Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Vargina triukšmas automobilio salone? Sprendimas – paprastas.

   2020-11-05

Viena iš komfortiško vairavimo sąlygų – žemas triukšmo lygis automobilyje. Net jei iki darbo vos 20 minučių kelio, norėsite tą laiką praleisti neblaškomi ūžesio ar švilpesio, o ką jau kalbėti apie tuos, kurie už vairo praleidžia kelias ar keliolika valandų. Plačiai žinoma, koks yra neigiamas triukšmo poveikis žmogaus sveikatai – įsiskausta galva, sumažėja dėmesingumas, greičiau pavargstama. Ką daryti, jei vibracija, metalinių dalių barškesiai, „ūžiančios“ padangos ir kiti pašaliniai garsai apsunkina kelionę? Kaip išvengti triukšmo automobilio salone? Apie tai pasakoja įmonės „Laverna“ direktorius Valdas Bieris.

 

 

Kodėl triukšmas automobilio salone – nepageidautinas?

Triukšmas automobilio salone yra nepageidautinas dalykas, dėl daugelio priežasčių. Nuo triukšmo, žmogus greičiau pavargsta, įsiskausta galva, sumažėja dėmesingumas, padidėja auto įvykių rizika. Keliaujate su mažu vaiku? Jam bus sunkiau nusiraminti ir užmigti. Jei kelionės metu suplanavote aptarti dalykinius reikalus, gyvai su pakeleiviais ar telefonu, naudodamiesi laisvų rankų įranga – pašaliniai garsai apsunkins pokalbį. Net jei važiuojate vienas – kai netrikdo triukšmas, kur kas lengviau susikaupti, nusiraminti ar tiesiog mėgautis mėgstama muzika.

 

Žmogaus klausos sistema prisitaiko prie akustinių sąlygų, dažnai vairuotojams atrodo, kad jie įprato ir triukšmo salone tiesiog „nebegirdi.“ Tačiau reikia įvertinti, kokią žalą triukšmas daro jūsų sveikatai, santykiams ir gyvenimo kokybei ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Triukšmas salone? Tai nereiškia, jog jūsų automobilis prastas

Nepriklausomai nuo to, kokią transporto priemonę vairuojate, triukšmingas gali būti bet kuris automobilis – tiek nauji modeliai, tiek seni retro stiliaus automobiliai; tiek lengvieji automobiliai, tiek kemperiai arba mikro autobusai.

 

Triukšmas gali atsirasti dėl nusidėvėjimo, kai per ilgą laiką sunyksta tarpinės, izoliacinės medžiagos ir kt. Tačiau šiandien gamintojai, siekdami sumažinti savikainą, atsisako tam tikrų elementų, taupo garso izoliacijos sąskaita, todėl net ką tik iš salono išvažiavęs automobilis gali būti triukšmingas.

 

Ką daryti? Tiesiog pasinaudokite garsą izoliuojančiomis medžiagomis ir apsaugokite saloną nuo triukšmo. Papildomas privalumas – tinkamai įrengta garso izoliacijos sistema vasarą apsaugos automobilį nuo karščio, o žiemą padės salone ilgiau išlaikyti šilumą. 

 

 

Triukšmo salone problema – kaip ji sprendžiama?

Šiandien, su tinkamai parinktomis garso izoliacijos medžiagomis, triukšmo salone problema yra lengvai išsprendžiama. Šiuolaikinės garso izoliacijos priemonės puikiai sugeria ir nuslopina tiek vidines vibracijas, tiek korpusu sklindantį ratų dundėjimą, yra atsparios karščiui, drėgmei, cheminėms medžiagoms, pasižymi antikorozinėmis savybėmis, gerai prisitvirtina ir puikiai laikosi.

 

Izoliacinės medžiagos gali būti klijuojamos ant visų vidinių skardos paviršių – dugno, stogo, bagažinės, ratų arkų, statramsčių, pertvaros tarp variklio ir salono, durų bei variklio dangčio. Montavimas yra nesudėtingas – tereikia švaraus paviršiaus ir nedidelio volelio – todėl šį darbą atliksite ir neturėdami specialių įgūdžių.

 

Ką būtina žinoti, renkantis ir montuojant garso izoliaciją?

Pagrindinė klaida, kurią daro automobilių savininkai – norėdami sutaupyti, garso izoliacijai naudoja tam nepritaikytas medžiagas. Jos ne tik neatlieka savo pirminės funkcijos, bet taip pat reaguoja į drėgmę, šaltį, karštį, pavyzdžiui, vasaros metu, automobiliui įkaitus, atsiklijuoja.

 

Būtina rinktis kokybiškas garso izoliacijos medžiagas, tuo labiau, kad jos yra prieinamos už priimtiną kainą. Lietuvoje šiuo metu populiarios Latvijoje gaminamos „Silent Coat“ garso izoliavimo medžiagos – metalo vibracijoms slopinti naudojamos Silent Coat Extra arba Silent Coat Multilayer Extra, automobilio šonams ir stogui padengti – Silent Coat Sound Absorber, automobilio dugnui apsaugoti – speciali, vandeniui atspari medžiaga Silent Coat Noise Isolator.

 

Kita klaida, kurią daro automobilių savininkai – tai nepakankamai atsakingas požiūris į paviršiaus paruošimą. Jei medžiagos klijuojamos ant nešvaraus paviršiaus, jos nesilaiko, atsiklijuoja ir neatlieka garso izoliavimo funkcijos taip gerai, kaip turėtų.

 

Firma „Laverna“, veikianti nuo 1993 m., prekiauja aukščiausios kokybės garso izoliacijos medžiagomis „Silent Coat“ (Latvija). Šiuo metu tai bene garsiausias prekės ženklas triukšmą slopinančių medžiagų srityje. „Silent Coat“ produktais naudojasi daugelis automobilių restauratorių, garso sistemų pardavėjų ir inžinerijos kompanijų.

 

„Silent Coat“ produkciją galite įsigyti bendrovės internetinėje parduotuvėje www.LaviShop.lt arba fizinėje parduotuvėje adresu Taikos per. 92F, Kaune. Įmonės konsultantai patars, kokias medžiagas verta rinktis vienu ar kitu atveju, jums pageidaujant, rekomenduos meistrus montavimo darbams atlikti.

 

Laverna kolektyvas

 

 

FIRMA „LAVERNA“

Taikos pr. 92F, Kaunas

Tel. +370 (37) 33 20 00

El. p. info@LaviShop.lt

www.LaviShop.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite