Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Unikalus astronominis laikrodis, žiemos sodas, stebuklingos vietos – visa tai Kretingoje

   2008-05-24

Per pastaruosius metus Kretinga pastebimai gražėja. Restauruojami seni pastatai, statomi nauji, tvarkoma aplinka, yra į ką pasižvalgyti turistams.

Viena iš lankomiausių vietų Kretingoje yra miesto muziejus su žiemos sodu ir kavine. Jo teritorijoje 2002-aisiais metais įrengtas astronominis kalendorius.

Miestas ypač dėkingas grafui Juozapui Tiškevičiui, kuris 1875 m. įsigijęs Kretingos dvarą, pastatė įspūdingus rūmus su Žiemos sodu ir nuostabiu parku. Šiandien čia - Kretingos muziejus (įkurtas 1935 m.), garsus archeologijos, senosios skulptūros ir tapybos rinkiniais, dvarų kultūros ekspozicija. Didžiausia Kretingos įžymybė Žiemos sodas – restauruotas, prižiūrimas ir puoselėjamas. Sode veikiančią kavinę „Pas grafą“ pamėgo lankytojai iš viso pasaulio.

Kretingoje, muziejaus teritorijoje, įrengtas įstabus astronominis kalendorius. Miesto parko pietinėje dalyje esantis astronominis kalendorius su saulės laikrodžiu rodo įvairias lietuvių kalendorines šventes bei laiką joms pažymėti. Saulės kalendoriaus stulpas yra kompozicijos centre. Jo šešėlis vidurdienį (Kretingos laiku 12.43 val.) sutampa su dienovidinio ašimi. Iš čia atidedamos atitinkamos saulės laikrodžio valandos.

Dar keli svarbūs lankytini objektai – Rotušės aikštė ir paminklas vienuoliui mokslininkui Jurgiui Ambrozijui Pabrėžai. Mieste išliko senosios kapinės, kuriose – garsaus mokslininko, vienuolio Jurgio Ambrozijaus Pabrėžos, generolo Vlado Nagiaus-Nagevičiaus, kitų žymių žmonių kapai, gotikinė grafų Tiškevičių šeimos koplyčia (1893 m.).

Kretingos pasididžiavimas, garsėjantis savostebuklinga galia - Pranciškonų ordino vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios pastatų kompleksas, pastatytas 1605-1617 m. Bažnyčia ne kartą perstatyta, todėl joje persipynę gotikos, renesanso ir kitų epochų stiliai. Jos sienas puošia fundatorių Sofijos ir Jono Karolio Chodkevičių portretai. Po didžiuoju altoriumi palaidota grafų Chodkevičių šeima ir vienuoliai. Interjerą puošia medžio plastikos kūriniai – centrinės ir zakristijos durys, choro stalės su vienuolių kankinių portretais, altoriai, sakykla su vienuolika skulptūrų. Šv. Antano paveikslas garsėja savo stebuklinga gydomąja galia.

Netoli bažnyčios pranciškonų iniciatyva 1933 m. įrengta (1989 m. restauruota) Lurdo grota.

Kretingoje veikia penki vienuolynai. Kai kuriuos iš jų galima aplankyti ir pabendrauti su vienuoliais iš anksto užsisakius ekskursijas.

Įsikūrusi netoli Baltijos jūros ir regiono centro – Klaipėdos, Kretinga, ypač vasarą, sulaukia daug svečių. Jie grožisi miesto žaluma, architektūriniais ansambliais, unikaliu Žiemos sodu, keleto šimtmečių praeitį menančiais istorijos, kultūros paminklais. Kretinga garsėja gražiomis tradicijomis ir turiningomis šventėmis, įvairiais festivaliais, kretingiškiai didžiuojasi savo tautodailininkais, sportininkais, mokslininkais, rašytojais, poetais. Šiandien čia gyvena ir dirba geranoriški, draugiški žmonės, kurie stengiasi, kad miestas būtų atviras naujoms idėjoms, gražus ir savitas.

Detalesnės informacijos apie lankytinus objektus galima teirautis Kretindos Turizmo ir verslo centre tel. (8 445) 55531.Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite