Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Šilumos siurbliai oras - vanduo – kodėl verta juos įsigyti

   2019-03-28

 Sparčiai augant nekilnojamojo turto rinkai, kai statomi ne tik individualūs gyvenamieji namai, bet ir biurai bei įvairios paskirties komercinės patalpos, atsiranda ir daugiau alternatyvų centralizuotai tiekiamai šilumos energijai. Kurią pasirinkti, kad šildymas būtų efektyvus, ekonomiškas ir kuo mažiau terštų aplinką?

 

 

Kai kurie  metodai atgyvenę

Alternatyvių centralizuotai šildymo sistemai yra ne viena. Kai kurios iš jų diegiamos rečiau kaip neatitinkančios šiuolaikinio gyvenimo diktuojamos kokybės, kitos populiarumo nepraranda jau ilgą laiką (pavyzdžiui, dujinis šildymas), na, o pastaruoju metu vis sparčiau kelią į rinką skinasi inovatyvūs pasiūlymai.

 

Šildymas kietuoju kuru pastaruoju metu pasirenkamas vis rečiau, nes ši sistema reikalauja kietojo kuro sandėliavimo, kamino įrengimo, pelenų valymo, nuolatinės priežiūros katilinėje, be to, dėl į atmosferą išmetamų nuodingų medžiagų laikomas neekologišku.

 

Šildymas dujomis, nors ir gana populiarus, tačiau ne visada įmanomas. Jei iki norimų apšildyti patalpų nėra nutiestas dujotiekis, tada reikia ieškoti kitų alternatyvų.

 

Nenorintys būti priklausomi nuo centralizuotai tiekiamos šilumos energijos, vartotojai vis dažniau renkasi šildymo sistemą oras - vanduo, kuri tinkama tiek individualiems namams, tiek didelio ploto komercinės paskirties paskirties pastatams. Ji patogi tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti šilumos kolektoriaus žemėje ar išgręžti giluminių gręžinių.

 

Ekologiški ir universalūs

Ši sistema vartotojams patraukli ne tik dėl ekologiškumo (minimali aplinkos tarša), bet ir dėl universalumo. Sistemos oras-vanduo siurbliai traukia šilumą iš lauke esančio oro ir perduoda ją į patalpas per įrengtą grindinį šildymą ar radiatorius. Be to, šie siurbliai ruošia ir karštą vandenį, o kaitriomis vasaromis tarnauja jau kaip patalpų vėsintojai. 

 

 

Kaip pasakojo UAB „Diterma“ vadovas Vincas Jasiukevičius, viskas, ko prireiks šiai sistemai – tai elektra, kuri pasiekiama faktiškai bet kur; vanduo ir šilumos siurblys. Šilumos siurblį sudaro vidinis ir išorinis agregatai. Juos jungia varinai izoliuoti vamzdeliai, kuriuose cirkuliuoja freonas ir elektros kabelis ir daugiau nieko nereikia. Be to, sistema lengvai valdoma. „Karštam vandeniui ruošti nustatote norimą temperatūrą boileryje ir su termostato pagalba šilumos siurblys tą temperatūrą palaiko. Optimaliausia temperatūra – 55-56 laipsniai, kad nesidaugintų bakterijos. O šildymui taip pat užfiksuojame į grindis paduodamą temperatūrą, sakykime, 35 laipsnius ir siurblys palaiko tą nuolatinį tiekimą. Jis niekuo nesiskiria nuo dujinio katilo, ten taip pat yra keli mygtukai, kurių pagalba viską reguliuojame, daugiau praktiškai vartotojui nieko žinoti nereikia, nes viskas vyksta automatiškai“, - pasakojo V. Jasiukevičius. Jis pridūrė, kad jų  siūlomi įrenginiai palaiko wi-fi funkciją, tad vartotojas valdyti temperatūras gali ir būdamas toli nuo pastato, iš bet kurios vietos, kur tik yra internetas.

 

Minusai neužgožia pliusų

Jis teigia, kad šilumos siurblys oras-vanduo yra brangesnis už dujų katilą, tačiau šildymo išlaidos mažesnės už dujinį. Iš pirmo žvilgsnio šilumos siurblys atrodo gerokai brangesnis už dujinį katilą. Tačiau įvertinus dujotiekio įvedimo kaštus bei dūmtraukio montavimą pastebėsite, kad išlaidos labai panašios tačiau turėsite nepalyginamai pažangesnį bei ekologiškesnį produktą . „Iš esmės, augant konkurencijai kainos mažėja ir aš manau, kad netrukus ši sistema bus Lietuvoje pirmaujanti netik privačiame sektoriuje, bet ir šildant komercines patalpas“, - sako specialistas.

 

Perkant įrenginį svarbu įvertinti ir jo galingumą. Kokybiški šilumos siurbliai puikiai veikia net iki - 20 ar daugiau laipsnių šalčio. Tačiau kai kurie prastesnės kokybės ar mažesnio galingumo siurbliai tampa neefektyvūs jau prie - 15 laipsnių šalčio ir šildymui pradeda naudoti elektros energiją, dėl ko padidėja kaštai. Todėl labai svarbu prieš renkantis siurblį pasitarti su specialistais.

 

Be to, klientui siūloma įvertinti ir tai, kad išorinis blokas skleidžia garsą, todėl jam reikėtų parinkti tokią vietą, kad būtų atokiau nuo žmonių susibūrimo vietos ir netrikdytų jų poilsio ar susitelkimo į darbą.

 

Pasiruošimas ir montavimas

Individualiam namui šilumos siurblio montavimas su aikštelės paruošimu meistrai užtruktų  iki trijų dienų, didesnėms komercinėms patalpoms išorinis blokas būtų gerokai didesnis, bet paruošti aikštelę ir montuoti taip pat užtenka kelių darbo dienų. Be to, paprasčiau vesti elektros suvartojimo apskaitą, nes užtenka vienos sąskaitos tiek už šildymą, tiek už karšto vandens paruošimą bei apšvietimą ir kitas elektros sąnaudas.

 

Taigi, apibendrinant būtų galima išvardinti šiuos šildymo sistemos oras-vanduo privalumus:

*Minimali aplinkos tarša;

*Universalus ir teikia naudą ištisus metus – ruošia karštą vandenį, žiemą šildo, o vasarą vėsina patalpas;

*Ekonomiškas – sunaudoja keliskart mažiau elektros energijos, nei elektriniai šildytuvai;

*Paprastas valdymas, o įrenginiuose su wi-fi – galimybė valdyti nuotoliniu būdu;

*Nereikalauja papildomos apskaitos, šildymo išlaidos įskaičiuotos į bendrą elektros suvartojimo sąskaitą

 

UAB „Diterma“ patyrę specialistai parenka, sumontuoja šilumos siurblius, kurių garantinis bei pogarantinis aptarnavimas Lietuvoje neturi analogų.

 

 

UAB „DITERMA”

Direktorius Vincas Jasiukevičius

Tel. +370 679 08079

Info@diterma.lt

 

 

 

 

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite