Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Sunkioji technika - lietuvių kelias į pasaulinę rinką

   2014-05-29

Ar įsivaizduojate nedidelę Lietuvos įmonę, kuri sugeba pirkti Pietų Korėjoje, o paskui parduoti Bangladeše; kuri įsigyja prekę Kanadoje, o vėliau pasiūlo ją klientui Zambijoje ar Papua-Naujojoje Gvinėjoje? Tai, kuo ši įmonė prekiauja – pačios įvairiausios pramoninės, statybinės, karjerinės ir kelių tiesimo technikos dalys.
Nuo vikšrinės važiuoklės grandinės varžto iki viso variklio, nuo tepalo filtro iki viso hidraulinio siurblio 40 tonų sveriančiam ekskavatoriui.

Kaune įsikūrusi UAB „Power Parts Pro“ – puikus globaliai veikiančios įmonės pavyzdys. Įmonė, prekiaujanti sunkiosios technikos atsarginėmis dalimis bei komponentais, perka juos visame pasaulyje – nuo Taivano ir Kinijos iki Kanados bei Jungtinių Amerikos Valstijų.  Jų pirkėjai taip pat labai įvairūs – nuo sunkiosios technikos remonto įmonių iki pramoninių kompanijų bei laivų statyklų. Juk sunkioji technika naudojama industrinėms, uostų, geležinkelių ir kitoms reikmėms.
„Šiuo metu apie 90 procentų mūsų pardavimų sudaro eksportas, – pasakoja Vilius Čečkevičius, UAB „Power Parts Pro“ vadovas. – Sunkiosios technikos dalis parduodame Zambijoje veikiančioms deimantų kasykloms, Bangladešo uostus aptarnaujančioms kompanijoms. Dalys iš Kauno keliauja į tokias egzotiškas šalis kaip Papua-Naujoji Gvinėja, Indonezija, Mauricijus ir kitas“.
Iš pirmo žvilgsnio nelengva suprasti, kokiais konkurenciniais pranašumais savo „varžovus“ įveikia lietuviai – juk kautis tenka, vaizdžiai kalbant, viso pasaulio aikštėse. Tad kodėl klientas iš Bangladešo renkasi lietuvio verslininko siūlomą prekę, jei toji gaminama Kinijoje?
„Labai svarbus dalykas mūsų versle yra greitis, – pasakoja pašnekovas. – Jei dėl kokios nors svarbios dalies trūkumo neveikia svarbus įmonei įrengimas, tokia dalis per pasaulį skraidinama lėktuvu, o tai daro skubių siuntų kompanijos. Mes, lietuviai, galime viską padaryti daug greičiau negu įprasta Pietų Europoje ir kai kuriose Vakarų Europos šalyse. Pavyzdžiui, jei skambini į Olandiją, kai pas mus 15 val., o jų laiku– dar tik 14 val., ir pasakai, kad dalies tau reikia šiandien, dažniausiai išgirsti: „Atsiprašome, tai šiandien tikrai neįmanoma, nes kurjeris jau nebegali paimti siuntos“. Tokio atsakymo kartais sulaukiame net tais atvejais, kai detalę jie turi vietoje. O mes galime dirbti greičiau. Ne kartą yra buvę, kad pats skubėjau vežinas dalimi į Kauno oro uostą, kad spėčiau į 19 valandą vakaro išskrendantį skubių siuntų bendrovės lėktuvą“.
Iš Kanados sostinės Toronto „Power Parts Pro“ spėja pristatyti dalį į Lietuvą per 2-3 dienas – įskaitant visas muitinės procedūras.
Įmonė tiekia detales ne tik skubiais remonto atvejais, bet ir planiniam remontui.
„Mes žinome savo nuolatinių klientų planinių remontų darbų grafiką ir iš anksto pasirūpiname dalimis, kurios jiems bus reikalingos“, – pasakoja pašnekovas. – Taip per tarpininkus tiekiame dalis, pavyzdžiui, „Lietuvos geležinkeliams“. 
Dar vienas Kauno įmonės pranašumas – konkurencinga kaina už gerą kokybę. Dėl to įmonės siūlomas dalis perka ir geros kokybės norintys vokiečiai, ir mažos kainos ieškantys lenkai. Siekiama dirbti su maža marža. Taip įmonė gali elgtis, nes nedaug darbuotojų turinčios bendrovės sąnaudos gerokai mažesnės, nei 30-40 žmonių išlaikančių kompanijų.
„Power Parts Pro“ planuoja plėsti pardavimus ir Lietuvos rinkoje. Šiuo metu bendrovė Lietuvoje veikia kaip didmenininkas, bet svarstoma galimybė atidaryti mažmena prekiaujančią parduotuvę Kaune, Ateities plente – ten, kur įsikūrusi dabartinė įmonės būstinė.  Įmonė kviečia bendradarbiauti remonto dirbtuves, servisus, remontuojančius pramoninę bei statybų techniką, specializuotas įmones, kurios turi tokios technikos ir patys atlieka remonto 1. „Power Parts Pro“ turi planų plėsti pardavimus ir Lietuvos rinkoje. Šiuo metu bendrovė Lietuvoje veikia kaip didmenininkas, bet svarstoma galimybė atidaryti mažmenomis prekiaujančią parduotuvę Kaune, Ateities plente, ten, kur įsikūrusi dabartinė įmonės būstinė. 
2. Iš Toronto Kanadoje „Power Parts Pro“ spėja pristatyti dalį į Lietuvą per 2-3 dienas – čia su visomis muitinės procedūromis.

Vilius Čečkevičius
UAB „Power Parts Pro“ vadovas
Ateities pl.  31, Kaunas
info@powerpartspro.co.uk
+ 370 677 00900
www.powerpartspro.co.ukĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 11 30 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite