Pagal statistinius duomenis Lietuvoje 2016 metais 100 būstų teko 1 vagystė. Apie 70 procentų jų vyksta nuosavuose namuose, o likusi dalis – butuose. Nors 100 procentinės apsaugos nuo įsilaužimo nėra, tačiau, kuo daugiau apsaugos sistemų naudojama, tuo sudėtingiau vagims tampa įsibrauti. Viena iš efektyvios saugos priemonių – įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos. Apie jų galimybes pasakos Giedrius Šeputis, įmonės „Sagneta“, administruojančios internetinį puslapį www.ipkameros.lt atstovas.  

 

 

Kaip išsirinkti vaizdo sistemą?

Norint išsirinkti vaizdo stebėjimo sistemą, pirmiausia reikėtų pagalvoti, kokios yra finansinės galimybės, kokie poreikiai. Kameros skiriasi vaizdo kokybe ir garantiniu laikotarpiu. Jų kainos gali svyruoti nuo 50 iki 3000 eurų.  Šiuolaikinės kameros yra labai patobulėję, jų vaizdo perdavimo kokybė ypač raiški. Matomumo laukas gali siekti nuo 30 iki 500 metrų.

 

G. Šeputis sako, jog vienas iš dažniausių reikalavimų vaizdo sistemoms – geras matomumas naktį.  Tik su gera optika kamera gali rodyti, kas vyksta sutemus su visomis detalėmis. Visai nesenai pasirodė „Full Color“ kameros, kurios naktį rodo spalvotai. Tai leidžia atpažinti į jų stebėjimo lauką patekusius objektus, esant minimaliam apšvietimui. Jos kokybiškai filmuoja ir lyjant lietui, sningant ar esant rūkui.

 

Aukštesnės klasės produkcijai priskiriamos „Hikvision“, Dahua, „Milesight“ sistemos. Vienos iš geriausios kokybės yra „Milesight IP“ kameros, kurios buvo sukurtos JAV rinkai. Jos išsiskiria itin gera optika, išryškinančia smulkias detales, esančias toli. Valdomos kameros turi automatinį sekimą, vaizdo turinio analizę, veidų atpažinimą, nuotolinį valdymą, numerių atpažinimo funkciją. Taip pat yra panoraminės bei 180 laipsnių kameros, su kuriomis galima aprėpti labai platų stebėjimo kampą.

 

 

Šiuolaikinės kameros vaizdą perduoda internetu, leidžia jį priartinti ir valdyti nuotoliniu būdu. Jos turi numerių ir veidų atpažinimo funkciją, gali fiksuoti linijos kirtimą, paliktą ar dingusį objektą. Tai padeda išvengti klaidų, surasti daiktus, prekes įmonėms, kuriose didelis judėjimas, automobilių, žmonių srautas. Galima nustatyti privažiavusio automobilio numerius, asmens tapatybę, fiksuoti visą istoriją, kokiu metu ir kas buvo atėję.

 

IP ir kitos sistemos

Šiuo metu yra kelių tipų vaizdo stebėjimo sistemos – IP/HD/CVI/TVI/AHD. IP kamerų vaizdas perduodamas per internetinį tinklą. Vaizdą galima matyti per nutolusį įrašymo įrenginį, kompiuterį, televizorių ar telefoną. Privalumas tas, kad įrenginys gali būti vienoje vietoje ir transliuoti vaizdą iš įvairių objektų. Jei yra viena kamera, nereikia įrašymo įrenginio, vaizdas matomas tiesiog per telefoną ar kompiuterį.

 

HD/CVI/TVI/AHD kameros jungiamos per senas sistemas. Žmonės, kurie turi įsirengę sistemas prieš 10 metų, gali labai pagerinti filmavimo kokybę, nekeisdami visos instaliacijos. Įrašymo įrenginį prijungę prie interneto, vaizdą iš objekto galima stebėti realiu laiku per savo išmanųjį telefoną, planšetę ar kompiuterį.

 

 

G. Šeputis nerekomenduoja belaidžių kamerų. Nors joms nereikia vedžioti laidų, tačiau tokia apsauga nėra patikima. Specialiai sutrikdžius interneto ryšį, paleidus triukšmą, kamera nustos filmuoti ir vaizdas dings.

 

   Belaides kameras galima jungti ten, kur nėra ypatingos svarbos ir gerai veikia interneto ryšys. Dažniausiai jos naudojamos vidaus stebėjimui.

 

Kameros padeda išspręsti konfliktus

Atėję prie namo su tikslu įsilaužti vagys, pamatę kamerą gali ją tiesiog numušti, tačiau vis tiek vaizdas iki tol išlieka įrašymo įrenginyje. Taigi, šeimininkas gali matyti iš kitos vietos, kas vyksta prie jo namo. Paklausus, ar galima turėti mažytę kamerą, kurią sunku būtų pastebėti vagims, G. Šeputis atsako, jog tokių diegti nerekomenduoja, nes jų vaizdo kokybė prasta.

 

Įrašyti duomenys išlieka savaitę ir ilgiau, todėl atsitikus įvykiui vėliau šie duomenys gali padėti išsiaiškinti aplinkybes policijoje.

 

„Mes turime kamerą prie savo įmonės durų. Buvo atvejų, kai radome paliktą piniginę, o kamera užfiksavo, kaip jos savininkas atvažiavo su vairavimo mokyklos automobiliu. Taigi, galėjome grąžinti žmogui piniginę. Būna atvejų, kai kamera padeda užfiksuoti mašinos apibraižymą. Taip pat tai gera prevencija nuo tyčinio kenkimo. Pavyzdžiui, buvo situacija, kai žmonės susipyko, pradėjo specialiai niokoti turtą, tačiau pastačius kamerą, šios problema išsisprendė“, – pasakoja „Sagneta“ vadovas. Beje, prie namo esantis automobilis taip pat gali būti apsaugotas, nukreipus kamerą į jį. 

 

 

Montuojant svarbu, kad niekas neužstotų vaizdo

Projektuojant namą, rekomenduojama iš anksto numatyti vietas vaizdo stebėjimo sistemoms. Geriausiai kamerą montuoti kampiniu būdu. Jeigu namas kvadratinis, prireiks keturių kampinių kamerų. „Mes teikiame tokią paslaugą, kad žmogus pats sumontuoja sistemą, o mes atvažiuojame ir patariame dėl techninių dalykų. Patiems įsirengiant kameras, reikėtų atkreipti dėmesį, kad niekas neuždengtų jų vaizdo“, – pataria G. Šeputis.

 

„Sagneta“ įmonės darbuotojai, išklausę kliento lūkesčius, profesionaliai pataria, kokią vaizdo stebėjimo sistemą geriausiai pasirinkti, taip pat atlieka montavimo darbus.

 

 

 

UAB „SAGNETA“

Giedrius Šeputis

Raudondvario pl. 164, Kaunas

 Tel. +370 600 28676

www.sagneta.lt

www.ipkameros.lt

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/vaizdo_stebejimo_sistemos_net_tik_apsaugo_bet_ir_padeda_surasti_daiktus/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.