Kauno klinikinėje ligoninėje baigta įrengti gintarais dekoruota palata. Joje bus gydomi tuberkulioze sergantys vaikai.
Sunki ir klastinga liga
Tuberkuliozės epidemiologinė situacija pastaruoju metu šalyje stabilizuojasi, tačiau, remiantis epidemiologiniais duomenimis, daugėja sergančiųjų vaistams atsparios tuberkuliozės atvejų. Pagrindinės priežastys – vėlyva diagnostika bei ligonio nenoras gydytis. Jeigu sergama ligos forma, kai organizmas skiria atsparias vaistams bakterijas, tenka gydytis net iki aštuoniolikos mėnesių. Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų skyriuje yra 50 lovų, 20 jų sergantiems tuberkulioze. Per metus II skyriuje gydoma apie 180 vaikų sergančių tuberkulioze, iš visos Lietuvos.
Laukia ilgas gydymas
Tuberkulioze sergantys vaikai ligoninėje gydomi ilgai, todėl jiems čia sudarytos visos galimybės tęsti mokslą. Yra žaidimų ir kompiuterių kambariai, dirba auklėtojos - pedagogės. Všį Kauno klinikinė ligoninė, rūpindamasi mažaisiais pacientais, stengiasi sudaryti kuo geresnes gydymo, sveikatinimo ir psichologinės gerovės sąlygas. To siekia ir paramos fondas „Saulės smiltys“, kurio dėka Vaikų ligų II skyriuje nuo 2008-ųjų suremontuota net dvylika palatų. O iš viso šis fondas su Kauno klinikine ligonine bendradarbiauja jau visą dešimtmetį. “Saulės smiltys” padėjo įrengti ir žaidimų kambarį, kuriame mažųjų laukia daugybė stalo, loginių žaidimų, konstruktorių. Pernai čia atsirado muzikinė palata, kurioje vaikai gali klausytis muzikos kūrinių .Fondo „Saulės smiltys“ dėka 3 kartus per savaitę su vaikais užsiima šios organizacijos savanoriai, kviečiami dailės terapijos specialistai, psichologai.
Kūnui ir psichikai
Kadangi tuberkulioze sergantys vaikai šios įstaigos nepalieka itin ilgai, nuo pasaulio izoliuotiems ligoniukams labai svarbu sukurti jaukią erdvę. Moksliškai įrodyta, kad sveikti padeda ne tik tinkamas gydymas, bet ir puikus psichologinis mikroklimatas. Fondo įkūrėja ir vadovė taip pat tuo nė kiek neabejoja. Idėja atnaujinta palatą gintarais kilo dar praėjusį rudenį, o pasitarus su ligoninės vadovybe projektas tuoj pat buvo palaimintas. - Tai terapijos kabinetas. Tikimasi, kad čia lankysis „Saulės smilčių“ kviesti psichologijos specialistai, bei gintarų terapijos metodiką taikantis specialistas. – pasakojo Marija Dubickienė. Gintarinė palata, pasak M. Dubickienės, unikali tuo, kad yra dekoruota gintarais: palatoje nutiestas gintarinis takelis, įkurdintas gintaro akvariumas su smulkiais akmenukais, vaikai juos galės liesti, plauti, žvejoti. Palatoje taip pat yra gintaro medelis, gintarinė siena ir kiti šio lietuviško aukso akcentai. Beje, ši erdvė bus atvira ne tik tuberkulioze sergantiems mažiesiems ligoniukams, bet ir kitiems ilgas dienas ligoninėje leidžiantiems pacientams.
Gintaras pasirinktas neatsitiktinai
Kodėl pasirinktas būtent gintaras? Marija Dubickienė teigia, kad palatos koncepciją renkasi pagal pagrindinių rėmėjų siūlymus. O gintaro palatos idėja labai patikusi, ji tokia sava ir lietuviška. Šios idėjos vadovės, gintaro terapijos puoselėtoja Regina Randienė su dukra Ieva net neabejoja gintaro gydomosiomis galiomis ir jo nauda. Lietuviškasis auksas stiprina imunitetą, daro teigiamą įtaką kvėpavimo takams, palankesnę psichologinę atmosferą, o jo vanduo taikomas inhaliacijose. Gintaro gabalėliai liesdamiesi prie odos, kaupia elektrostatinį krūvį, o oksiduotame paviršiuje kaip tik yra daugiausiai gintaro rūgšties. Būdama biostimuliatoriumi, laki gintaro rūgštis teigiamai veikia kvėpavimo organus, stimuliuoja nervų sistemą, skatina atstatomuosius procesus, gerai veikia širdį ir inkstus. Norintys galėjo prisidėti
Visi norintys galėjo prisidėti prie šios gražios idėjos ir dar kovo mėnesį Kauno Rotušėje surengtame renginyje, pradėjo aukoti gintarus. Susidomėjimo sulaukta, bet nemaža dalis gintarų buvo nupirkta iš fondui aukojamų lėšų. Nors idėja ir skambėjo gražiai, M. Dubickienė atskleidė, kad surinkti lėšas nebuvo labai paprasta. Gintarinės palatos iniciatoriai tikisi, kad tokie darbai padės visuomenei priminti, jog tuberkuliozė yra sunki ir pavojinga liga, ja serga ne tik suaugusieji, bet ir vaikai kuriems ypač reikalingas rūpestis ir pagalba. Klaidinga manyti, kad šia liga serga tik asocialių šeimų vaikai, ši liga yra tarp mūsų ir užklupti gali bet kurį. Fondo vadovė užsiminė, kad gintarinė palata nėra paskutinis jos darbas Kauno klinikinėje ligoninėje. Iniciatyvi moteris mano, kad kitais metais, ligoninėje pavyks įrengti ir medaus palatą.

1. Fondas „Saules smiltys“ Kauno klinikinėje ligoninėje padėjo inovatyviai apipavidalinti ir atnaujinti 16 palatų. Paskutinioji unikali tuo, kad tai bus ne tik palata, bet ir terapijos kambarys. Palata yra dekoruota gintarais. Joje su tuberkulioze sergančiais vaikais dirbs ne tik psichologai, bet ir gintarų terapijos specialistas.
2. Gintaro galiomis nėra abejojama, gintarų terapijos puoselėtoja R. Randienė teigia, kad gintaras turi gydomųjų savybių ir yra naudingas ne tik psichinei, bet ir fizinei sveikatai. Tam pritaria ir skyriuje dirbančios pulmanologės. Gintaras stiprina imunitetą, daro teigiamą įtaką kvėpavimo takams, to ir reikia 
mažiesiems, tuberkulioze sergantiems pacientams.

Dėl vaikų tuberkuliozės ir 
kvėpavimo takų ligų tyrimų kreipkitės į
Kauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinę polikliniką,
Baltijos g. 120
Tel. (8-37) 361 855
Darbo laikas: I-V 8-18 val.

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/tuberkulioze_sergantiems_vaikams_dovana__gintarine_palata/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.