Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Unikali naujovė – jodo tirpalas „Jodis“

   2009-10-02

Jodas yra gyvybiškai būtinas elementas, pasižymintis dideliu fiziologiniu aktyvumu. Jo yra vandenyje ir ore, dirvožemyje, augaluose, gyvūnų organizme.

Jodo stokos problema bei su ja susiję sveikatos sutrikimai pastebėti jau senovėje. Pastaruoju metu šios problemos sprendimo būdus nagrinėja beveik visų šalių mokslininkai. Kai organizme stinga jodo, palaipsniui atsiranda nemažai sveikatos sutrikimų, pirmiausia – sutrinka skydliaukės funkcija. Hormonų pokyčiai, nulemti per mažo kiekio jodo, paprastai išoriškai nepasireiškia. Žmonės net neįtaria, kad būtent dėl jodo stokos jie tampa irzlūs arba prislėgti, greit pavargsta, sunkiai atgauna jėgas, blogai miega ir dažnai serga infekcinėmis ligomis.

Epidemiologiniai tyrimai rodo, kad kas ketvirtas suaugęs Lietuvos gyventojas turi skydliaukės pokyčių ir daugiau nei 40 proc. 8–10 metų vaikų organizme trūksta jodo. UNICEF duomenimis, vaikų, gimusių regionuose, kur trūksta jodo, kuriems priskiriama ir Lietuva, intelekto koeficientas 10 proc. mažesnis negu vaikų gimusių nepavojinguose regionuose.

Jodo stokai jautriausi yra vaikai bei besilaukiančios moterys. Jei nėščiosios maiste per mažai jodo, naujagimiui galimos sunkios komplikacijos: kretinizmas, gūžys (struma), mažas gimimo svoris.

Vis dėlto jodo gali būti ir per daug! Nuolat profilaktiškai vartojant jodą tokiomis dozėmis, kurios neatitinka organizmo poreikių, gali susikaupti jo perteklius: tokiu atveju pasireiškia šalutinis nepalankus jodo papildų poveikis – hipertireozė.

Vienas paprasčiausių būtų papildyti organizmą jodo – vartoti joduotą valgomąją druską. Tačiau joduota druska turi keletą trūkumų:

Joje esantis jodas veiksmingas tik 3–6 mėnesius (pasibaigus šiam laikotarpiui druska lieka parasta).

Termiškai apdorojant (gaminant maistą), sunaikinama 60 proc. jodo.

Joduotos druskos gamybai naudojamas kalio jodidas – 25 gramai kalio jodido 1 tonai druskos, tad didžiausias joduotos druskos trūkumas – netolygus jodo prisotintų komponentų pasiskirstymas bendrame druskos kiekyje.

Druskos rekomenduojama vartoti ne daugiau kaip 5 g per dieną.

Be to, kalio jodidas yra stiprus oksidantas ir negali būti vartojamas kaip maisto papildas, nes susijungęs su kitomis organinėmis medžiagomis gali sukelti oksidaciją bei cheminę modifikaciją, – taip susidaro cheminės medžiagos, kurių poveikis neištirtas.

Jodo tirpalas „Jodis“ – unikalus produktas, neturintis analogų pasaulyje, atsparus terminiam apdorojimui ir užšaldymui. „Jodžio“ tirpalo gamybos metodą, technologijas ir įrangą saugo tarptautinis patentas.

Ypatinga „Jodžio“ savybė ta, kad vandenyje ištirpintas jodas lengvai patenka per ląstelės membraną ir lengvai pasišalina, nesikaupia. Taip organizmas apsaugomas nuo jodo perdozavimo ir šalutinių reakcijų. Dar viena tirpalo „Jodis“ savybė – apsauga nuo jonizuojančiosios spinduliuotės, o tai labai svarbu gyvenant šiuolaikinėje aplinkoje, taip pat gydantis spinduline terapija.

Ukrainos endokrinologijos ir medžiagų apykaitos institute buvo tiriama, kaip keičiasi mokyklinio amžiaus vaikų jodo stokos rodikliai vartojant tirpalą „Jodis“. Po 12 mėnesių tyrimo nustatyta, kad, kasdien vartojant po arbatinį šaukštelį „Jodžio“, organizmas aprūpinamas jodo paros norma. Fiziškai sveikų vaikų skaičius padidėjo beveik 5 kartus, 30 proc. pagerėjo jų testų rezultatai, 2 kartus sumažėjo vaikų sergamumas skydliaukės ligomis.

„Jodis“ gali būti derinamas su bet kokiu organiniu produktu. Taigi dabar namų sąlygomis galite gerti joduotą vandenį ir kitus gėrimus, pasigaminti joduoto maisto, auginti joduotas daržoves ir vaisius.

„Jodį“ rasite įmonėje „Ajurveda visiems“
Kaune: Kęstučio g. 44. Informacija tel. 8 659 98012.
Klaipėdoje: Taikos 55. Informacija tel. 8 659 98902.

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 13 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite