Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Vakuumas – pagalbininkas svorių pernešime?

   2019-05-23

Metalo, stiklo, medienos apdirbimo procese vienas iš iššūkių – kaip greitai, lengvai ir saugiai pakelti ir iš vienos vietos į kitą pernešti dideles plokštes. Kodėl tai yra problemiška? Pasitaiko įvairių variantų – plokštės būna aštriais kraštais, didelio ploto plokštės, suimtos už kraštų, sulinksta, o kartais jos būna tiesiog .... karštos. Kaip spręsti tokias problemas? Apie tai pasakoja bendrovės „Plenum LT“ direktorius Mindaugas Samuolis.

Svorių pernešimas – vakuuminis ir mechaninis

Krovinius pakelti ir pernešti iš vienos vietos į kitą galima dviem būdais. Tradicinis, mechaninis, yra problemiškas – krovinį reikia pritvirtinti, prisukti, priveržti, tai užima laiko, be to, rizikuojama, jog liks paviršiaus pažeidimai. Pramonėje naudojamas ir kitas, efektyvesnis metodas – krovinių pernešimas vakuuminių siurbtukų pagalba.

 

Kaip tai veikia? Prie plokščio, orui nepralaidaus paviršiaus tvirtinami guminiai arba silikoniniai siurbtukai, siurblio pagalba tarp jų ir paviršiaus sukuriamas vakuumas, o tada – pirmyn – krovinį galima drąsiai kelti ir perneši iš vietos į vietą. Naudojami net kelių tipų siurbtukai – vieni, tvirtinami iš viršaus, leidžia pakelti plokštes iš horizontalios padėties, kiti, tvirtinami šonuose, leidžia judinti ir kelti vertikalioje pozicijoje stovinčias plokštes, treti tvirtinami iš apačios (dažniausiai, tuo atveju, kai reikia fiksuoti frezuojamą paviršių). Visumoje, vakuumo panaudojimas suteikia neįtikėtinas mobilumo galimybes.

 

Kokias medžiagas galima pakelti vakuuminiu siurbliu?

Trumpas atsakymas – praktiškai visas, kurios yra nepralaidžios orui. Dažniausiai vakuuminis kėlimas naudojamas stiklo, metalo ir medienos pramonėje.

 

 

Stiklas yra jautri medžiaga – lengvai dūžta, keliant didelio ploto plokštę, ji išlinksta, nuo mechaninių suveržimų ir sutvirtinimų lieka žymės. Vakuuminiai siurbtukai yra ideali išeitis – jie tvirtinami įvairiose paviršiaus vietose, o kad neliktų jokių, net lengvai pašalinamų žymių, ant siurbtuko dar užvelkami specialūs „marškinėliai“, vadinami gaubtukais.

 

Medienos pramonėje, dažnai susiduriama su tuo, kad plokštės būna ne tik sunkios, bet ir ... karštos. Tai pasakytina visų pirma apie medžio drožlių plokštes. Tokiu atveju, naudojami specialios, karščiui atsparios silikoninės arba vitoninės gumos siurbtukai, ir netgi karštos, dar garuojančios plokštės lengvai pernešamos iš vienos vietos į kitą.

 

Lygiai tokia pati technologija naudojama metaliniams objektams kelti. Iš esmės, naudojant vakuuminius siurbtukus, galima pakelti bet ką, kur tik yra lygus, orui nepralaidus paviršius. Tai gali būti gėrimų, saldainių, sausainių pakuotės, o pritaikius specialus mažius siurbtukus, galima pakelti ir pernešti netgi šiferį.

 

Vakuuminio pakėlimo privalumai – greitai, pigiai, saugiai

Gamyboje, vienas esminių vakuuminio pakėlimo privalumų yra greitis – siurbtukų kiekis montuojamas ant robotinės rankos, o toliau viskas vyksta sekundžių bėgyje – robotas nuo konvejerio gali nukėlinėti vieną plokštę po kitos. Įsivaizduokite patys, kas būtų, jei kiekvieną plokštę reikėtų mechaniškai kelti rankomis.

 

Kitas dalykas – su vakuuminiu pakėlimu susijusi gamybos proceso automatizacija. Plokščių pernešimui galima nusamdyti keletą darbininkų, tačiau įmonių vadovai ieško ekonominiu požiūriu efektyvesnių sprendimų – brangstant darbo jėgai, gamybos automatizacija ir robotizacija atsiperka gana greitai.

 

Ar tai saugu? Tai turbūt pirmas klausimas, kuris kyla žmogui, kai jis pamato dideliame aukštyje kabančią stiklo plokštę, besilankančią vien vakuuminių siurbtukų pagalba. Gamintojai paprastai suteikia visus saugumą garantuojančius sertifikatus, apskaičiuojant projektą ir reikalingą keliamąją galią, apsidraudžiant paliekamas net 30 proc. rezervas, taip pat yra numatytos daugybinės apsaugos - pvz. kad, netikėtai dingus elektrai, krovinys nenukristų ir liktų kaboti, ir kt.

 

Ką žinoti, renkantis paslaugos tiekėjus?

Jei nusprendėte gamyboje įdiegti naujus arba atnaujinti esamus vakuuminio pakėlimo mechanizmus, derėtų žinoti keletą dalykų.

 

Pirmiausia, rekomenduojama rinktis paslaugos tiekėją, kuris ne tik parduoda produktą, tačiau įgyvendina visą procesą nuo A iki Z (projektuoja, montuoja, instruktuoja, teikia garantinį ir pogarantinį aptarnavimą).

 

Antra, norint optimizuoti gamybą, rekomenduojama paprastus siurbtukus pakeisti Eurotech siurbtukais. Kodėl? Eurotech siurbtukai yra pigesni, lengviau pritaikomi, o esminis jų privalumas yra toks – Eurotech siurbtukų struktūra yra tokia, kad esant reikalui, nebūtina keisti viso siurbtuko, užtenka pakeisti guminę jo dalį, išsaugant senąjį mechanizmą.

Išsiaiškinkite, kuri bendrovė gali pasiūlyti geriausias sąlygas. Kai kurios bendrovės siūlo itin lanksčias bendradarbiavimo galimybes – pasikeitus įmonės poreikiams, t.y. išaugus arba sumažėjus gamybos mastams, tiekėjas tiesiog atperką senąją sistemą atgal ir pakeičia ją nauja, galingesne arba mažiau galinga. Jei įmonės finansinės galimybės ribotos, galima įsigyti naudoją vakuuminio pakėlimo sistemą, naudotus vakuuminius siurblius ar kitą įrangą.

 

UAB „Plenum LT“ darbuotojai turi daugiau nei 10m patirties dirbant su vakuumo įranga ir sistemomis. Bendrovė yra Eurotech, Vokietijoje įsikūrusių vakuuminių komponentų gamintojų, įgaliotasis atstovas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Parduodamiems įrengimams suteikiama iki 3 metų garantija, bendrovė teikia garantinį bei pogarantinį aptarnavimą, sudaro su klientais techninio aptarnavimo sutartis, vykdo profilaktinę įrengimų priežiūrą.

 

 

UAB „PLENUM LT“

Mindaugas Samuolis, direktorius

Algupio p. 14, Piepaliai,

LT 54293 Kauno raj

Tel. 8 657 74463

El. p. info@plenum.lt

www.plenum.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite