Transporto vadybininkas – vis labiau populiarėjanti ir paklausi profesija. O daugelis transporto įmonių tiesiog negali vykdyti veiklos be šios profesijos atstovų.

Įmonė, kuri pageidauja gauti licenciją kroviniams ar keleiviams pervežti, privalo turėti darbuotoją, kuris turi turėti galiojantį ir profesinę kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Toks darbuotojas yra transporto vadybininkas, kuris gali vadovauti licencijuojamai kelių transporto veiklai. Transporto vadybininkas turi būti išklausęs mokymo kursus ir išlaikęs profesinės kompetencijos egzaminą.
Tokius mokymo kursus, skirtus pasirengti licencijuojamai kelių transporto veiklai vadovaujančio asmens profesinės kompetencijos egzaminui, rengia viena iš lyderiaujančių vairavimo mokyklų Lietuvoje UAB „Rigveda“Mokymo centras jau sukaupęs 24 metų įvairiapusę vairavimo mokymų patirtį, o klientų ratas jau išsiplėtęs ir už Kauno ribų.

Transporto vadybininkų mokymo kursai susideda iš 5-ių modulių, kurių visų trukmė sudaro 120 ak. val. Visų modulių mokymo kursas apima visus teisės aktus, iš kurių Valstybinėje kelių transporto ispekcijoje (toliau VKTI) egzamino metu tikrinamos žinios. Tai apima reikalavimus ir taisykles, susijusius su krovinių vežimu vidaus ir tarptautiniais maršrutais bei keleivių vežimu vietinio ir tolimojo susisiekimo bei tarptautiniais maršrutais. Mokymo kursų metu taip pat nagrinėjama civilinė, komercinė, socialinė teisė, mokestiniai reikalavimai, įmonės vadybos ir finansinės atskaitomybės klausimai, kelių eismo saugumo, kelių transporto priemonių eksploatavimo techniniai reikalavimai, kelių transporto paslaugų rinkos organizavimo, logistikos taisyklės ir kt.Asmeniui išlaikius egzaminą išduodamas pažymėjimas, kuriuo patvirtinama profesinė kompetencija pagal reglamentą (EB) Nr. 1071/2009.

Transporto vadybininkų mokymo grupės organizuojamos nuolat. Transporto vadybininkų mokymo kursų mokiniams „Rigveda“ išduoda susistemintą ir nuolatos atnaujinamą Transporto vadybininkų mokomąją medžiagą taip pat suteikia individualias konsultacijas, sprendžiant testus ir praktines užduotis. Mokiniai turi galimybę ir nuotoliniu būdu spręsti testus bei praktines užduotis.
„Rigveda“ suteikia galimybę mokytis per Lietuvos darbo biržą (toliau LDB), kadangi mokymai įtraukti į darbo biržos neformaliojo mokymo sąrašą. Mokymo centras bendradarbiauja ne tik su Kauno, bet ir su Jonavos, Ukmergės, Prienų, Šakių, Kėdainių miestų bei rajonų darbo biržomis.

Rimvydas Krocas
UAB "Rigveda" direktorius
Laisvės al. 45, Kaunas
+370 656 17119
rimvydas@rigveda.lt
www.rigveda.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/transporto_vadybininkas__butinybe_licencijuotom_transporto_imonem/
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.