Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Šiuolaikiniai Siemens klausos aparatai

   2009-01-12

Daugelis žmonių vis dar įsivaizduoja klausos aparatą kaip nemenką plastmasės gabalą pakabintą už ausies, kuris laikas nuo laiko cypią, kurį reikia be perstojo reguliuoti, nes garsas tai per aštrus, tai per stiprus, tai per silpnas. Dėl šių priežasčių klausos aparatai yra nešiojami vos keletą valandų per dieną, o kartais naudojami tik ypatingomis progomis... Tokį įspūdį formuoja ir nemokamai kas penkis metus neprigirdintiesiems išduodami ligoninėse klausos aparatai. Problema yra ir klausos aparatų sureguliavimas. Daugumoje ligoninių, išduodančių klausos aparatus juos reguliuoja gydytojai, kurie ir taip yra perkrauti kitais darbais, taigi gali skirti klausos reguliavimui vos keletą minučių. Gerai klausos aparatą pritaikyti neprigirdinčiojo klausai ir poreikiams užtrunka daug ilgiau, - keletą valandų, be to beveik visada prireikia kelių papildomų reguliavimų, pradėjus nešioti klausos aparatą tam, kad jo veikimas tiksliai atitiktų nešiojančio gyvenimo būdą, jo aplinką, poreikius, klausą. Ką, be tikslaus klausos aparato pritaikymo, dar gali pasiūlyti neprigirdinčiajam šiuolaikinės technologijos įgyvendintos Siemens klausos aparatuose? Patikimumą, nešiojimo komfortą, natūralų garsą, itin mažą dydį, darantį klausos aparatą nepastebimą aplinkiniams, stilių, kai klausos aparatas net neprimena tradicinio klausos aparato, papildomas funkcijas, naudojimo patogumą ir paprastumą.

Patikimumas ir ilgaamžiškumas. Klausos aparatai dirba itin sudėtingomis sąlygomis. Prakaitas, drėgmė, nešvarumai, - visa tai gerokai sutrumpina klausos aparato tarnavimo laiką, sąlygoja įvairius gedimus. Visai tai žino ir klausos aparatų specialistai, todėl dauguma Siemens klausos aparatų yra padengiami nano-danga, - plėvele, kuri būdama idealiai glotni molekuliniame lygmenyje atstumia drėgmę ir nešvarumus kaip teflonas. Kai kuriuose aparatuose taip pat naudojamos specialios plėvelės ar filtrai, dedami ant mikrofonų ir garsiakalbių, kurie nepraleidžia drėgmės ir nešvarumų, tačiau yra akustiškai skaidrūs garsui. Aparatams senstant kinta ir jų charakteristikos, t.y. garso kokybė. Modernūs klausos aparatai patys save kalibruoja, išlaikydami savo charakteristikas vienodas visą tarnavimo laiką. Visos šios savybės užtikriną ilgą ir be gedimų klausos aparato tarnavimo laiką.

Nešiojimo komfortas. Jį užtikrina skaitmeniniuose klausos aparatuose įgyvendintos skaitmeninės signalo apdorojimo technologijos. Pavyzdžiui: jei aparatas sustiprina žmogaus balsą iki gero girdimumo, tai jis sustiprina ir triukšmą, kuris, pabrėžtinai stiprus gali erzinti ir varginti. Sprendimas yra.

Tai gali būti keletas girdėjimo programų, kai pavyzdžiui triukšmingoje aplinkoje žmogus įjungia programą nestiprinančią tylesnių garsų ir išskiriančią tik žmogaus balso dažnumus. „Gudresni" aparatai automatiškai atpažįsta kada garsas yra žmogaus balsas, kada triukšmas, kada muzika ir automatiškai pakeičia signalo apdorojimo būdą. Tai yra vadinama situacijų atpažinimu. Tokiu būdų kai aplinkoje yra žmogaus balsas jis yra sustiprinamas, kai triukšmas, - nuslopinamas, kai žmogaus balsas triukšmingoje aplinkoje, - balsas išryškinamas, o triukšmas nuslopinamas iki priimtino lygio ir pan. Nereti atvejai, kai žmonės nešiojantys klausos aparatus triukšmingoje aplinkoje geriau girdi, nei aplinkiniai, nesiskundžiantys klausa. Problematiška garsinė situacija yra kai kalba keli žmonės vienu metu, pavyzdžiui vakarėlyje, susirinkime, etc. Tada balso atpažinimas nėra gera pagalba. Tokiose situacijose padeda kryptiniai mikrofonai, kurie veikia kaip antenos, kai garsas geriausiai yra sustiprinamas iš priekio ar stipriausio balso kryptimi. Tada žmogus renkasi kurį pašnekovą nori geriau girdėti. Kai kurios kryptinių mikrofonų sistemos pačios nustato kryptį, kai, pavyzdžiui žmonės kalba pakaitomis, tai yra vadinamieji dinaminiai kryptiniai mikrofonai. Tuo būdu klausos aparatai prisitaiko prie bet kokios garsinės aplinkos automatiškai užtikrindami gerą girdimumą. Yra nemažai Siemens klausos aparatų sistemų kai du klausos aparatai bendraudami tarpusavyje bevieliu būdu priima sprendimus kartu. Pavyzdžiui „pajutęs" žmogaus balsą vienas aparatas „liepia" kitam nuslopinti jo pusėje skambančią muziką ir „nukreipti" kryptinių mikrofonų garso priėmimo kryptį į kalbantįjį. Tokiu būdu išvengiama situacijų, kai tam tikrais atvejais vienas klausos aparatas ne padeda, o maišo žmogui. Be to tokios sistemos pagerina erdvinę orientaciją, padėdami nešiotojui momentaliai ir intuityviai suprasti iš kurios pusės atsklido garsas.

Natūralus garsas. Įdėjus į ausį klausos aparatą ausies kanalas yra uždengiamas, tuo būdu panaikinama natūrali ausies akustika, juntami „užkištos ausies", nenatūralaus savo balso efektai, ausis labiau prakaituoja. Garso natūralumui padidinti kai kurie klausos aparatai imituoja ausies kriauklės akustiką, kryptiškumą. Kiti, šiuo metu itin populiarūs atviros ausies klausos aparatai problemą išsprendžia palikdami ausies kanalą atvirą. Tokie klausos aparatai yra beveik nejuntami ausyje, o visi garsai skamba daug natūraliau. Be abejo šie aparatai, kaip ir dauguma kitų šiuolaikinių klausos aparatų turi itin efektyvias savo cypimo slopinimo sistemas, kitaip jie negalėtų gerai veikti, o nešiotojas ir aplinkiniai girdėtų nemalonų švilpimą.

Mažas dydis. Be minėtų privalumų atviros ausies klausos aparatai dar yra ir mažai pastebimi, - aparatas pilnai „pasislepia" už ausies, o milimetro storio laidelis, einantis į ausį, yra praktiškai nepastebimas. Kai kurių tokių klausos aparatų garsiakalbiai yra patalpinami atskirai nuo korpuso, - ausies kanale. Tai įgalina padaryti klausos aparatų korpusus itin mažus. Pavyzdžiui Siemens Pure - galingo klausos aparato korpuso matmenys yra 6 mm x 9 mm x 25 mm. Kalbant apie dydį, yra labai daug individualių, kitaip vadinamų „įausinių" klausos aparatų modelių, kurių visas korpusas telpa ausies kanale. Individualiais jie vadinami dėl to, kad jų korpusas pagaminamas toks, kad pilnai atitiktų nešiojančiojo ausies kanalo formą. Mažiausieji iš jų, vadinami pilnai kanaliniais klausos aparatais. Šiuo metu kai kurie tokių, nematomų iš išorės, klausos aparatų modeliai yra pakankamai galingi, kad kompensuotų netgi labai gilų klausos netekimą (pvz.: Siemens Nitro – iki 100dB). Šie aparatai turi ir dar vieną privalumą: jie patikimai gulėdami ausies kanale visiškai nevaržo žmogaus veiksmų laisvės, taigi tinka net ir sportininkams.

Kai kurių klausos aparatų net nereikia slėpti, nes jie net neprimena klausos aparatų. Savo forma jie labiau gali būti panašūs modernų šiuolaikišką aksesuarą nei į klausos aparatą. Pasaulyje šiuo metu yra paplitusi mada nešioti klausos aparatus tarsi papuošalą, keisti jų spalvas pagal nuotaiką ar drabužių stilių. Pats neprigirdintysis gali paprastai pasikeisti klausos aparato korpusą į jam tinkančios spalvos, pavyzdžiui priderinti jo spalvą prie drabužių ar plaukų spalvos.

Papildomos funkcijos. Klausos aparatai po truputį nustoja būti tik padedanti susišnekėti priemonė neprigirdintiesiems. Yra priedai leidžiantys girdėti tiesiogiai į klausos aparatus siunčiamą telefono garsą, atsiliepti į skambutį net nepajudinus telefono, klausytis stereo muzikos, transliuojamos iš bet kurio stereo grotuvo ar televizoriaus.

Naudojimo patogumas ir paprastumas. Klausos aparatai, turintys bevielio ryšio sistemas taip pat gali būti valdomi, įjungiami, išjungiami distancinio pultelio pagalba. Tai daro klausos aparato valdymą itin patogiu ir paprastu, be to nepastebimu aplinkiniams. Tai be to leidžia sužinoti įjungtos programos duomenis, garsumo lygį, baterijų išsikrovimo lygį, kas itin patogu ne tik patiems nešiojantiems klausos aparatus, bet ir neprigirdinčių vaikučių tėveliams. Patogesniam klausos aparatų naudojimui kai kuriuose modeliuose yra naudojami pakraunami elementai, kurie yra nekeičiami, o klausos aparatėliai pakraunami ir išdžiovinami įdėjus juos į specialų pakrovėją. Modernūs klausos aparatai taip pat palengvina žmogaus adaptaciją prie jų. Tokie aparatai patys gali keisti savo nustatymus, pagal žmogaus poreikius ir elgesį. Pavyzdžiui jeigu žmogus triukšmingoje aplinkoje yra linkęs mažinti garsą, o tylioje pasigarsinti klausos aparatą, tai jis šiuos veiksmus įsimins ir kai kitą kartą žmogus atsidurs panašioje situacijoje padarys tą pats. Analogiškai jei žmogui supantys garsai yra per skardūs ar per duslūs ir jis distanciniu pulteliu keičia girdimo garso tembrą, tai aparatas pats kitą kartą panašioje situacijoje pakeis savo nustatymus, atsižvelgdamas į žmogaus elgesį praeitą kartą. Tokios savybės leidžia žmogui pačiam „prisijaukinti" klausos aparatą, pritaikyti jį savo poreikiams, netgi nesilankant pas klausos aparatų specialistą.

Tokios yra klausos aparatų savybės šiandien. Sunku net įsivaizduoti kokios jos bus jau rytoj...

Taigi užmirškite vienspalvius gremėzdus už ausies, kuriems reikia tarnauti ir rinkitės nepastebimą tarną, kuris tarnaus Jums. Plačiau apie šiuolaikinius klausos aparatus galite paskaityti internete www.klausostechnika.lt

UAB „Klausos technika"

Kaunas, Tvirtoves al. 18,
tel. (8 37) 332 777

Vilnius, Pilies g. 38-22,
tel. (8 5) 2617024



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite