Stuburo išvarža – specifinis sveikatos sutrikimas, turintis kompleksines priežastis ir daug šalutinių reiškinių. LSMU MA Biomedicinos sveikatos mokslų specialistė, masažuotoja terapeutė Skirmutė Juškienė jau 25 metus gydo pacientus su stuburo išvarža ir turi sukūrusi savo unikalius metodus. Specialistė pasakoja, ką reikia žinoti, gydantis stuburo išvaržą.
Holistinės medicinos perspektyva – ką tai reiškia?
Holistinėje perspektyvoje į stuburo išvaržą žiūrima kaip į visumos organizmo problemą. Diagnozavus stuburo išvaržą, įvertinamos priežastys – fizinio krūvio stoka, per didelis krūvis, stresas arba lėtinis skausmas. Kai žmogus jaučia stresą, raumenys įsitempia, spazmuoja ir gali paveikti stuburo slankstelius. Vėliau, atsiranda šalutiniai reiškiniai – šlapinimosi sutrikimai, virškinimo sistemos sutrikimai, širdies ritmo sutrikimai, nerimas, baimė ir kt. Gydant išvaržą, sinergiškai gydomi ir gretutiniai sveikatos sutrikimai, kaip visuma.
Holistiniais sprendimais siekiama pašalinti ir problemą, ir jos priežastis, ir šalutinius reiškinius. „Sveikimo laikas priklauso nuo sveikatos sutrikimo lygio, o paciento pastangos ir rekomendacijų laikymasis leidžia greičiau pasiekti rezultatą,“ – teigia Skirmutė Juškienė.
Geri gydymo metodai – individualūs
Stuburo išvaržos gydymui sudaromas planas – masažai, šildymai, akupunktūra, parafino procedūros, mankštos, psichoterapija ir kt. Tikslas yra ne tik išgydyti išvaržą, bet pašalinti jos priežastis, šalutinius reiškinius, o kad išvarža nepasikartotų – pakoreguoti gyvenseną. Su pacientu kalbamasi, rekomenduojama keisti laikyseną, dietą, darbo ir poilsio režimą, nes tik toks gydymas yra ilgalaikis ir sėkmingas.
„Jei stuburo išvarža išgydoma, po kurio laiko skausmas atsinaujina ir pacientai grįžta pas gydytoją prevencinei priežiūrai. Mano pacientai grįžta tik tam, kad padėkotų,“ – pasakoja Skirmutė Juškienė.
Ekologiškas skausmą slopinantis kremas – terapiškai ir veiksmingai
„Organizmą reikia gerbti, neskubinti ir nereikalauti neįmanomo,“ – teigia Skirmutė Juškienė. Remdamasi šiuo principu, specialistė sukūrė gydomąjį, ekologišką, skausmą slopinantį kremą, kuris gerina kraujotaką, limfotaką, slopina uždegiminius procesus, šalina skausmo priežastis ir padeda jį įveikti. Kremas sukurtas 2019 m., o 2021 m. suteiktas valstybinis patentas, kuriuo kremas pripažįstamas gydomuoju bei tinkamu prevencijai.
„Kremas sukurtas ne tam, kad duotų momentinį poveikį, o tam, kad padėtų žmogui sveikti. Naudojant šį kremą su kitomis priemonėmis, pacientas pasveiksta du kart greičiau,“– teigia Skirmutė Juškienė.
Įmonė Virgupys buvo įkurta 1994 m. kaip gydomojo masažo kabinetas, o jo pagrindu 2001 m. įkurtas dvasinės ir fizinės gerovės centras. Centro steigėja Skirmutė Juškienė, biomedicinos mokslų specialistė, masažuotoja terapeutė, specializuojasi stuburo išvaržos gydyme ir yra holistinės integraliosios medicinos pradininkė šioje srityje.
Skirmutė Juškienė
Įm. Virgupys
Dvasinės ir fizinės gerovės centro vadovė
Žemoji g. 30, Kaunas.
Tel. +370 686 68501
El.paštas: skirmute.juskiene@gmail.com
Facebook - Dvasinės ir fizinės gerovės centras - tradicinė kūno priežiūra