Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Viskas apie stogus. Pataria profesionalas praktikas

   2018-03-23Į klausimus, kaip išsirinkti tinkamą stogą, atsako įmonės „House baltik“ vadovas Saulius Stankus.

Jūsų įmonė „House baltik“ rinkoje veikia 11 metų, asmeniškai turite daugiau nei 15 metų patirtį dengiant stogus. Ką patartumėte klientui, kuris svarsto kokį stogą ir kokią dangą išsirinkti?
Pirmiausiai - domėtis pačiam, ieškoti informacijos, o tada pasikonsultuoti su kompetetingais meistrais, turinčiais ilgametę patirtį. Taip išvengsite labai daug klaidų.

Statant namą ar rekonstruojant esamą, sunku nuspręsti, didesnį ar mažesnį nuolydį pasirinkti. Kokį patartumėt Jūs?
  
Iš savo praktikos, plokščius stogus priskirčiau rizikingiausių kategorijai. Užsilaikant sniegui ir vandeniui visada yra didelė tikimybė jam patekti po danga. Tuomet bus sunku nustatyti konkrečią pratekėjimo vietą. Todėl visada siulyčiau rinktis stogą su didesniu nuolydžiu. Tai paskatins geresnį vandens nutekejimą bei sumažins apkrovas sienoms ir pamatams.

Kai apsisprendžiame dėl stogo nuolydžio, reikia išsirinkti stogo dangą, kaip žinoti, kuri geriausia?
Šiuo metu populiarios cementinio pluošto (šiferio) dangos  banguotu arba lygiu pagrindu, taip pat plieninės ir čerpinės dangos.

Ar šiferio danga nepavojinga sveikatai?
Rinkoje parduodama beasbestė šiferio danga, taigi ji yra visiškai saugi.

Kokie yra šiferio dangos privalumai ir trūkumai?
Šiferinė stogo danga pasižymi dideliu atsparumu atmosferos poveikiui, gera garso izoliacija, mažu perkaitimu, montavimo paprastumi ir, be abejo, prieinama kaina. Pagrindinis šiferio dangos trūkumas tas, kad ji gali išblukti greičiau nei per 5 metus. Tačiau tai itin priklauso nuo pasirenkamos spalvos ir žinoma, gamintojo. Šios dangos tarnavimo laikas daugiau nei 15 metų. Tačiau bendras stogo terminas priklausys nuo atliktų darbų kokybės.

Bet šiferis – ne vienintelė cementinio pluošto danga?
Dar iš panašios sudėties pluoštinio cemento yra gaminamos ir „Dacora“ plokštelės. Šių plokštelių tankis yra didesnis nei lakštų, todėl ir tarnavimo laikas – gerokai ilgesnis.

Kokie yra „Dacora“ plokštelių privalumai, kokie trūkumai?
Be to, kad ši danga nenusidėvės gerokai ilgiau nei šiferis, ji turi ypatingo estetinio žavesio! „Dacora” plokštelės pasižymi išskirtine išvaizda. Bene vienintelis šios dangos trūkumas tas, kad viso stogo dangos ir paslaugų galutinė kaina gali būti nemaža, kadangi jai sumontuoti reikia itin kruopščių ir atsakingų meistrų. Tačiau rezultatas bus tikrai vertas pinigų!

Kokiais atvejais rekomenduotumėte plieninę stogo dangą?
Išskirtinai tuomet, kai yra mažas stogo nuolydis, tai „Classic“ profilio danga. Jos privalumai tie, kad uždengiami visi mažam nuolydžiui pavojų keliantys tvirtinimo elementai. Tai sumažina tikimybę patekti po danga sniegui bei vandeniui. Tačiau esminis plieninės dangos trūkumas – barškėjimas ir nedidelis pasibangavimas karščio metu.

Minėjote, jog lietuviai vis dažniau renkasi čerpių dangą. Ar galėtumėte išskirti kokie šios dangos privalumai ir silpnos vietos?
Čerpinė danga – viena patvariausių ir ilgaamžiškiausių. Investicijų ir dangos nusidėvėjimo santykiu – tai pati ekonomiškiausia danga. Be to, Jūs išvengsite daugumos problemų, kurias sukelia kitos stogo dangos. Čerpinė danga nenusidėvės daugiau nei 50 metų. Tačiau termino laikas labai priklausys nuo to, kokio gamintojo plėvelę ir kitus stogo priedus pasirinksite. Pabrėžiu, jog tai itin svarbu. Būtent tokios detalės irgi lems Jūsų stogo tarnavimo laiką. Silpnoji vieta tai, kad šio stogo konstrukcijos sudaromam slėgimui paskirstyti reikalingos papildomos atramos bei specialus tvirtinimas, be to, erdvine prasme, gali būti sudėtingiau išplanuoti palėpę.

Pradžioje užsiminėte, jog rekomenduojate rinktis stogo konstrukciją su didesniu nuolydžiu. Koks jis turėtų būti pasirinkus čerpinį stogą?
Stogo nuolydis yra labai svarbus, nes nuo to priklausys ne tik stogo tarnavimo laikas, bet ir jo estetinė dalis. Kai kurių čerpių dangai tinkamas nuolydis yra vos 10 laipsnių, tačiau aš rekomenduočiau kiek galima didesnį. Minimaliai 20 laipsnių.

Bet čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės. Kurių danga funkcionalesnė?
Iš savo praktikos galečiau teigti, kad pagal turimas savybes, keraminės čerpės už betonines yra gerokai pranašesnės. Pagrindiniai keraminių čerpių privalumai – lengvumas, mažesnis vandens sugeriamumas, lygesnis paviršius, dėl to mažiau užsilaiko nešvarumai, taigi, mažesnė ir tikimybė, jog ant jų greitai pradės augti ir samanos. Taip pat keraminės čerpės yra ir gana stiprios, tačiau tai priklauso ir nuo gamintojo.

Betoninės čerpės nors yra pigesnės, bet ir jų savybės yra atitinkamai šiek tiek prastesnės. Jų paviršius grublėtesnis, sugeriamumas didesnis ir pati iš savęs - sunkesnė. Teoriškai, abiejų rūšių čerpių tarnavimo laikas yra labai panašus, gali siekti iki 50 metų ir daugiau.

Kas dar gali būti svarbu dengiant stogą?
Griežtas darbų eiliškumo laikymasis. Tik teisinga seka bei laiku atliekant darbus ir naudojant tinkamas medžiagas, galima pasiulyti trumpą darbų atlikimo terminą bei išskirtinę kokybę ir garantiją iki 5 metų. Taip dirba mūsų įmonė „House Baltik“.
UAB „House Baltik“
housebaltik@gmail.com
Tel. 8675 67003
Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite