Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Tepalus ir riebalus ryjantys mikroorganizmai

   2013-05-13

Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad inžinerinė pramonė yra viena iš nešvariausių ir labiausiai gamtą teršiančių sričių. Gegužės 21–23 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, parodos „Balttechnika“ dalyviai ir lankytojai diskutuos apie naujausius aplinkosaugos spendimus, ateities perspektyvas.
Vienas iš būdų kaip šią sritį padaryti švaresne – tepalais ir riebalais mintantys mikroorganizmai. Naujovę parodoje pristatys neseniai Lietuvoje veiklą pradėjusi Vokietijos pramoninių biotechnologijų UAB „Bio Circle Balticum“. Įmonės pardavimų direktoriaus Roberto Notkaus teigimu, jų gaminamuose plovimo staluose esantys mikroorganizmai tepalus skaido į vandenį ir anglies dvideginį, o išgyventi ir daugintis jiems pakanka trijų komponentų: tepalų, šilumos ir deguonies.

Minta tepalais

„Mūsų plovimo stalai unikalūs tuo, kad juose cirkuliuoja biologiškai neutralus, jokio neigiamo poveikio aplinkai ar žmogaus sveikatai neturintis, vandens pagrindu sukurtas tirpalas. Šis daugkartinio naudojimo tirpalas turi atsinaujinančių savybių, kurio veikimą užtikrina teršalais (tepalu ir riebalais) mintantys mikroorganizmai“, – sako p. Notkus.
„Bio Circle“ jau 25 metus Vokietijoje kuria ir gamina biologiniu, skaidžiųjų medžiagų pagrindu sukurtas paviršių valymo priemones.
„Vokiečiai labai griežti aplinkosaugos reikalavimams. Žingsnis po žingsnio ir į Lietuvą ateina vis griežtesni reikalavimai“, – teigia įmonės pardavimų direktorius.

Aplinkosauga seniau

Tarybinius laikus menantys inžinerinės pramonės šakos specialistai prisimena, kaip „Kuro aparatūros“ gamykloje metalui apdirbti skirti skysčiai liejosi laisvai. Todėl gruntas šioje teritorijoje užterštas iki kelių metrų gylio. Dabar senose gamyklos patalpose įrenginėjant loftus gruntas privalo būti išvežtas ir utilizuotas.
Šiais laikais įmonės kur kas labiau rūpinasi aplinkosauga, tam atriekdamos vis didesnę biudžeto dalį. Vienintelės Baltijos šalyse automobilių kompresorių gamintojos UAB „Panevėžio Aurida“ kokybės ir inovacijų direktoriaus Virginijaus Šiupinio teigimu, seniau įmonės taip pat rūpindavosi aplinkosauga, tačiau standartizuotų taisyklių nebuvimas leido kiekvienai organizacijai aplinką saugoti pagal savo norus ir žinias.
„Kiekviena įmonė turėdavo savo valymo įrengimus, tarnybas, kurios viską prižiūrėdavo pagal vadovų nurodymus. Atsiradus aplinkosaugos standartams ir tobulesnėms technologijoms viskas vyksta kokybiškiau. Šiuo metu mūsų įmonė samdo specialias organizacijas, kurios rūpinasi mūsų įmonės aplinkosauga“, – sako p. Šiupinys.
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) viceprezidento ir vienos iš seniausių Lietuvos mašinų gamybos įmonių  AB „Astra“ generalinio direktoriaus Semiono Bondarevo teigimu, įmonės privalo atsinaujinti pagal naujesnius ir efektyvesnius standartus.
„Matydamos mūsų požiūrį į aplinkosaugą kitos įmonės labiau linkusios bendradarbiauti – joms mes patikimesni. Nuolat stebime ir reguliuojame oro taršą, rūšiuojame atliekas, gruntiniuose vandenyse atliekame monitoringą, darome viską, kad išsaugotume švarią aplinką“, – sako p. Bondarevas. Alytuje veikiančioje gamykloje buvo uždaryta senoji katilinė, sutvarkyti požeminiai rezervuarai.
21-oji tarptautinė technikos ir technologijų, energijos, elektrotechnikos, elektronikos, pramonės prietaisų, inžinerinės kooperacijos paroda „Balttechnika“ vyks gegužės 21–23 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Parodoje vyks dešimtys specialistams, verslui ir akademinei visuomenei skirtų renginių. Įėjimas į parodą nemokamas.

www.litexpo.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite