Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Šilumos siurblys „Oras/vanduo“: šildykitės pigiai ir patogiai

   2009-03-17

Šildymas oro šilumos siurbliu turi tuos pačius privalumus, kurie būdingi geoterminiam šildymui. Toks šildymas ekonomiškas, sistema nereikalauja priežiūros ir patogi naudotis . Šildymas oro šilumos siurbliu tinka ir ten, kur dėl įvairių techninių priežasčių negalima įrengti geoterminio šildymo. Firma „Sanresta“ siūlo Švedijos kompanijos NIBE įrangą, kuri yra viena geriausių pasaulyje.

Dabartinės dujų kainos verčia pagalvoti apie tai, kaip šildyti namus pigiau. Šiaurės šalių energetikos specialistai suskaičiavo: jei visi individualūs Skandinavijos ir Suomijos namai turėtų šilumos siurblius, šiose šalyse būtų sunaudojama maždaug 43 procentais mažiau energijos. Be to, toks šildymo būdas neteršia aplinkos.

Nieko stebėtino, kad būtent Švedijos gamintojai yra lyderiai šilumos siurblių gamybos srityje – ten taupyti energiją verčią klimatas, be to, ten senos ekologijos tradicijos. Švedija – tai aukštos kokybės gaminių šalis. Be to, čia prieš tris dešimtmečius ir imtas naudoti šilumos siurblių technologija pagrįstas šildymo būdas.

Švedijos kompanija NIBE, įkurta 1949 metais, yra didžiausias namų ūkio šildymo technikos gamintojas Skandinavijos šalyse ir Šiaurės Europos rinkos lyderis geoterminės šildymo technikos (šilumos siurblių) segmente.

Švedijos patirtis dėl klimato panašumų puikiai tinka Lietuvoje. Tuo jau galėjo įsitikinti daugelis firmos „Sanresta“, atstovaujančios firmai NIBE Lietuvoje, klientų. „Sanresta“ jau yra įrengusi mūsų šalyje apie tūkstantį geoterminių sistemų, tad apie šį produktą žino iš tikrųjų daug ir ne iš nuogirdų, įmonės specialistai turi ir didelę veikiančių oro šilumos siurblių įrengimo patirtį bei kvalifikuotą serviso komandą.

Šilumos siurblys „Oras/vanduo“ – labai patogus šildymo būdas tada, kai norisi alternatyvaus šildymo būdo, bet geoterminį šildymą įsirengti nepatogu. Sakysim, geoterminiam šildymui įsivesti reikalingas tam tikro dydžio sklypas, kuriame būtų galima užkasti išorinį kontūrą. O jei sklypas mažesnis arba jame jau atlikti gerbūvio darbai, tai padaryti gali būti neįmanoma, nepatogu ar brangu. Tuo tarpu šilumos siurbliui „Oras/vanduo“ nereikia didelio sklypo – svarbu, kad būtų kur lauke pastatyti maždaug šaldytuvo dydžio įrangos dalį. Tokia šildymo sistema, galima sakyti, ideali tuo atveju, kai norima pakeisti vis skaudžiau per kišenę smogiantį šildymą dujomis. Pirmiausia- šildytis oro šilumos siurbliu bene 2-3 kartus pigiau negu dujomis. Antra, sutvarkytas gerbūvis visiškai netrukdo įdiegti šią sistemą.

Šildymas oro šilumos siurbliu labai patogus ir tuo atveju, jei dujos paprasčiausiai neatvestos iki jūsų namų – su vidaus moduliu jis tarnaus ir kaip vienintelis Jūsų šilumos šaltinis.

O už šildymą kietuoju kuru šis modernus šildymas pranašesnis tuo, kad tokiai įrangai iš esmės nereikia jokios priežiūros. Galite pamiršti situaciją, kai žiemą negalėjote išvykti iš namų, nes nebuvo kaip palikti savo malkomis kūrenamo namo.

Šilumos siurblys „Oras/vanduo“ neskleidžia garsaus triukšmo, o kadangi jis statomas lauke, namuose jo visai nebus girdėti.

NIBE šilumos siurbliai „Oras/vanduo“ gaminami net trijų modelių. Tarp jų yra tinkančių trifaziam arba vienfaziam elektros tinklui. Kiekvienas iš šių modelių turi plačią galingumo gamą. Todėl NIBE šilumos siurblius galima pritaikyti patiems įvairiausiems poreikiams, rasti patį tinkamiausią vartotojui sprendimą.

Niekam ne paslaptis, kad Lietuvoje šaltos žiemos tampa retenybe – šildymo sezono lauko oro temperatūros vidurkis pas mus siekia 7 laipsnius šilumos. Esant teigiamai temperatūrai, šildymas oro šilumos siurbliu net 4-5 kartus pigesnis už šildymą elektra. Tas skirtumas priklauso nuo oro temperatūros, jai kylant jis didėja, o krintant – mažėja.

Jeigu jūs namie turite įrengtus šilto vandens radiatorius ar šildymą po grindimis, jie puikiausiai gali sąveikauti su oro šilumos siurblio sistema. Kitaip šnekant, šildymo sistemos name nereikia perdaryti, ją reikia tik papildyti minėtu šilumos siurbliu. Siurblys gali būti įrengiamas ir sujungtas su nedideliu vidaus moduliu – elektriniu boileriu. Jis papildo sistemą tais atvejais, kai oro temperatūra nukrinta žemiau 20 laipsnių šalčio.  

Šis modernus šildymo būdas puikiai tinka ir komerciniams bei gamybiniams pastatams. Esant dideliam šilumos poreikiui, NIBE šilumos siurblius galima jungti į kaskadą iki 9 vienetų, tada dirbs tiek šilumos siurblių, koks bus šilumos poreikis. Estijoje tokios ekologiškos sistemos įrengiamos vaikų darželiuose. 

Šilumos siurblio „Oras/vanduo“ sistemą labai ekonomiška įrengti renovuojant didelius daugiabučius namus. Dėl didelio šilumos poreikio tokiame pastate siurblys dirba beveik nesustodamas, todėl daugiabučiame name oro šilumos siurblys gali atsipirkti per 1-2 metus.

Patyrę „Sanrestos“ specialistai gali išsamiai pakonsultuoti jus, kokia šildymo sistema patogesnė ir efektyvesnė jūsų namuose ar paruošti namo šildymo projektą. NIBE įrangai suteikiama net 5 metų garantija – jei reikės,„Sanresta“ atliks garantinį ar pogarantinį aptarnavimą. Įmonė padarys viską, kad jūsų namuose būtų šilta ir kad už šilumą nereikėtų brangiai mokėti.  

NIBE atstovas Lietuvoje:

E. Gedminčiaus firma „Sanresta“

Dubysos 62, Klaipėda8 46 397880

Smolensko g. 10, Vilnius

8 5 2105105

8 615 46248

www.nibe.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 30 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite