Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Terasos stoginė. Ką svarbu žinoti?

   2019-04-09

Virš lauke esančios terasos įrengtas stogas nuo kritulių ir saulės kaitros saugos ne tik joje maloniai laiką leidžiančius žmones, bet ir baldus, medines terasos grindis. Lietuviškos oro sąlygos suteikia mažai laiko grožėtis gamta ir leisti laisvalaikį gryname ore. Tačiau, jei terasą uždengsite stogine, tokių akimirkų žymiai padaugės: ji saugos nuo kritulių, saulės kaitros. Ką turėtumėt žinoti prieš įsirengdami stoginę, kad ji suteiktų kuo daugiau galimybių išnaudoti terasos privalumus?

 

Stoginių karkasas gali būti gaminamas iš natūralios medienos arba aliuminio profilių, tačiau reiktų stengtis jo neperkrauti, kad išliktų kuo lengvesnis. Aliuminio profiliai, dažyti milteliniu būdu, daugelį metų nereikalaus jokios papildomos priežiūros, ilgai išliks pradinė spalva ir jos nereikės perdažyti. Stoginė išliks tvirta, stabilios konstrukcijos ir ilgaamžė. Į tuščiavidurę aliuminio profilių konstrukciją montuojami lietvamzdžiai, kurie nedarko vaizdo. Stoginė, pagaminta iš klijuotos ar impregnuotos medienos, taip pat yra patvari, tvirta ir bus naudojama ilgą laiką, bet jai reikės nuolatinės priežiūros. Terasos grindys gali būti įrengiamos iš medžio-plastiko kompozito (wpc), maumedžio, pušinių ar egzotinės medienos lentų.

Stoginės danga derinama prie pastato išvaizdos, apdailos medžiagų ir šeimininko pageidavimų, kiek norima saulės, natūralios dienos šviesos. Pagal tai parenkama kanalinio polikarbonato, akrilo ar saugaus grūdinto stiklo (skaidraus ar tonuoto) danga. Polikarbonatinė stoginės danga yra lengva, itin atspari smūgiams ar UV spinduliams, skaidri, ilgaamžė. Akrilinė danga primena stiklą, nekaupia nešvarumų, o atsiradęs purvas plaunasi lietui lyjant.

 


 

Keletas patarimų:

·            Nuo stoginės konstrukcijos priklauso šviesos srauto patekimas į terasos erdvę ar kambarius, jei toje pusėje esama langų – apie tai pagalvokite, kai rinksitės medžiagas stoginei.

 

·            Taip pat reikėtų įvertinti bendrą terasos, stoginės ir pastato vientisumą, kad jie vienas kitą papildytų, derėtų tarpusavyje.

 

·            Verta nepamiršti ir laiku alyvuoti medines stoginės bei terasos konstrukcijas – taip  išsaugosite natūralią jų išvaizdą, apsaugosite nuo puvinio, grybelių.

 

·            Stoginė, įrengta virš trinkelių ar asfalto dangos, puikiai apsaugos automobilį nuo lietaus ir sniego.

 

·            Jei terasą įsirengėte vėjuotoje vietoje, pamąstykite apie stumdomą berėmę ar rėminę stiklo konstrukciją, kuri sustabdytų atšiaurius vėjo gūsius, tuo pačiu leisdama cirkuliuoti grynam orui.


 

UAB „SELERTA“

Technikos g. 2, Kaunas
Tel. +370 661 33777
El. p. info@woodfix.lt

www.woodfix.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite