Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Susidėvėjo įrenginio detalės – restauruoti ar užsisakyti naują?

   2021-07-20

Kada verta restauruoti nusidėvėjusias įrenginių detales, o kada geriau pasiteisina investicijos į naujas, kaip išvengti gamybos įmonėms prastovų dėl įrangos gedimų, teiraujamės UAB „GelPod“ vadovo Tomo Kaubrio.

 

 

Pasak eksperto, kiekvienu atveju įmonė turi įvertinti, kas jai naudingiau: ar jai finansiškai apsimoka pirkti naujas detales iš paties gamintojo, ar jas restauruoti arba užsisakyti pagaminti naujas čia, Lietuvoje. 

 

 „Kaip rodo praktika, daugelis gamybos įmonių nori sumažinti kaštus arba joms brangu pirkti naujas detales iš gamintojų, dažnu atveju tenka ir ilgokai laukti pristatymo. Tad įmonės sutaupo ir laiko, ir pinigų kreipdamiesi į mus, kad pagamintume naują arba atrestauruotume susidėvėjusią detalę, – sako „GelPod“ vadovas. – Pavyzdžiui, iš  gamintojo užsisakyti naują konvejerio veleną kainuoja 500 eurų ir tenka laukti keletą savaičių, šiais laikais net ir mėnesių. Mes galime užsakymą išpildyti dažniausiai per dvigubai trumpesnį laiką ir gerokai pigiau: tokį patį gaminį, identišką gamintojo techniniams parametrams, pagaminti už 250 eurų per dvi savaites. O idealiu atveju per keletą dienų restauruoti susidėvėjusią detalę taip sutaupant ir lėšų, ir laiko, – sako T. Kaubrys. 

 

Kada verta restauruoti

Pasak eksperto, restauruoti susidėvėjusias įrenginių detales labiausiai apsimoka toms įmonėms, kurios dirba su perdirbtomis žaliavomis, nes tokios dažnai būna užterštos ir įrenginiai gan greitai dėvisi. Pavyzdžiui, įmonės, kurios perdirba įvairių rūšių plastiką, putų polistirolą, medieną, metalą ir pan. Tai padeda sutaupyti, nes naujos originalios detalės atsieina kelis kartus brangiau.

 

 

„Pavyzdžiui, šiukšlių maišelius pagaminti iš perdirbtos žaliavos galima ir su restauruotais ekstruzijos šnekais, nes tokiai prekei nereikia preciziškos išvaizdos. Tačiau ne visais atvejais gali pavykti pagaminti gražų prekių maišelį, skirtą maistui, produkcijai ar dovanoms. Su pirmine žaliava dirbančioms pramonės ar gamybos įmonėms svarbu išgauti aukštą gaminio kokybę, todėl joms dažniausiai naudingiau investuoti į naują detalę. Tačiau situacijų būna įvairių. Pavyzdžiui, jei sugedus įrenginiui ir nutrūkus gamybai prastovos brangiai kainuoja, įmonė negali ilgai laukti detalių pristatymo iš įrangos gamintojų, tokiu atveju vienintelis greitas būdas – restauracija. Atrestauruoti detalę galima greitai, kuri puikiai atitarnaus, kol bus pagamintas naujas jos analogas. Kad ir ne visu pajėgumu (pvz., 70 proc.), bet gamintojas gali tęsti darbą, kol atkeliaus nauja dalis. Taigi sutaupoma ir laiko, ir lėšų“, – sako ekspertas.

 

Atsarginės detalės gelbsti nuo prastovų

Specialistas pastebi, kad vis daugiau pramonės ir gamybos įmonių kreipiasi dėl atsarginių detalių. Svarbu būti pasiruošus nenumatytiems atvejams, nes sugedus įrenginiui, atsarginės detalės padeda išvengti  prastovų ir finansinių nuostolių. Galima labai greitai pašalinti gedimą praktiškai nestabdant gamybos.

 

„Į mus kreipiasi nuolatiniai klientai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Čekijos, Vokietijos, Švedijos. Nuolatiniai užsakovai žino, kad profesionaliai restauruoti gaminiai prilygsta gamyklinei kokybei – gali tarnauti tiek pat, kiek ir nauji. Mūsų specialistai kiekvieną atvežtą įrenginį išsiardo, išstudijuoja reikiamų detalių savybes, padaro brėžinius. Gaminant svarbu žinoti, iš kokio plieno ji pagaminta, ar reikia specialiai padengti, grūdinti, kokia bus detalės paskirtis. Vienu atveju gali užtekti paprasto plieno detalės, kitu atveju jas būtina padengti ilgaamžiškumo ir atsparumo suteikiančia medžiaga (teikiame ir grūdinimo paslaugą)“, – sako ekspertas. – Jei nori padaryti gerai, kokybiškai, kad detalė būtų tvirta ir tarnautų ilgai, tai užtrunka laiko, bet pateisina lūkesčius.“

 

 

Kiekvienas užsakymas yra vienetinis ir individualus

Restauruojant svarbu atsižvelgti į to įrenginio darbo sritį, kokiomis sąlygomis jis dirba. Vienoks atsparumas reikalingas kartono fabriko įrangai, visiškai kitoks – smėlio karjero. Įrenginiai, kurie dirba su abrazyvinėmis medžiagomis, natūralu, kad dyla ir dėvisi kur kas greičiau. „Pavyzdžiui, įvairių žaliavų smulkintuvai turi tokius dantukus,  kurie su laiku sparčiai dyla. Mes juos galime ne tik naujus pagaminti, bet ir restauruoti. Parenkame atsparumo suteikiančias medžiagas, kad tarnautų ilgiau, – sako Tomas Kaubrys. – Yra specialūs  milteliai, kuriais apviriname metalą, suteikiančią detalei ilgaamžiškumo. Pavyzdžiui, šiuo metu mes vieninteliai Lietuvoje plazminiu būdu apviriname ekstrūzijos šnekus kietmetalio milteliais. Taikant šią technologiją restauruotas gaminys atitinka gamyklinę kokybę ir tarnavimo laiką“.

 

UAB „GelPod“ yra įmonės AB „Plasta“ padalinys, aptarnaujantis šią gamyklą. Nuo 2014 m. suteikia paslaugas ir kitoms gamybos įmonėms. Kadangi turi ilgametės patirties ir yra savo srities profesionalai, žino visas problemas, kaip svarbu operatyviai ir profesionaliai suremontuoti, restauruoti įrenginių detales, kad nenutrūktų gamybos procesas.

 

 

UAB „GELPOD“

Vadovas Tomas Kaubrys

Tel. +370 682 127 64

tomask@gelpod.eu

www.gelpod.eu

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite