Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

VGTU Mokslo ir administracijos Centro statybos tęsiamos

   2014-03-31

Trejus metus Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mokslo ir administracijos centro statybose užsitęsusi pauzė baigėsi. Per artimiausius 3 metus gelžbetoniniai dvylikaaukščio pastato griaučiai pasislėps po stiklo fasadais – pagrindinis VGTU komplekso pastatas nebevers sukti akių šalin. Daugiau nei 26 mln. litų statinio užbaigimui skirta iš Valstybės investicijų programos ir ES struktūrinių fondų.
Darbai buvo pradėti 2006 metais, o 2010 metais dėl finansavimo problemų nutrūko. Pratęsti darbus įsipareigojo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Avona“. 
UAB „Avona“ turi didelę svarbių objektų statybos ir rekonstrukcijos patirtį. Įmonė šiuo metu stato Karinių oro pajėgų aviacijos bazės 2-ąjį paieškos ir gelbėjimo postą Kaune, Aleksote, rekonstruoja Šiaulių apygardos teismo pastatą, stato daugiafunkcinį studijų ir mokslo centrą Kaune, V.Putvinskio gatvėje, įrenginėja lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio mokymų ir tyrimų centro infrastruktūrą, stato Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pastatą Vilniuje. Įmonė taip pat plečia ir modernizuoja Lietuvos žiemos sporto centrą Ignalinoje, kapitaliai remontuoja Šiaulių dramos teatro pastatą, įrenginėja gatvių apšvietimą, mažosios architektūros elementus, pėsčiųjų takus, 2 pėsčiųjų tiltus Viešvilės miestelyje. 
Mokslo ir administracijos centro Transporto ir civilinės inžinerijos mokslo ir studijų centro (TCIMSC) korpusas yra Saulėtekio alėjoje.
Norėjosi, kad universitetui, kuris buvo ir tebėra žymi statybininkų kalvė, priklausantis pastatas turėtų būti statomas pagal geriausią projektą ir geriausios kokybės. Tai toks objektas, kuris turi galimybių tapti bet kurio statybininko vizitine kortele.
Suprojektuotas konstruktyviai itin sudėtingas pastatas. Statiniui, kurio centre palikta savotiška arka praėjimui į pagrindinį VGTU korpusą, panaudoti neeiliniai konstrukciniai sprendimai. Tūrinė statinio kompozicija susideda iš trijų pagrindinių elementų: 1000 vietų konferencinio tipo salės ir dviejų administracinės dalies korpusų, kurie statomi virš cokolinio aukšto stilobato.
Daugiau kaip 7600 kvadratinių metrų ploto VGTU Mokslo ir administracijos centro statybos darbai suskirstyti į tris etapus. Per 1-ąjį etapą bendrovė „Avona“ turi įrengti pastato dalį nuo rūsio iki 6 aukšto (TCIMSC patalpos) su požemine automobilių stovėjimo saugykla bei perėjimo galeriją tarp TCIMSC ir esamo VGTU pastato, užsandarinti visus pastato fasadus iki pat 12 aukšto, pakloti visus lauko inžinerinius tinklus, sutvarkyti dalį aplinkos. Per antrąjį statybos etapą numatyta užbaigti visas inžinerines sistemas, atlikti apdailą 7–12 aukštuose ir evakuacinės laiptinės dalyse, baigti tvarkyti aplinką lauke. 3-iasis etapas bus skirtas įrengti konferencijų salei. Beje, universiteto senato pageidavimu, salę bus galima transformuojamomis pertvaromis suskaidyti į tris mažesnes – 500 ir dvi po 250 vietų sales.
Jau pabaigus visus šiuos darbus, tarp VGTU mokslo ir studijų centrinio pastato ir Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko administracinio pastato bus suformuota aikštė, kurią kirs pagrindinė Studentų miestelio arterija – Saulėtekio takas. Aikštę numatyta naudoti renginiams, o po ja bus  įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
Prieš pratęsiant statybas, teks atlikti pastato konstrukcijų remonto bei stiprinimo darbus – statybų įšaldymo metai paliko netoleruotinų pėdsakų. Per septynerius nuo statybų pradžios praėjusius metus atsirado poreikis ir tam tikriems projekto pokyčiams: pakeista kai kurių patalpų funkcija, žymiai pagerintos pastato šiluminės charakteristikos. Kai kone prieš 10-metį pastatas buvo projektuojamas, reikalavimai stiklo fasadams dar nebuvo tokie aukšti kaip šiandien, pripažino Irmantas Pučinskas. Tad tos pačios aliuminio ir stiklo konstrukcijos, kurios ankstesniame projekte buvo planuojamos įstiklinti vienos kameros paketais, dabar turės dviejų kamerų, saulę kontroliuojančius skaidraus selektyvinio stiklo paketus.
TCIMSC projekto autoriai pasistengė įvertinti anksčiau statytų VGTU pastatų problemas – pavyzdžiui, tai, kad pietinėje pusėje esančiuose kabinetuose vasarą dirbti būdavo sudėtinga. Naujajame pastate darbo kabinetai suplanuoti tik šiaurės ir vakarų pusėse. Numatytos ir kondicionavimo bei vėdinimo sistemos.
Medžiagų kokybei itin atidus architektas pastato vidaus apdailai pasirinko tradicines šiuolaikinių biurų, mokslo paskirties pastatų medžiagas.  Pasak „Avonos“ gamybos direktoriaus, bus stengiamasi išnaudoti natūralias konstruktyvų struktūras. Tarkime, jei kolonos suformuotos su vienkartiniais klojiniais, tai betono paviršius ir interjere bus paliktas atviras. 
Pašnekovas neslepia apmaudo dėl to, kad pagrindinis universiteto pastatas, mokslo ir kultūros židinys, yra statomas vadovaujantis mažiausios kainos kriterijumi. Ir vis dėlto pašnekovas tiki, kad VGTU Mokslo ir administracijos centras bus vienas tų objektų, kuriuos statytojai važiuodami per miestą rodo savo vaikams: „Žinote, ne kiekvienas statybininkas gali pasakyti: štai, prieš daug metų stačiau tą namą“.

UAB „Avona” jau dvidešimt metų darbuojasi Lietuvos statybų rinkoje. Tai moderni bei aktyvi statybos firma, pasižyminti dinamiškumu, į statybinių paslaugų vartotoją orientuota strategija, puoselėjanti vidinę ir išorinę kultūrą, savo veiklą grindžianti darbo išmanymu bei etika, dalyvaujanti visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime. Bendrovė teikia aukštos kokybės statybos paslaugas, vadovaujasi lankstumo bei sąžiningos konkurencijos principais.

UAB „Avona“
Europos pr. 106, Kaunas
www.avona.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 18 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite