Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Šilumos energiją galima panaudoti antrą kartą

   2013-04-02

Šilumą galima kaupti ir ją vėliau panaudoti dar kartą. Tai leidžia padaryti šilumos energiją akumuliuojantys sprendimai.
Austrijos specialistai sukūrė medžiagą, kuri leidžia itin gerai kaupti šilumą. Toji medžiaga „Heat Memory System“ (HMS) pavadinimu gali sukaupti židinio ar krosnelės šilumą ir tolygiai grąžinti ją į aplinką.
„MHS akumuliacinė medžiaga – tai itin sunkus iš natūralių medžiagų pagamintas liejinys, kuris sukaupia nepalyginamai daugiau šilumos, negu panašios natūralios medžiagos, - pasakoja Benas Dragūnas, įmonės „B&E Kaminai“ vadovas. – Ji visiškai ekologiška – nekeičia savo struktūros dešimtmečius. MHS akumuliacinė medžiaga talpinama kuo arčiau šilumos šaltinio – židinio ar krosnelės degimo kamerų viduje. Šis patentuotas būdas leidžia tolygiai panaudoti židinio ar krosnelės skleidžiamą šilumą“.
Židiniu ar krosnele šildoma patalpa dažnai per smarkiai įkaistai. Nustojus kūrenti, ji taip pat greitai ataušta, o norint, kad temperatūra netaptų per žema, tenka krauti malkas dažnai.
„Židinys ar krosnelė su HMS sistema iš karto dalį energijos panaudoja šildyti patalpai, bet šioji neįkaista per smarkiai – dalis energijos sukaupiama akumuliacinėje medžiagoje, - pasakoja pašnekovas . - Rečiau kraunant į židinį ar krosnelę malkas jų mažiau sunaudojama. Židiniui ar krosnelei užgesus, sukaupta šilumos energija spinduliuoja šilumą į patalpą net 9 valandas“.
Lietuvoje galima įsigyti tokias Austrijos kompanijos „Austraflamm“ sistemas, montuojamas šios firmos židiniuose bei krosnelėse.
Siūloma ir daugiau panašių sprendimų, leidžiančių taupyti šilumą, kuri išleidžiama per kaminą. Vienas iš tokių sprendimų – tai dūmų ir vandens ekonomaizeris. Šis prietaisas veikia šilumokaičio principu, jis leidžia grąžinti į šilumos sistemą kaminu išlekiančių dūmų šilumą. Dūmų šiluma panaudojama perduodant šilumą skysčiui, esančiam ekonomaizerio viduje. Ekonomaizeris yra montuojamas tarp šildymo prietaiso ir dūmtraukio. Pašildytas skystis keliauja į šildymo sistemą, pakeldamas grįžtančio į katilą vandens temperatūrą. Toks principas leidžia papildomai gauti nuo 4,5 iki 13 kW šiluminės galios. Jį naudojant galima rinktis mažesnės galios šildymo katilą ir tuo pačiu sunaudoti mažiau kuro. „B&E kaminai“ gamina tokius ekonomaizerius.
„Dūmų-vandens ekonomaizeris efektyviausias kartu su aukštesnę temperatūrą išmetančiais šildymo katilais, tokiais kaip ketiniai centrinio šildymo katilai“, - pasakoja „B&E Kaminai“ vadovas.
Šilumos taupymui gali būti naudojamos ir akumuliacinės katilinės – jos perteklinę šilumą panaudoja šildyti prie sistemos prijungtai vandens talpai. Tokioje talpoje esantis vanduo imamas šildyti, kai šildymo sistemai energijos jau per daug. Tada užsidaro specialus vožtuvas, ir šiluma patenka į akumuliacinę talpą. Kai kuras sudega, į sistemą patenka šiluma, sukaupta akumuliaciniame rezervuare. Šildymo sezono metu toji šiluma gali šildyti patalpas net 1-3 dienas.
"Kadangi visa įranga tokiu būdu veikia esant maksimaliai aukštoms temperatūroms, joje susikaupia mažiau suodžių,- pasakoja pašnekovas. - Katilas ir dūmtraukis tokiu atveju gali būti eksploatuojami ilgiau. Be to, katilas veikia efektyviau - kuras visiškai sudega, o jo sunaudojama 20-30 procentų mažiau".

1. Židinys ar krosnelė su HMS sistema patalpos neįkaitina per smarkiai – dalis energijos sukaupiama akumuliacinėje medžiagoje . Rečiau kraunant į židinį ar krosnelę malkas, jų mažiau sunaudojama. Židiniui ar krosnelei užgesus, sukaupta šilumos energija spinduliuoja šilumą į patalpą net 9 valandas.
2. Dūmų ir vandens ekonomaizeris veikia šilumokaičio principu, jis leidžia grąžinti į šilumos sistemą kaminu išlekiančių dūmų šilumą. Dūmų šiluma panaudojama perduodant šilumą skysčiui, esančiam ekonomaizerio viduje. Ekonomaizeris yra montuojamas tarp šildymo prietaiso ir dūmtraukio. Pašildytas skystis keliauja į šildymo sistemą, pakeldamas grįžtančio į katilą vandens temperatūrą.
3. Šilumos taupymui gali būti naudojamos ir akumuliacinės katilinės – jos perteklinę šilumą panaudoja šildyti prie sistemos prijungtai vandens talpai.

Benas Dragūnas
B&E kaminai vadovas
Pakalnės g. 5E, Domeikava, 8618 47755
info@bekaminai.lt, www.bekaminai.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite