Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Veterinarijos gydytojo patarimai: kokias klaidas dažniausiai daro gyvūnų savininkai?

   2018-01-31

Naminiai gyvūnai mums yra tarsi šeimos nariai. Mes juos rūpestingai prižiūrime ir išgyvename, jei staiga sustreikuoja jų sveikata. Gera priežiūra ir reguliarūs vizitai pas gydytoją gali padėti užkirsti kelią daugeliui ligų, o gyvūnui visgi susirgus svarbu kuo greičiau kreiptis į patikimą veterinarijos kliniką. Kokias klaidas dažniausiai daro gyvūnų augintojai? Ką svarbu žinoti šaltuoju metų laiku? Klausiame 25 metų patirtį turinčio veterinarijos gydytojo Arnoldo Žiniausko.

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas yra neįtikėtinai greitas. Šiais laikais naminiai gyvūnai yra ne tik draugai, bet ir terapijos priemonė streso išvargintiems žmonėms. Visgi, kas ir kaip vertintume savo gyvūnus, dažnai klaidų išvengti nepavyksta.

Ar gyvūnai suvokia žmonių emocijas?

Gyvūnai puikiai žino, kaip jaučiasi jų šeimininkas. Jie moka skaityti žmonių veido išraiškas, balso toną ir elgesį. Svarbu gyvūnus pačius apsaugoti nuo streso, nes tai ypač kenkia jų sveikatai. Šunims gali sutrikti virškinimo, o katėms – kvėpavimo sistemos.

Šiais laikais vis daugiau žmonių kenčia nuo viršsvorio ar net nutukimo – ar ši tendencija pastebima ir tarp augintinių?

Nepasakyčiau, kad labai dažnai, bet pasitaiko. Dažnai taip nutinka vyresnių, fiziškai ne taip aktyvių žmonių šunims ir katėms. Nereikėtų leisti augintiniams priaugti per daug svorio. Jei į gydytoją kreipiamasi laiku, galima problemą išspręsti paskyrus dietą. Šiaip, jei jūsų gyvenimo būdas nėra aktyvus, reikėtų įsigyti ramesnius šunis - kambarinius šunis.

Žmonės dažnai gyvūnams šeria po pietų likusį maistą – ar tai didelė klaida?

Priklauso nuo maisto ir jo kiekio. Augintiniams yra sukurtas specialus ėdalas, praturtintas mineralais ir naudingomis medžiagomis. Ne visas žmonių maistas yra tinkamas gyvūnų mitybai – nors mėsa gali neturėti neigiamų pasekmių, saldumynai gali stipriai pakenkti. Pavyzdžiui, šokoladas šuniui yra tikrų tikriausi nuodai, kurie gyvūną gali pražudyti, o štai katės paprastai šokolado atsisako. Geriausia gyvūnui pirkti gerą, kokybišką ir subalansuotą ėdalą – taip ir gyvūnas bus sveikesnis, ir galvos sukti nereikės.

Ar būtina aprengti šunis pasivaikščiojimui, kai lauke šalta?

Priklauso nuo šuns – kai kurių veislių atstovai atšalus netgi atsigauna. Mažesnius šunelius reikia aprengti labai šiltai. Kuomet spaudžia stiprūs šalčiai, mažų kambarinių šunų apskritai nepatartina vestis į lauką. Sušalę jie pradeda drebėti, tai gali sukelti nervinius pažeidimus ar net paralyžių. Mažas šuo ir šaltis yra nesuderinami dalykai. Tuo tarpu didesni šunys šaltį pakelia lengviau – jei matote, kad jie nedreba ir nesielgia keistai, jų rengti nėra būtina.

Kokias dar klaidas daro gyvūnų šeimininkai?

Pamiršta skiepus. Pavasaris jau visai čia pat – reikia pasirūpinti apsauga nuo erkių. Geriausia pas veterinarą apsilankyti bent kartą per metus – reguliarios konsultacijos gali išspręsti daug problemų. Na ir, aišku, reikia stebėti gyvūno elgesį – staigūs pakitimai gali įspėti apie prasidedančią ligą.

Arnoldas Žiniauskas dirba veterinarijos klinikoje „Pas Filą“. Čia galite užsukti pasikonsultuoti, gauti naudingų patarimų, pasirūpinti skiepais, apsauga nuo erkių ar kitų parazitų. Čia teikiamos ir visos chirurginės paslaugos, gyvūnai yra skiepijami, ženklinami, veikia kirpykla. Užsukę į „Pas Filą“ galite ir apsipirkti – čia parduodamos visos būtiniausios prekės augintiniams.UAB „Pas Filą“
V. Krėvės per. 8A
www.pasfila.lt
pasfila@gmail.com
+370 37 410 638 ; +370 620 10795Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite