Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

ŠIUOLAIKINĖ TECHNOLOGIJA tradicinėje formoje

   2008-08-06

Nors statybinių medžiagų rinkoje produktų pasiūla milžiniška, dalis vartotojų vis dėlto renkasi laiko patikrintas plytas. Kad jos atitiktų šiuolaikinius tiek kokybės, tiek įvairovės reikalavimus, gamintojai sėkmingai pritaiko naujas technologijas tradiciniams gaminiams.

SENKA KAIP ŽMONIJA STATYBINĖ MEDŽIAGA

Plytos - viena iš seniausių statybinių medžiagų. Jų istorija siekia jau daugiau kaip kelis tūkstančius metų. Dėl ilgaamžiškumo, natūralumo, atsparumo ugniai, mažų eksploatacijos išlaidų plytos iki šių dienų yra vienos populiariausių statybinių ir apdailos medžiagų. Pirkėjai jas vertina dėl ekologiškumo, ilgaamžiškumo ir kokybės. Stambiausias pasaulyje keraminių statybinių medžiagų gamintojas „Wienerberger“ šį pavasarį Lietuvos vartotojams siūlo naujas redukuotąsias apdailos plytas.

SPECIFINĖ TECHNOLOGIJA

Redukuotosios plytos-pirmas ir itin vykęs naujosios Aserio (Estija) plytų gamyklos eksperimentinis gaminys, dėl konkurencingos kainos ir patrauklių estetinių ypatybių jau spėjęs sulaukti didelio susidomėjimo ir mūsų šalyje. Šios margos plytos turėtų užimti deramą vietą Lietuvos plytinių fasadų rinkoje, nes per pastaruosius keletą metų tokių plytų paklausa išaugo net keletą kartų.

Redukuotosios plytos gaminamos taikant moderniausias gamybos technologijas. Degant pačias paprasčiausias raudonąsias plytas, tam tikru degimo proceso metu krosnyje nutraukiamas deguonies tiekimas. Tuo metu purškiamas kuras (gamtinės dujos) patenka ant įkaitusių plytų ir pasisavina tam tikrą dalį deguonies molekulių (redukuojasi), taip natūraliai apdegindamas plytų paviršių. Taip išdegtų plytų spalva varijuoja nuo šviesiai raudonos iki tamsiai pilkos (juodos), kartais turi žalsvų ir violetinių tonų. Taip pat gaminamos TERRA redukuotosios rudos plytos. Redukuotosios plytos gali būti lygaus, šiurkštaus ir visiškai naujo-smėlėto ir rievėto-paviršiaus.

Estijoje gaminamos redukuotosios plytos išsiskiria ne tik aukšta kokybe, bet ir itin konkurencinga kaina, palyginti su panašia šiuo metu Lietuvos rinkoje esančia produkcija.

SPALVŲ ŽAISMAS IR ĮVAIROVĖ

Visų, ypač redukuotų klinkerio plytų ypatumas-daugybė atspalvių. Naudojant skirtingas molio rūšis ir mineralinės kilmės pigmentus į žaliavas maišant anglį ir naudojant kitus priedus bei deginant labai aukštoje 930-1400 °C temperatūroje, išgaunama itin plati klinkerio plytų spalvinė gama ir paviršiaus struktūros. Vienoje partijoje plytos gali skirtis viena nuo kitos-tai natūralaus gamybos proceso rezultatas. Kiekvienos plytos atspalvis priklauso nuo degimo temperatūros ir technologijos, paviršiui apdoroti naudojamo smėlio, molio rūšies ir kitų plytų gamybos subtilybių, kurių gamintojas neatskleidžia. Taip priskaičiuojama per 1500 skirtingų atspalvių klinkerio plytų. Statiniai iš tokių plytų daug įdomesni nei iš vienspalvių.

Plytų spalva daugiausia priklauso nuo molio cheminės sudėties. Gaminamų Aserio gamykloje keraminių plytų sudėtyje esanti geležis plytoms suteikia tradicinę raudoną spalvą. Gaminant rudo atspalvio plytas naudojami specialūs priedai. Kaip ir gamtoje vienodų spalvų derinių, taip ir Terca plytose nerasite dviejų absoliučiai vienodų atspalvių. Taigi jūsų namai visada atrodys nepakartojamai.

SVARBU!

Išskirtiniams klientams „Wienerberger“ gali pasiūlyti ir vadinamųjų „išrūkytų“ belgiškų „Terca“ plytų, kurios savo estetine išvaizda priblokš ne vieną, siekiantį išskirtinumo. Tarp belgiškų ir olandiškų plytų rasite ir didžiulį asortimentą imituojančių senovę plytų-apdaužytais kampais ir išteptų skiediniu plytų kolekcijas „Retro“ ir „Rustica“.

Dėl įvairių atspalvių plytų ir dėl skirtingai nuo lygaus ar šiurkštaus paviršiaus krintančios šviesos, fasadas kintant apšvietimui įgyja vis naujų atspalvių.

Norėdami apdailinti kolonas, arkas, stulpelius ar langus galite rinktis specialias kampines ar figūrines plytas. Pastatų restauravimui siūlomos rankų darbo plytos. Lietuvoje popiuliariausios yra rudo atspalvio Terra plytos. Lietuvaičiai noriai renkasi ir raudonos spalvos, rankomis formuotas plytas St. John‘s bei daugybę kitų vadinamojo rankinio formavimo (sendintų) plytų, kurias „Wienerberger“ gamina Belgijos ir Olandijos gamyklose. Šių plytų paklausa tokia pat didelė kaip ir jų pasiūla, todėl kiekvienas išsirinks savo fasadui senovę primenančią plytą, kurių „Wienerberger“ gali pasiūlyti daugiau per 500 skirtingų pavadinimų.

Norintys šviesaus fasado gali rinktis Safari plytas, arba rožinės spalvos jos atmainą Rosso. Jų švelniai geltona spalva, kai kada su rožiniu atspalviu, gaunama į molį įdėjus kalkakmenio. Šiais metais šios plytos siūlomos už itin patrauklią kainą. Visos šios plytos gali būti 3 paviršių: lygaus, šiurkštaus ir rievėto.

FASADŲ APDAILAI - LENGVESNĖS

Kurdami apdailos plytas Terca, gamintojai rūpinosi ne tik estetika, bet ir tuo, kad jas būtų patogu naudoti statant. Estijoje gaminamos tradicinės plytos yra standartinių 250x120x65 mm matmenų (sutrumpintai vadinamos VAT). Fasadams skirtos lengvesnės apdailos plytos, kurių matmenys 250x85x65 mm (sutrumpintai vadinamos FAT). Redukuotąsias plytas „Wienerberg“ siūlo tik FAT (250x85x65 mm) matmenų. Plytas iš Vokietijos, Belgijos ir Olandijos Jūs galite rinktis iš pagrindinių tų šalių formatų: NF (240x115x71 mm) arba NF1/2 (240x85x71 mm) ir WFD (210x100x65 mm) arba WF (210x100x50 mm) ir daugybės netradicinių formatų, kurių „Wienerberg“ gali pasiūlyti net iki 20.

TERMOIZOLIACINĖS IR EKSPLOATACINĖS SAVYBĖS

Plytų termoizoliacinė paslaptis ta, kad oras gali prasiskverbti į daugelį mažų plytos porų. Dėl medžiagos poringumo, taip pat dėl plytos formuojamų skylių prarandama mažiau šilumos. Dieną sienos kaupia natūralią saulės energiją, o vakare ją pamažu atiduoda. Plytiniai namai nepraranda šilumos žiemą ir išlieka maloniai vėsūs vasarą.

Mūrijant plytų sienas dažniausiai naudojama trisluoksnė konstrukcija, kuri maksimaliai apsaugo pastatą nuo kritulių ir šalčio ar karščio. Oro tarpas neleidžia kauptis drėgmei. Iš vidaus iškeliaujanti drėgmė gali skverbtis per sienas ir greitai patekti į išorę, neužsilaikydama sienoje.

EKOLOGIŠKI GAMINIAI

Plytos gaminamos tik iš natūralios medžiagos-molio. Iš pradžių jos džiovinamos, paskui išdegamos. Plytų gamyba sujungia keturias natūralias stichijas: ugnį, vandenį, orą ir žemę.

Naudojant plytas Terca, nelieka jokių kenksmingų atliekų, neišskiriami alergenai, o plytinis namas yra nedegus ir nepūva, be to, plytoms nekenkia parazitai, jų neardo grybelis.

Plytų fasadas ilgaamžis, o jei kada nors ir tektų ardyti plytų sieną, plytas galima panaudoti iš naujo ar sunaikinti nekenkiant aplinkai. Perdirbtų plytų skalda gali būti naudojama kelių rekonstrukcijai, sienų garso izoliacijai, teniso kortų dangai ir kt.

PATIKIMA INVESTICIJA

Genialu tai, kas paprasta, o kalbant apie statybines medžiagas galima pridurti-ir laiko patikrinta. Plytiniam fasadui nereikia jokios ypatingos priežiūros. Natūralios keramikos spalvos ir ypatinga paviršiaus faktūra leidžia sukurti individualų, akį traukiantį fasadą, kuris neardo darnos tarp pastato architektūros ir aplinkos. Plytiniai pastatai-tai užtikrinta investicija į ateitį: jie ilgaamžiai, o kaina laikui bėgant tik auga. Be to, plytos puikiai dera su kitomis medžiagomis-medžiu, metalu ar tinku.

„Wienerberger AB“ informacija

WIENERBERGER AB atstovybė

Laisvės pr. 77B, Vilnius

Tel. (8 5) 241 7435

Faks. (8 5) 279 4700

El.p. info@wienerberger.lt

www.wienerberger.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 30 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite