Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Tik kokybiškai įrengtas šachtinis šulinys - garantuoja gerą vandens kokybę

   2016-04-07

Šachtinis šulinys ar giluminis gręžinys išeitys tiems, kurių iki šiol nepasiekė, o gal ir ateityje nepasieks, miesto vandentiekis. Tačiau šulinį verta įsirengti net ir tuomet, kai vandenį galima gauti iš nuosavo gręžinio.
Nors giluminio gręžinio vanduo Lietuvoje laikomas švaresniu, už šachtinio šulinio vandenį, UAB „Viskas šuliniams“ direktorius Stasys Mozeris įspėja: „Negana to, kad giluminio gręžinio vanduo slepiasi kur kas giliau ir jo kasimas atsieina keliskart brangiau, neretai giluminis vanduo Lietuvoje būna itin kalkėtas, arba gausiai prisotintas geležimi. Todėl tokiam vandeniui teks statyti brangiai kainuojančią filtravimo sistemą.„ – pasakoja vyras. To nepadarius brangiai mokėsite už santechnikos remontą, jos keitimą, o ir skalbinių gerai išskalbti nepavyks. Skalbimo priemonių reikės daugiau, su nuotėkomis jų į gamtą irgi pateks gausiau. Geriant kalkėtą gręžinio vandenį gali sutrikti žmogaus sveikata. Šachtinio šulinio vanduo kontaktuoja su atmosfera, jame yra pakankamai ištirpusio deguonies, todėl vandenyje nėra geležies, amonio, mangano, sieros vandenilio, kurio gausu gręžinio vandenyje. Jei namą pasiekia gręžinio ar vandentiekio vanduo, turėti šulinį - naudinga. Pirmiausia dėl to, kad vandentiekio vandeniu laistyti ir daržus - būtų labai didelė prabanga. Šulinio kasimo nereikėtų patikėti pirmam sutiktam (kaip taisyklė „pigiausiam“) kasėjui, nes iškasus kreivą šulinį, tenka taisyti, o neretai ir perkasti. Neteisingai sudėti vamzdžiai greitai užsineša, o kildamas vanduo – užteršiamas smėliu. Šulinius kasa 2-3 žmonių brigada. Smėlingoje vietovėje šie darbai užtrunka iki dviejų dienų, molžemyje 3-4 dienas. Tinkamai įrengtas šulinys nėra daug priežiūros reikalaujantis statinys. Visgi po kelių metų šulinys neretai yra valomas, jeigu reikia, iš vidaus užtaisomos betoninės siūlės. Po 10-15 metų įprastai šulinį tenka ir gilinti. UAB „Viskas šuliniams“ taip pat įrengia vietinę kanalizaciją, toks sprendimas ypač populiarus ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų. Pernai įmonė prisidėjo prie geležinkelio ruožo Naujoji Vilnia – siena su Baltarusija, darbų. Buvo vykdomas pamatų šulinių įrengimas. S. Mozeris pasakoja, kad šulinių statyboje, įmonė kol kas naudoja gelžbetonio gamykloje pagamintus betoninius žiedus. Tačiau dar šiais metais planuojama juos pradėti gaminti savarankiškai.

1. Šachtinio šulinio vanduo prisotintas deguonies, todėl yra gerokai pranašesnis už gręžinio vandenį. Pastarasis kalkėtas, jame viršytos ir geležies normos - reikia statyti brangiai kainuojančius nugeležinimo filtrus. Kainuoja ne tik jų įrengimas, bet ir eksplotacija.
2. UAB „Viskas šuliniams“ atlieka visus darbus nuo šulinio vietos parinkimo, betono žiedų atvežimo, iki šulinių apdailos detalių gamybos, šulinių valymo, gilinimo ar remonto.

Stasys Mozeris
UAB „ Viskas šuliniams“ direktorius
Draugystės g. 17-1, Kaunas
+370 645 31863
info@viskassuliniams.lt
www.viskassuliniams.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 05 23 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite