Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Grožis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

"Utenos trikotažas": lietuviškos tekstilės tradicija

   2010-11-19

„Utenos trikotažas“ – viena iš žinomiausių Lietuvos pramonės įmonių, geriausių šalies lengvosios pramonės tradicijų tęsėja. Lietuvos rinkoje bendrovė geriausiai žinoma kaip apatinių ir miego rūbų gamintoja, šioje srityje ji pati kuria naujas tradicijas – gamindama ekologišką apatinį trikotažą.

 

Įmonė, dirbanti Lietuvai

Nuo 1967 metų veikianti įmonė išlaikė gaminamos produkcijos tradicijas. Ir šiai dienai    gaminiai pasižymi taip pat moderniu dizainu, aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu.

„Utenos trikotaže“ dirba daugiau kaip 750 darbuotojų. Ne taip jau daug liko tokio dydžio Lietuvos įmonių, priklausančių lietuviškam kapitalui. Įmonė didžiąją dalį pridedamosios vertės sukuria Lietuvoje – į šalį įsivežami medvilnės verpalai. Visos tolesnės gamybos stadijos – mezgimas, dažymas, apdaila, marginimas ir kitos, iki pat gatavo gaminio pakavimo ir kokybės patikros,  vykdomos „Utenos trikotaže“.

Apatinis trikotažas iš tiesų nėra pagrindinė įmonės produkcija. Tiesiog didžioji Utenos įmonės pagaminto viršutinio trikotažo dalis iškeliauja į kitas Europos šalis, o Lietuvos rinkoje labiau perkamas apatinis trikotažas. Įmonės gaminamais miego rūbais prekiaujama ir užsienio šalyse – jie pardavinėjami su tokiais garsiais prekių ženklais kaip „Triumph“, „Palmers“.

 

Su chemikalais – nepakeliui

Apatinis trikotažas – gaminys, kuris yra arčiausiai jį dėvinčio žmogaus kūno. Deja, medvilnės produktų gamyba yra pakankamai užteršta chemikalais. Neekologiškai auginamos medvilnės kultūros užima tik 3 procentus pasaulio dirbamos žemės ploto, o sunaudoja apie 25 procentus visų pasaulio insekticidų ir daugiau nei 10 procentų pesticidų. Ypač blogai, kai tokios medžiagos naudojamos gaminti apatiniams rūbams – tokie rūbai pavojingi  žmonėms, kuriuos kamuoja įvairios alergijos. Netinkami apatiniai drabužiai gali sukelti alerginį bei kontaktinį dermatitą, nuo kurio jautri oda parausta, niežti. Tik ekologiški, „kvėpuojantys“ drabužiai padeda išvengti šių negalavimų.

Tad gamintojas siekia, kad jis būtų „draugiškas odai“, kad iš jo į odą nepatektų jokių kenksmingų chemikalų.

 

Gaminiai iš ekologiškos medvilnės

„Utenos trikotažas“ siūlo Lietuvos rinkai iš ekologiškos medvilnės pagamintų apatinių. Tai aukštos kokybės gaminiai, kurių gamyboje naudojamos modernios ir aukščiausius ekologinius reikalavimus atitinkančios technologijos. Jie šiek tiek brangesni, už paprastus medvilninius gaminius – juk ekologiškai išauginti medvilnę kainuoja daug brangiau.  „Utenos trikotažo” gaminiai, kuriuose naudojama vien ekologiška medvilnė, prekybos vietose žymimi specialiu „EKO” ženklu.

Ekologiškos medvilnės, kurios daugiausiai išaugina Turkija, Indija bei Afrika, gamybos procese nenaudojamos jokios nenatūralios ar cheminės medžiagos. Šios medvilnės sėklos nėra genetiškai modifikuotos ar apdorotos herbicidais bei fungicidais. Dirvai tręšti naudojamos tik organinės trąšos, siekiant nenualinti dirvožemio taikoma sėjomaina, o kenkėjų prevencijai pasitelkiami plėšrūs vabzdžiai, įvairūs „saugantieji“ augalai bei ravėjimas rankomis.

 

Gamini ekologiškai? Įrodyk!

Pirkėjai vis geriau įsisąmonina ekologijos reikšmę, tad ekologiško produkto terminą vis noriau pasičiumpa įvairaus plauko gamintojai. Tarp jų – ir tie, kurie vargu ar turi daug bendro su ekologija. Retam gamintojui pavyktų įtikinamai įrodyti, kad produktas iš tiesų ekologiškas nuo pat pradžių iki galo.

Bet „Utenos trikotažas“ tikrai gali tai padaryti – įmonėje įdiegtas operacijų atsekamumas. Tai leidžia visiškai pagrįsti teiginius apie gaminio ekologiškumą dokumentais, bylojančiais apie kiekvieną gamybos stadiją, naudojamus priedus bei ekologiškos medvilnės kilmę.

„Utenos trikotažo“ gaminių galima įsigyti visoje Lietuvoje. Jais prekiauja įmonės partnerių parduotuvės visuose šalies didžiuosiuose miestuose. „Utenos trikotažo“ gaminių rasite visų bent dviem X ženklais pažymėtų „Maximos“ prekybos centrų lentynose.   

 

www.untenostrikotazas.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite