Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Sparti pramonės sektoriaus plėtra Lietuvoje – šansas augti vietos verslams

   2018-05-16

Šių metų pradžioje buvo fiksuotas didesnis nei 7% pramonės sektoriaus augimas Lietuvoje lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tai tik įrodo, kad Lietuva – globalios verslo aplinkos dalis. Kiekviena nauja į Lietuvą atėjusi įmonė – tai galimybė plėtoti vietos infrastuktūrą bei šansas augti įvairių pramonės šakų įmonėms.

Apie visa tai kalbamės su gamybos įrenginių perkėlimu ir priežiūra užsiimančio UAB „Staklyno servisas" bendrasavininkiais Valentinu Pauliučenko ir Tadu Šalkausku.

Šiuo metu žiniasklaidoje pasirodo žinutės ne tik apie į Lietuvą ateinančius, bet ir išeinančius verslus. Kaip šią situaciją matote jūs?

Tadas Šalkauskas: Nesutikčiau, kad verta nerimauti dėl prarandamo užsienio įmonių susidomėjimo Lietuva, tačiau komentuoti galiu tik pramonės sektorių, kuriame mūsų įmonė dirba.
Stebėdamas procesus pramonės, apdirbamosios gamybos sektoriuose, matau, kaip į Lietuvą stabiliai ateina didesnių ir mažesnių užsienio šalių gamintojų, kurie kuria darbo vietas būtent čia. Tuo tarpu iš Lietuvos išsikelia labai nedidelė dalis gamyba užsiimančių įmonių ir nepanašu, kad tai būtų susiję su verslo aplinka mūsų šalyje – tai labiau vidiniai tų įmonių procesų optimizavimo sprendimai.
Tačiau tiesa ta, kad Lietuvoje darbo jėga brangsta ir gali ateiti diena X, kuomet pramonės įmonės pradės dairytis, kur gali savo veiklą vystyti pigiau bei keltis iš Lietuvos. Visgi, protingai valdant turimus gamybos įrenginių išteklius galima to išvengti.
Atsigabenant naujesnius, našesnius įrengimus, atnaujinant jau turimą įrangą, automatizuojant gamybos procesus galima sukurti didesnę pridėtinę vertę. Būtent darbo procesų optimizavimas ne tik padės išlaikyti į Lietuvą atėjusias gamybines įmones Lietuvoje, bet ir leis augti bei išlikti konkurencingiems lietuviškiems verslams.

Kaip vertinate verslo aplinką pramonės, gamybos sektoriuose? Kuo Lietuva gali būti patraukli užsienio investuotojams?

Valentinas Pauliučenko: Verslo aplinką vertinu optimistiškai. Jaučiame, kad Lietuvos gamybinės įmonės vis daugiau investuoja į technologinį atsinaujinimą, o tai sudaro prielaidas augti ir kitoms veikloms, tokioms kaip mūsų – pramonės įmonių aptarnavimui, įrenginių atnaujinimui bei automatizavimui.
Be to, įmonės, siekdamos optimizuoti savo turimų resursų išnaudojimą, vis labiau atskiria ir bando išgryninti tiesioginę savo veiklą, tam tikro produkto gamybą, ir nebesiima pašalinių darbų – pavyzdžiui, neskiria vidinių resursų patalpų valymui, apsaugai, teritorijos priežiūrai ir kt. Matydami naujienas apie vis naujas į Lietuvą ateinančias įmones tikime, kad tai šansas savo veiklą plėsti tokį verslą aptarnaujančioms vietos įmonėms.
Matant ypatingai sėkmingus Marijampolės, Kauno, Klaipėdos LEZ pavyzdžius, kai sklypai naujų įmonių statybai sparčiai tirpsta, galime daryti prielaidą, kad Lietuvos viešasis sektorius taip pat stengiasi sudaryti geras sąlygas užsienio investicijoms pasiekti Lietuvą.
Be to, Lietuva patraukli užsienio investuotojams dėl palankios geografinės padėties (ypač dėl Skandinavijos šalių kaimynystės), kadangi lengva importuoti / eksportuoti žaliavas, gaminius.
T.S.: Labai svarbu ir tai, kad daug žmonių kalba užsienio kalbomis. Manau, kad mums pasisekė, jog lietuvių kalba nėra iš globalių kalbų sąrašo ir žmonės turi daugiau motyvacijos mokytis užsienio kalbų negu didžiųjų valstybių gyventojai.
Mūsų įmonėje dirbantys žmonės gali bendrauti ne tik anglų ar rusų kalbomis, bet susikalba ir lenkiškai, prancūziškai, vokiškai – ir visas šias kalbas tenka panaudoti bendraujant su užsienio partneriais!
Kalbos mokėjimas yra labai svarbus, nes tai pagerina integracijos procesus, bendravimas tampa lengvesnis, betarpiškesnis kai nereikia vertėjo paslaugų.

Papasakokite, kuo tiksliai užsiima jūsų įmonė?

T. Šalkauskas: Mūsų įmonė užsiima keturiomis veiklos sritimis. Pagrindinė iš jų – įrangos perkėlimas ir montavimas. Taip pat teikiame staklių profilaktinės priežiūros, remonto bei automatizavimo paslaugas.
Stipriausiai jaučiamės ir daugiausia patirties turime gamybos perkėlimo procesuose. Mūsų darbas – pasirūpinti sklandžia viso perkėlimo proceso eiga. Pirmiausiai parengiame ir klientui pateikiame techninius sprendimus, o savo darbą baigiame tada, kai naujoje vietoje prie perkeltų įrengimų pradeda dirbti darbuotojai ir matome, kad jų darbas vyksta sklandžiai ir efektyviai.

Gal galite plačiau papasakoti, kuo gamybos perkėlimo paslaugos yra naudingos įmonėms?

T. Šalkauskas: Klientai, įsigiję tokias paslaugas, gali būti ramūs, kad visas procesas yra kontroliuojamas. Be to, iš aptarnaujančios įmonės daug lengviau prašyti atsakomybės už darbų nevykdymą, terminų nesilaikymą negu iš savo paties darbuotojų.
Įrangos perkėlimas – nesvarbu, ar tame pačiame ceche reikia iš vienos vietos į kitą vietą stakles perkelti, ar iš, pavyzdžiui, Švedijos į kitą šalį pervežti visus įrengimus – bet kokiu atveju tai sudėtingas procesas. Kaip jau minėjo mano kolega, įmonės šiuo metu vis labiau linkusios išsigryninti savo tiesioginę veiklą ir nesiblaškyti su pašalinėmis užduotimis, kadangi neturi užtektinai daug paruoštų ir įrengimų perkėlimą išmanančių specialistų, nei laiko koordinuoti darbus.  Taigi, mūsų paslaugas pasirinkusi įmonė gali susikoncentruoti į tiesioginę savo veiklą ir būti ramūs, kad viskas bus atlikta laiku bei tvarkingai.
Iš kitos pusės – perkeliama įranga jau būna naudota, taigi ir pritaikyta prie tam tikrų patalpų išplanavimo, gamybos proceso. Labai dažnai naujos patalpos neatitinka buvusių – skiriasi patalpų dydis, išplanavimas. Tarkime, naujose kliento patalpose stovi konstrukciją laikančios kolonos, kurių nebuvo ankstesnėje vietoje. Taigi, nebepavyks staklių sumontuoti identiškai, kaip buvo – teks ieškoti techninių sprendimų, kaip visus įrenginius įkomponuoti tarp kolonų taip, kad viskas veiktų ir darbuotojams būtų patogu.

V. Pauliučenko
:  Pagrindinis mūsų įmonės tikslas - nukrauti ne gamybinius, pašalinius darbus nuo mūsų klientų pečių. Padedame pritaikyti esamą įrangą prie pasikeitusių gamybos sąlygų, integruojant naujas gamybines linijas į gamybos procesą. Taip pat - automatizuojame senus gamybinius įrengimus taip pagerindami jų našumą ir gaminių kokybę. Galiausiai - atliekant įrangos nuolatinę priežiūrą sudarome sąlygas įmonėms geriau išnaudoti savo gamybinius resursus.
Mums patikėję šiuos procesus, klientai gali daugiau laiko skirti gamybinių procesų šlifavimui ir darbo našumo tobulinimui.

Gal galite duoti jau atliktų darbų pavyzdžių?

T. Šalkauskas: Kaip minėjome, atliekame perkeliamos įrangos modifikacijas. Įrangos perkėlimo projekte, kurį atlikome UAB „Mondelez Lietuva Production“ užsakymu, modifikavome produkto transportavimo kelią konvejeriais ir sukūrėme naują automatinio veikimo logiką, įdiegėme naujus valdymo pultus. Be to, pritaikėme perkeltą įrangą prie naujų patalpų išdėstymo.
Taip pat atliekame įrangos montažą kartu su staklių gamintojais iš įvairių šalių. Sumontuojant naują įrangą įmonėje UAB „Smurfit Kappa Baltic“ paruošėme įrangos įvežimo planą, užsakėme ir iš užsienio atgabenome specialų 45 tonų galingumo kraną, kuris sugebėtų įkelti 20 tonų svorio įrangą į specialiai tam paruoštą vietą pastato viduje, kai patalpos aukštis tik 6 metrai. Toks buvo įrangos gamintojo reikalavimas mūsų klientui. Pasirūpinome visa specialiąja technika, atlikome įrangos montažą, todėl staklių gamintojo atstovams pakako prižiūrėti procesą bei atlikti įrangos bandomąjį paleidimą. Taip mūsų klientai sutaupo lėšų, kadangi nereikia dengti užsienio specialistų komandiruotės kaštų, lengviau koordinuoti veiksmus ir visą montažo procesą valdo vienas kontaktinis asmuo.

V. Pauliučenko
: Įmonėms padedame įgyvendinti ir gamybos automatizaciją bei atnaujiname senesnius įrengimus jiems suteikdami naujų funkcijų ar pagerindami jų darbo našumą. SBA grupės įmonėje UAB „Visagino linija“ esame atlikę automatizavimo darbus kraštų klijavimo, lukšto presavimo, lakavimo linijos įrenginiams.
Nuolat prižiūrime klientų gamybos įrenginius. Įmonėje UAB „Bigso“ reguliariai (kas mėnesį) prižiūrime ir remontuojame šveicarų gamybos įrenginius „Bobst“. Pagal gamintojo rekomendacijas nuolat atliekame tepimo, matavimo, reguliavimo, kalibravimo darbus, pagal planą keičiame susidėvėjusias detales, tvarkome elektros ir automatikos sistemos gedimus. Mūsų klientams tai labai patogu, nes atlikdami profilaktinę priežiūrą galime iškarto suplanuoti ir neskubius remonto darbus. Klientai žino, kad pvz. paskutinę mėnesio savaitę atvyks papildomi, kvalifikuoti, su įranga susipažinę technikai, elektrikai automatikai, tad visus darbus, kurių nespėja atlikti savo jėgomis patiki mums.

Darbų sauga pramonės sektoriaus darbuotojams – vienas aktualiausių klausimų, kurį išspręsti padeda ISO sertifikatai. Kokią šių sertifikatų naudą matote jūs?

T. Šalkauskas: Mūsų įmonėje šiuo metu vykdome sertifikavimo ir veiklos standartizavimo procedūras ir labai artimoje ateityje turėsime tarptautinius aplinkosaugos ir darbų saugos ISO standartų sertifikatus.
Įmonės, kurių teikiamos paslaugos atitinka visus reikiamus kriterijus ISO sertifikatui gauti yra vertinamos ne tik užsienio investuotojų, bet ir lietuviško kapitalo įmonių.
ISO standartų taikymui Lietuvoje daug įtakos turi ir „Ikea“. Kaip žinia, Lietuva yra viena didžiausių baldų tiekėjų „Ikea“ koncernui, ir šioje įmonėje keliami itin griežti aplinkosaugos bei saugumo reikalavimai. Tai taip pat skatina Lietuvos įmones pasitemti, reaguoti į užsienio užsakovų taikomus kriterijus bei keliamus reikalavimus.
Kalbant konkrečiai apie mūsų įmonę – darbuotojai dirba tikrai sudėtingomis sąlygomis, o pati veikla – rizikinga. Dirbame su statybiniais kranais, keliame sunkius krovinius, montuojame stakles... Taigi, mums labai svarbu užtikrinti savo ir savo klientų darbuotojų saugumą bei padaryti, viską kas mūsų galioje, kad darbo aplinka būtų kuo palankesnė bei saugesnė darbuotojams.

V. Pauliučenko
: Manome, kad svarbu standartizuoti savo darbą. Mes dirbame su įvairiose pramonės šakose veikiančiomis įmonėmis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir kasdien susiduriame su naujais iššūkiais, taigi lankstumas mums be galo svarbu.
Standartizuotas problemų sprendimas leidžia visose situacijose užtikrinti aukščiausią darbų saugos lygį. Taip galime lengvai prisitaikyti prie skirtingoms pramonėms šakoms keliamų reikalavimų, kurie šiek tiek skiriasi įvairiose šalyse. 
Suprantame mūsų atliekamų darbų keliamą riziką, todėl jaučiame pareigą nuo kylančių rizikų saugoti ne tik savo, bet ir savo klientų darbuotojus.
 UAB “STAKLYNO SERVISAS”

Pramonės pr. 23, Kaunas
Tel. +370 672 28824

El. p. info@machineryassist.com
www.stakliuservisas.lt
www.facebook.com/stakliuservisas

 

 Valentinas Pauliučenko                                                                              Tadas Šalkauskas

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite