Gabenant negabaritinį krovinį, gali iškilti aibė problemų, apie kurias nė nepagalvotumėte su jomis nesusidūrę. Natūralu, kad iškilus reikalui nugabenti tokį krovinį, vežėjo paieškai reikia skirti daugiau dėmesio nei įprastai.
Vežėjo patirtis tokiu atveju bene svarbiausia. Kuo ilgiau dirba vežėjas, tuo daugiau sudėtingų situacijų, susijusių su negabaritinių krovinių gabenimu, jam yra tekę spręsti. Tad verta pasidomėti potencialaus vežėjo patirtimi ar pasiieškoti internete informacijos apie jo įmonę. Atkreipkite dėmesį į tai, kada registruota įmonė, ar ji turi interneto svetainę, kokią informaciją joje apie save pateikia. 
Svarbu, kiek automobilių sudaro vežėjo parką. Turintis didesnį transporto parką vežėjas turi didesnes galimybes netikėtai sugedusias transporto priemones keisti kitomis ir įvykdyti savo įsipareigojimus klientams. Būtina pasidomėti ar vežėjo vežami kroviniai yra apdrausti. Galima paprašyti vežėją atsiųsti civilinės atsakomybės draudimo (CMR) kopiją. Renkantis vežėją gali praversti kitų klientų atsiliepimai, todėl pravartu paklausti su kokiomis įmonėmis vežėjas dirbęs.
Apie vežėjo patirtį, atsakingumą bei profesionalumą daug galima sužinoti iš to, kaip jis klausinėja kliento apie jo krovinį. Jei vežėjo įmonės darbuotojas, kalbėdamas su klientu, užduoda klausimus apie krovinio matmenis, pakrovimo ir tvirtinimo galimybes, kai kuriais atvejais net prašo atsiųsti krovinio brėžinį, tai rodo, kad į pervežimo procesą žiūrima atsakingai ir profesionaliai. Blogai, kai užsakymo priėmimo metu nieko neklausinėjama, o niuansai pradedami aiškintis transportui atvykus krautis krovinį. 
Negabaritiniams ir sunkiasvoriams kroviniams gabenti reikalingi specialūs leidimai. Ne paslaptis, kad vis dar atsiranda vežėjų, kurie veža tokius krovinius be leidimų ir taip bando sutaupyti. Klien-tams dažnai tai nerūpi, svarbu kad krovinys būtų pervežtas, tačiau dėl to iškilusios problemos gali pridaryti problemų ir klientui. Tarkim, jei tokį krovinį vežančią transporto priemonę sustabdo policijos ar Valstybinės Kelių Transporto inspekcijos pareigūnai, jie gali sulaikyti transporto priemonę su kroviniu, kol vežėjas išsiims reikiamą leidimą. Klientas tokiu atveju krovinį gaus pavėluotai. Neretai, ypač vakarų Europoje, esančios įmonės krovinio siuntėjos atvykusio krautis krovinio vežėjo pareikalauja pateikti tiek jų šalies, tiek kitų šalių, per kurias eina transportavimo maršrutas, negabaritinio krovinio pervežimo leidimus. Priešingu atveju atsisako krauti krovinį.
Turbūt daugelis klientų pasakytų, kad kaina yra svarbiausias vežėjo pasirinkimo kriterijus, bet negabaritinių ir sunkiasvorių krovinių pervežimo atveju svarbesnis yra vežėjo profesionalus požiūris į savo darbą, nes už mažos kainos kartais slepiasi didelės problemos.

1. Kuo ilgiau dirba vežėjas, tuo daugiau sudėtingų situacijų, susijusių su negabaritinių krovinių gabenimu, jam yra tekę spręsti. Tad verta pasidomėti potencialaus vežėjo patirtimi ar pasiieškoti internete informacijos apie jo įmonę.
2. Svarbu, kiek automobilių sudaro vežėjo parką. Turintis didesnį transporto parką vežėjas turi didesnes galimybes netikėtai sugedusias transporto priemones keisti kitomis ir įvykdyti savo įsipareigojimus klientams. Būtina pasidomėti ar vežėjo vežami kroviniai yra apdrausti.
3. Apie vežėjo patirtį, atsakingumą bei profesionalumą daug galima sužinoti iš to, kaip jis klausinėja kliento apie jo krovinį. Blogiausia, kai užsakymo priėmimo metu nieko    neklausinėjama.

Romas Vosylius
UAB „Jotvainis“ direktorius
Savanorių pr. 271, Kaunas, tel. +370 37 331122
www.jotvainis.lt

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/turi_negabaritini_krovini__ieskok_rimto_vezejo/
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.