Lietuviai ištikimi savojo krašto medienai, kuri yra išbandyta laiko ir skirtingų oro sąlygų, įvairiausių aplinkybių. Tačiau, ar visada sakingieji spygliuočiai, kietieji lapuočiai iš aplinkinių miškų yra geriausia medžiaga terasai? Štai keletas pagiriamųjų žodžių egzotiškai medienai, kuri vis dažniau pasirenkama mūsų tautiečių.

 

 

 

Fava Amargosa, Ipe, Sucupira, Merbau – šie neįprasti mums medžių pavadinimai kilę iš Pietų Amerikos, Brazilijos, Afrikos, Azijos. Šių kraštų mediena, kurią žmonija vertina daugiau nei tūkstantį metų, naudojama laivų ir valčių, tiltų, pajūrio konstrukcijų statybai, tampa puikiu, tačiau prabangiu pasirinkimu ir aukščiausios klasės lietuviškoms terasoms. Lapuočiai iš tropinių kraštų, drėgnųjų miškų pasižymi ypatingu kietumu, kuris net 5 kartus lenkia ąžuolą. Ši savybė garantuoja atsparumą net galingiems smūgiams, trinčiai. Kadangi egzotinė mediena itin menkai įgeria vandenį, yra ypač tinkama lietuviško oro sąlygoms, kai terasą dažnai skalauja lietūs. Kai kurios egzotinės medienos rūšys (pvz. ,bangkirai) savyje turi aliejinių medžiagų, todėl joms nebaisi drėgmė, krituliai. Ši mediena pasižymi dideliu tankiu (650-1200 kg/m³), yra stabili, ilgaamžė (iki 30-50 metų).

 

Egzotinė mediena yra praktiškas užimtų žmonių pasirinkimas, nes reikalauja minimalios priežiūros. Kad apsaugoti lentas nuo puvimo, kenksmingų vabzdžių, mikroorganizmų, saulės spindulių, rekomenduojama kartą per metus medieną alyvuoti.

 

 

Tropinių medžių lentos lietuviškoje aplinkoje išsiskiria spalvų, turtingų tekstūrų ir raštų įvairove, natūraliu rievių grožiu. Šios savybės suteikia galimybę kurti unikalios ir išskirtinės išvaizdos terasas. Pavyzdžiui, Merbau (plienmedžio) medienos rievės natūraliai prisipildžiusios geltonos spalvos žvilgiųjų dulkelių, kurios spindi tarsi auksinės.

 

Tačiau už iš tolimųjų kraštų atkeliavusias lentas teks sumokėti žymiai daugiau nei už įprastas mūsų rinkai. Teigiama, kad terasa iš egzotinės medienos – investicija į ateitį, tada galbūt šis trūkumas gali tapti ir privalumu.

 

Patarimas: jei terasą iš įprastų lentų įmanoma pasidaryti pačiam, tačiau nerekomenduojama eksperimentuoti su egzotine mediena. Darbui su ja reikalingi specialūs įrankiai (sunkiai pjaunasi, reikalinga gręžti skyles, saugoti nuo kontakto su metalu, dėl ko gali atsirasti mėlynai pilkų dėmių ir kt.). Profesionalūs meistrai tikrai žinos, kaip ne tik  nesugadinti, bet ir kaip išryškinti gerąsias savybes ir išvaizdą.

 

 

UAB „ASNERA“

Architektų g. 56-101, Vilnius

Gėlių g. 7, Kaunas

Tel. 8 650 74470

El. p. rarturas331@gmail.com

 

 

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/terasa_is_egzotines_medienos_kuo_ji_isskirtine/
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.