Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Vis daugiau lietuvių statyboms renkasi Sibiro maumedį

   2018-03-22

Lietuvos medienos rinkoje vis labiau įsitvirtina Sibiro maumedis, nors Europoje ši mediena jau seniai karaliauja.

Daugelyje Europos šalių Sibiro maumedis – aukščiausios prabos prekė

Dėka atšiaurių klimato sąlygų, Sibiro maumedis įgavo išskirtinį tvirtumą, atsparumą drėgmei bei ugniai, o taip pat ir tam tikrų sveikatai palankių savybių. Mirkdama vandenyje ši mediena ne tik nepūva, dargi sutvirtėja. Todėl plačiai naudojama ne tik namų statybai bei apdailai, bet ir jachtų, povandeninių įrenginių statybai. Tai ir ekologiška, draugiška aplinkai mediena, nes apdirbimui nereikia naudoti cheminių medžiagų. Sibiro maumedis turi savo natūralų impregnantą – jis tiesiog permirkęs sakais. Tad ir maumedžio terasa bei kiti statiniai skleidžia sakų kvapą. Ši mediena pasižymi ir ilgaamžiškumu ir tarnauja tikrai ilgai. Tačiau tokiomis savybėmis pasižymi tik tikrasis maumedis, t.y. Sibiro maumedis, kuris savo savybėmis artimas ąžuolui. Kita maumedžio rūšis - Europinis maumedis tokių savybių neturi, jis artimesnis pušiai.

Sibiro maumedis populiarus daugelyje Europos šalių: Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Skandinavijos šalyse, o ypač Prancūzijoje. Šiose šalyse maumedis naudojamas labai plačiai, ne tik terasoms. Pavyzdžiui Skandinavijos šalyse daromos net ir maumedžio sienos, gaminami langų rėmai bei kiti apdailos elementai ir statiniai. “Galima sakyti, visa Europa lenkiasi maumedžiui ir tos tendencijos ateina ir į Lietuvą“ – sako bendrovės “Inalva Logistics” vadovas Vaidotas Kazlauskas.

Lietuvos stereotipai – kaina ir žinių trūkumas

Visi europietiški įpročiai pamažu ateina ir į Lietuvą, ne išimtis ir Sibiro maumedžio populiarumas. Nors vis daugiau lietuvių renkasi Sibiro maumedį, tačiau, lyginant su Europa, šio medžio pasirinkimą čia dar vis lemia tam tikri stereotipai, pastebi V. Kazlauskas. Lietuviai medieną dažniausiai renkasi pagal kainą, o į kokybę ne itin kreipia dėmesį. Todėl vienas iš labiausiai paplitusių stereotipų – maumedis yra per brangus.

Nors Sibiro maumedis dėl išskirtinių savo savybių ypač tinka mūsų orams, tačiau lietuviai namo terasai dažniausiai renkasi pušį. Daugelis tiesiog net nesidomi maumedžiu, nes mano, kad jis jiems per brangus. Tačiau šį stereotipą išsklaido “Inalva Logistics” vadovas.  Iš tikrųjų Sibiro maumedžio terasą galima įsigyti už kainą, artimą lietuviškos pušies kainai. Tai pasiūlyti gali būtent ši Kaune įsikūrusi bendrovė. Įmonei pasiūlyti tokią maumedžio kainą, leidžia ilgametis įdirbis šioje srityje. “Inalva Logistics” nuo pat įsikūrimo pradžios - 2004 m., pirkėjams siūlo aukščiausios kokybės spygliuočių medieną ir jos gaminius. Bendrovė įsiveža didelius maumedžio medienos kiekius, kuriuos apdirba Lietuvoje. Įmonės išskirtinumas – produkcijos pasiūla nuo žaliavų iki gaminio. Šios įmonės teikiamas didelis spektras produktų leidžia pasiūlyti mažesnę gaminių kainą. Todėl net ir maumedžio terasines lentas ši įmonė gali pasiūlyti mažesnėmis kainomis negu šiuo metu yra rinkoje.

Kitas stereotipas – tai ypač didelis žinių apie maumedžio medieną trūkumas. Dauguma net nežino, kad yra Sibiro maumedis ir Europinis maumedis, o juo labiau kuo jie skiriasi. Rinkoje daug Europinio maumedžio, kurio kaina nesiskiria nuo Sibirinio. Žmonės, pirkdami Europinį maumedį, tiesiog nežino ką perka. Šis maumedis savo savybėmis tikrai neprilygsta sibiriniui..

Ką reikia žinoti renkantis Sibiro maumedį

Nors Sibiro maumedžio tvirtumą galima palyginti net su plienu, tačiau jei mediena bus netinkamai išdžiovinta, tai vietoj 30 metų, gali tarnauti tik 10. Būtent tinkamas maumedžio džiovinimas lemia jo kokybę. Kokybiškai išdžiovinti maumedį galima tik specialiose džiovinimo kamerose, kurios sumažina skilimo galimybę. Tačiau dažnai įmonės neturi džiovinimo kamerų ir maumedžio medieną džiovina lauko sąlygomis, tokiu atveju džiovinimas nebus kokybiškas. Tad kaip pirkėjui atskirti kokybiškai išdžiovintą maumedį? “Inalva Logistics” vadovo nuomone, reikia kuo daugiau bendrauti su įmonės darbuotojais ir stengtis kuo daugiau sužinoti apie medieną, apie jos apdirbimo procesus. Taip pat labai svarbu pasidomėti įmonę, ar ji turi savo istoriją. Pavyzdžiui, pagrindinė šios įmonės pirkėja Prancūzija itin kruopščiai atsirinkdama žaliavą, pirmiausia daug klausinėja apie produkciją, patikrina kiek įmonės specialistai žino apie savo prekę ir tik po to nusprendžia ar galima pirkti.

Taip pat pirkėjui aktualu kaip atskirti Sibiro maumedį nuo Europinio. Vizualiai Sibiro maumedis šviesesnis už Europinį, tačiau, V. Kazlausko nuomone, vien tik tuo vadovautis negalima, nes atspalviai gali būti įvairūs. Norint išsiaiškinti, taip pat geriausia stengtis gauti kuo daugiau informacijos iš įmonės vadybininkų. Pavyzdžiui, “Inalva Logistics” prekiauja tik Sibiro maumedžiu. Savo klientams įmonė suteikia visą informaciją apie maumedžio apdirbimo procesą, pakonsultuoja, pataria. Kadangi tai šeimyninė įmonė, ji gali labai lanksčiai prisitaikyti prie klientų poreikių bei ieškoti tinkamiausio gamybos varianto.

UAB “Inalva Logistics”
Savanorių pr. 287, Kaunas
Tel. +370 618 05675
info@sibiromaumedis.lt
www.sibiromaumedis.lt


1. Maumedis išsiskiria tvirtumu, atsparumu drėgmei, ugniai o taip pat ir tam tikromis savybėmis, palankiomis sveikatai;
2. Svarbu atskirti Sibiro maumedį nuo Europinio, nes savo savybėmis jis labiau artimas pušiai;
3. UAB “Inalva Logistics” maumedžio terasą galima įsigyti už kainą, artimą lietuviškos pušies kainai.

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 18 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite