Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Vienintelių Lietuvoje šalto štampavimo kniedžių įmonės „Riveta“ krizė iš vėžių nesugebėjo išmušti

   2020-08-26

„Krizės nepajutome“ – taip drąsiai teigia įmonės „Riveta“, besiverčiančios metalo apdirbimu ir masine kniedžių šarnyrinei tarai (europalečių apvadams – red. p.) gamyba, vadovas Virginijus Černiauskas. Voškonių kaime, Domeikavos seniūnijoje, įsikūrusi bendrovė gyvuoja jau daugiau nei 20 m. ir gali pasididžiuoti ne tik tuo, jog vienintelė šalyje štampuoja kniedes, bet ir tuo, kad turi lojalių darbininkų, besidarbuojančių prie staklių nuo pat bendrovės įkūrimo pradžios. 

 

 

Darbuojasi senbuviai

„Tai labai specifinė sritis – plienines kniedes gaminame šalto štampavimo principu daugiausiai iš vielos. Štampuoti galima tik detales, kurių galvutės diametras keičiasi tik iki 25 proc., o kitas jau reikia tekinti. Štampavimas yra greitesnis ir pigesnis nei metalinių detalių tekinimas, nes technikos pagalba per sekundę galima pagaminti nuo 1 iki 3 detalių. O taip pat štampavimo būdu galima suformuoti varžto galvutę, įmušti šiašiakampę skylutę ir t.t. Be to, štampavimas palieka daug mažiau metalo atliekų“, – pokalbį pradėjo įmonės vadovas.

 

V. Černiauskas, prieš įkurdamas savo įmonę, dirbo Kauno tvirtinimo detalių gamykloje, tačiau jai užsidarius, perėjo dirbti į „Rivetą“, kurią su laiku įsigijo. „Riveta“ tęsė Kauno tvirtinimo detalių gamyklos darbus, tik, žinoma, daug mažesnėmis apimtimis.

 

Į įmonę kartu su juo darbuotis išėjo dar penki darbininkai, kurie tebedirba iki šiol.

„Džiaugiuosi, kad turime tokį ištikimą ir darbštų kolektyvą. Administracijoje esame keturiese, tačiau jei reikia, nė vienas nesididžiuojame ir prie staklių atsistoti“, – pasakojo pašnekovas.

 

Krizės nepajuto

Šiuo metu įmonė yra įsikūrusi 1,5 tūkst. kv. m. plote, turi 20 technikos įrenginių ir pagamina apie 100 t produkcijos per mėnesį. Tarp produkcijos: įvairios 3-14 mm diametro ir 8-100 mm ilgio kniedės, pusapvalėmis ir įleidžiamomis galvutėmis, nestandartinės kniedės, pakeliamų garažo vartų ašys, ašys su valcuotais sriegiais, stelažų lentynų laikikliai, įvairūs lankstai, varžtai, smeigės, sraigtus ir t.t. Taip pat įmonė gali suprojektuoti ir pagaminti vienetines detales.

 

 

 „Sakyčiau, sumažėjimas jautėsi, bet rinka po truputį atsigauna. Kadangi daugiau nei pusė mūsų produkcijos iškeliauja į Latviją, o Latvijos rinka atsigauna greičiau, tai nesiskundžiame. Žinoma, geriausiais savo metais, t.y., užpernai, pagamindavome ir po 120 t produkcijos per mėnesį“, – pasakojo vyras.

 

Taip pat pašnekovas pasidžiaugė, kad karantino laikotarpiu neteko ne tik prašyti valstybės paramos, bet ir skelbti prastovų ar išleisti darbuotojų neapmokamų atostogų:

„Kasmetinių atostogų einam, bet savo noru. Galiu drąsiai teigti – pas mus krizės nėra“, – teigė įmonės direktorius, pridūręs, kad artimiausi konkurentai, nors yra tik Latvijoje ir Lenkijoje, tačiau vis tiek reikia išlikti konkurencingiems.

 

Įrangą pasitaiso patys

Anot „Rivetos“ vadovo, įmonės meistrai ne tik lojalūs, bet ir nagingi – patys pasigamina sau įrankius, plius įrankius yra pagaminę ir jų gaminius perkančių įmonių darbuotojams.

 

„Tiesą pasakius, mūsų net įranga yra pačių patobulinta. Kai Kauno tvirtinimo detalių gamyklos savininkai nusprendė likviduoti įmonę, mes perpirkome jų stakles ir jas pasitaisėme. Kai kurios veikia iki šiol. Kelerių metų laikotarpyje atnaujinome šešetą įrengimų, galvojame atnaujinti jų ir daugiau. Mąstome apie našesnes, ekonomiškesnes stakles“, – atskleidė pašnekovas.

 

Taip pat bendrovės direktorius ateityje planuoja „įdarbinti“ plokščią įmonės patalpų stogą – ant jo norėtų pasistatyti saulės baterijų parką.

 

Pristatys tiesiai į vietą

Nors didžioji „Rivetos“ gaminių dalis iškeliauja į užsienį, yra gamintojų, perkančių įmonės plieninius elementus ir mūsų šalyje. Iš geriausiai žinomų – Alytaus šaldytuvų gamintojas „Snaigė“ ir švedų kompanijos „Ikea“ padalinys Lietuvoje. Taip pat kas mėnesį „Riveta“ įmonei „Ignetas“ pagamina apie 25 t pakeliamų vartų ašių, skirtų įmonės „HÖRMANN“ vartams.

 

Viena įmonės produkcija keliauja tiesiai pas gamintojus ar prekybininkus, kita – dar yra papildoma atskirais elementais. Kuri situacija bebūtų, „Rivetos“ gaminiai yra pristatomi užsakovams tiesiai į vietą: Lietuvoje – įmonės transportu, užsienyje – padedant ekspedicinei įmonei.

 

 

 

UAB „RIVETA“

Virginijus Černiauskas

Voškonių k., Domeikavos sen., Kauno r.

Tel. +370 614 73 909

El. p. uabriveta@gmail.com

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite