Pavasario saulė jau baigia ištirpdyti šią žiemą ant mūsų tvenkinių labai jau ilgai užsibuvusį ledą. Daugelio mažesnių vandens telkinių žuvims tik kelių rimtesnių atodrėkių dėka pavyko sulaukti pavasario. Bet, deja, nevisoms.  Po tokios ilgos žiemos net ir išlikusios žuvys gali pasirodyti labai nusilpusios, ligotos. Dabar yra pats geriausias laikas apžiūrėti šalia sodybų esančius tvenkinius, kūdras ar kitus vandens telkinius ir pasirūpinti jų įžuvinimu.
AB „Išlaužo žuvis“ jau turi nusistovėjusias vandens telkinių įžuvinimo  tradicijas ir patirtį. Jau kelinti metai esame šios veiklos lyderiai Lietuvoje. Būtent mes įvedėme ekologiškai subalansuoto vandens telkinio įžuvinimo sampratą. Esame ištyrę klientų poreikius, atsižvelgiame į konkrečius jų pageidavimus, teikiame informaciją bei konsultacijas.
Ne pirmi metai mokome privačių vandens telkinių šeimininkus, kaip pasirinkti įžuvinimui žuvų rūšis, jų tinkamą kiekį, kada įsigyti įžuvinimo medžiagą ir kaip be nuostolių transportuoti bei aklimatizuoti žuvis. Kiekviena žuvų rūšis atlieka savo vaidmenį tiek natūraliose gamtinėse ekosistemose, tiek ir dirbtiniuose vandens telkiniuose. Daugumą turėtų sudaryti visaėdės , nereiklios žuvys: tai karpiai. Jie gerai prisitaiko, greitai auga, neišrankūs maistui, pakankamai atsparūs ligoms ir klimato pokyčiams. Be to, karpius daug kas mėgsta dėl jų įprasto skonio ir vertina kaip pramoginės žūklės objektą. Per kelis pastaruosius metus daugeliui klientų padėjome atrasti iki tol mažai kam girdėtą plačiakaktį. Tai planktonu (vienaląsčiais dumbliais) mintanti žuvis, valanti vandens telkinius, greitai auganti,  vertinama už puikias maistines savybes. Telkinius vertėtų papildyti ir baltaisiais amūrais, kurie padėtų palaikyti neužželiančius vandens telkinius ir praturtintų mūsų stalą liesesnės žuvies produktais. Amūrai nėra būtini, jei yra pakankamai daug karpių, kurie maitindamiesi rausia dugną ir taip sunaikina dalį vandens augalų. Šiais metais galėsime pasiūlyti dar vieną naujovę: tai karpio ir karoso hibridą- ypatingai atsparų deguonies trūkumui, nereiklų maistui, greitai augantį bei išsaugojusį karoso skonio savybes. Nepamirškime, kad vandens ekosistemoje yra būtini plėšrūnai- ligotų , menkaverčių žuvų naikintojai. Jie padėtų sumažinti auginamų kultūrinių žuvų konkurentų -varlių bei buožgalvių. Tinkamiausios šiai rolei yra lydekos, šamai, ešeriai, starkiai. Klientams patarsime, kiek ir kokių plėšriųjų žuvų jiems reikės, priklausomai nuo kitų žuvų rūšių, jų dydžio, tvenkinio savybių.
Informaciją skelbiame savo internetinėje svetainėje, konsultuojame prekybos metu bei žemės ūkio parodų metu.

Patarimai vandens telkinių šeimininkams.
Nepavėluoti įžuvinti vandens telkinio, kol jo temperatūra neviršijo 12 Co – padidintumėte žuvų prigijimo procentą.
Įžuvinimui skirtas žuvis pirkti iš to paties augintojo – išvengtumėte užkrečiamų ligų pavojaus.
Laikytis teikiamų specialistų rekomendacijų, renkantis žuvis bei sudarant jų auginimo sąlygas.

IŠLAUŽO ŽUVIS, AB
Išlaužo k., Prienų r., Kauno aps.
Mob. 8 656 55373
www.islauzozuvis.lt
 
     

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/tirpsta_ledas_-_nepaveluokime_izuvinti_vandens_telkiniu/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.