medicininis prietaisas, skirtas padėti klausos sistemai. Daugybė žmonių nešioja akinius, kad geriau matytų, lazdas, kad lengviau vaikščiotų, dantų protezus ir kitus įrenginius, kurie yra pastebimi, tačiau pašalinių dėmesio tikrai netraukia. Tai nėra mados aksesuarai, tačiau dėl klausos aparatų kompleksuoti tikrai neverta.

2. Klausos aparatai išsaugos klausos likučius. Kai kurie žmonės bijo, kad aparatai gali atimti likusią ir taip menką klausą, tačiau ši baimė yra nepagrįsta. Klausa įprastai silpsta labai lėtai, pastebėti pokyčius būna labai sunku. Visgi, kreiptis į gydytojus reikėtų kiek įmanoma anksčiau, kad šie galėtų diagnozuoti klausos silpnėjimo priežastį, pasiūlyti geriausią gydymą, o jei reikia – ir klausos aparatų specialistų pagalbą. Kuo anksčiau bus pradėti nešioti klausos aparatai, tuo geriau jausis žmogus.

3. Tai yra patikimas būdas gyvenimo kokybei pagerinti. Silpstant klausai žmogus dažnai traukiasi iš socialinio gyvenimo, pamiršta savo poreikius ir pramogas. Ar pastebėjote, kad neprigirdintis žmogus dažniau lieka namie, rečiau eina į teatrą, kiną ar į svečius? Taip yra todėl, kad neprigirdinčiajam nemalonu lankytis vietose, kuriose klausa yra labai svarbi. Sumenkęs socialinis gyvenimas, sumažėjusi savivertė, užsidarymas savyje – viskas skaudžiai atsiliepia gyvenimo kokybei ir psichologinei būklei. Klausos aparatai gali sugrąžinti gyvenimo džiaugsmą – pašnekesiai su draugais ir mieste praleisti vakarai vėl tampa prieinamu malonumu.

4. Kiekvienam žmogui pritaikomi sprendimai. Kiekvienas žmogus yra skirtingas savo poreikiais, požiūriu į sveikatą, gyvenimo būdu ir klausos sistemos fiziologija. Tai reiškia, kad klausos aparatai turi būti pritaikyti prie kiekvieno žmogaus individualiai. Atvykus į konsultaciją specialistai visų pirma pasikalba su pacientu, išsiaiškina jo norus, būklę ir poreikius, atlieka tyrimus, o tuomet jau imasi taikyti klausos aparatus. Taip užtikrinamas geriausias įmanomas rezultatas.

5. Lengva aparatų priežiūra. Kai kurie žmonės tiesiog vengia technologijų, nes mano, kad su jomis nesusitvarkys. Tačiau iš tikrųjų klausos aparatai didelės priežiūros nereikalauja. Jie nešiojami tik dieną, o naktį yra išimami džiovinti. Individualiai sukurtus įdėklus, klausos aparatų dalį, kuri dedama tiesiai į ausies kanalą, reikia kruopščiai nuplauti maždaug kas dvi savaites. Tačiau tai iš esmės yra viskas, ką reikia padaryti, jokios papildomos priežiūros klausos aparatams nereikia. Tinkamai prižiūrimi aparatai negenda, nors aparatams suteikiama 2 metų garantija.

Priimti sprendimą įsigyti klausos aparatus turėtų būti lengva. Juk nuo to priklauso žmogaus gyvenimo kokybė, darbingumas ir net psichologinė sveikata. Jei tik pastebite, kad prastėja klausa, nedelsdami kreipkitės į otolaringologą – gydytojas pateiks diagnozę ir, jei reikia, patars naudoti klausos aparatus.
UAB „Laudata“ – patikima įmonė, teikianti paslaugas klausos sutrikimų turintiems žmonėms. „Laudata“ atstovauja geriausius Australijos kochlearinių implantų bei Vokietijos ir Šveicarijos klausos aparatų gamintojus. Kiekvienam klientui suteikiamos konsultacijos, parenkamas geriausias sprendimas.
Klausa – vienas iš pagrindinių mūsų pojūčių, padedantis suprasti mus supantį pasaulį. Šiais laikais technologijos leidžia išspręsti jos silpnėjimo problemą ir jau seniai metas pamiršti kompleksus, susijusius su klausos aparatų naudojimu. Todėl klausos sistemos sutrikimais besiskundžiančius artimuosius paraginkite kreiptis į gydytojus ir patys prisiminkite šį patarimą.

Neringa Ivoškienė
UAB „Laudata“
Tvirtovės al. 86-1, Kaunas
www. laudata.lt
info@laudata.lt
+370 630 00453



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite