Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Tvarkote senus metalinius vamzdynus? Parinkite tinkamus fitingus ir remontinių movų sistemas

   2024-06-04

Metalinės vandentiekio ir šildymo sistemos senuose daugiabučiuose namuose kelia nemažai problemų, tiek gyventojams, tiek juos prižiūrintiems specialistams. Vienas iš būdų, kuris supaprastins priežiūrą ir eksploataciją bei padės išvengti avarijų – tinkamai parinkti fitingai. Į ką atkreipti dėmesį parenkant fitingus? Apie tai pasakoja UAB „Gerunda“ direktorius komercijai Šarūnas Gabrilavičius.

Senos metalinės vandentiekio ir šildymo sistemos reikalauja ypatingos priežiūros – kodėl?

Šiandien, masiškai pereinama prie pažangesnių šildymo ir vandentiekio sprendimų, tačiau pravažiuokite per miestą ir pamatysite, kiek yra likę senos statybos daugiabučių namų, su senomis metalinėmis šildymo ir vandentiekio sistemomis.

Būtent čia, prižiūrint ir remontuojant  tokias sistemas, reikia ypatingo išmanymo. Čia net nedidelės klaidos, padarytos sistemų priežiūros metu, gali turėti liūdnų pasekmių, tokių kaip trūkę sujungimai, užlieti butai ir kt.

 

 

Jautriausia vandentiekio ir šildymo sistemų vieta – fitingai

Ties kampais ir išsišakojimais, vamzdynai „patiria“ didžiausią įtampą arba „stresą“. Remontuojant senus vamzdynus ar keičiant jų dalį, dažnai nesuvaldoma kryptis ir atsiranda įtampos. Čia svarbu tinkamai parinkti fitingus, kurie būtų elastingi, atlaikytų įtampas ir smūgius. Parinkus netinkamus fitingus, jie, neatlaikę įtampos, gali įtrūkti, skilti, tada, padidėja avarijos tikimybė.

„Fitingai yra jautriausia tokių sistemų vieta, - sako komercijos direktorius. – Juos parenkant, reikia ypatingo atidumo.“

Kokie fitingai tinkami, o kokie – ne?

Fitingai yra gaminami iš taip vadinamo špižiaus, t.y. ketaus. Ketus būna dviejų tipų – juodasis ir baltasis.

Juodasis ketus yra plastiškesnis, atsparesnis smūgiams ir įtampoms. Baltasis ketus - kietesnis, atsparesnis išoriniam poveikiui, tinkamas atraminėms konstrukcijoms ir ten, kur reikia atlaikyti dideles apkrovas, tačiau jis trapesnis ir greičiau skyla nuo perveržimo arba smūgių. Renovuojant senos statybos daugiabučių  namų vamzdynus, svarbu pasirinkti aukšto plastiškumo juodojo ketaus fitingus .

Avarinis gedimas? Pasinaudokite Agaflex jungčių sistema

Jei įvyko avarija, trūko vamzdynas, Agaflex movų sistema siūlo šiems atvejams skirtus produktus –remontinius balnus, jie lengvai tvirtinasi prie vamzdžio, kiaurymės užtaisomos be specialiųjų įrankių net ir sunkiai pasiekiamose vietose. Remontiniai balnai tam kartui sustabdo vandens prabėgimą ir sudaro galimybes planuotis remontinius darbus.

Agaflex movų sistema tinkama, jei norite išplėsti esamą vamzdyną – tam skirtos specialios movos su papildoma atšaka naujam vamzdžiui. Agaflex sistemos yra universalios, jas galima naudoti kartu su cinkuotais ir necinkuotais plieniniais, variniais bei plastmasiniais vamzdžiais.

 

UAB “ Gerunda “ nuo 1995 m. prekiauja visomis šildymo, vandentiekio ir nuotekų sistemomis, metalinėmis ir plastikinėmis grindinio šildymo sistemomis, jungiamosiomis dalimis, priedais ir priežiūros priemonėmis. Įmonė bendradarbiauja su tiekėjais iš Italijos, Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų ES šalių .

 

Šarūnas Gabrilavičius, direktorius komercijai 

UAB Gerunda

Kalvarijos g. 7, LT-46349 Kaunas

Tel. +370 37 391555

El.paštas:  gerunda@gerunda.lt

www.gerunda.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 06 14 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite