Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

VšĮ „Kauno Centro poliklinika“ – ypatingas dėmesys vyresnio amžiaus ir neįgaliems pacientams

   2017-01-12

Jei jaunystėje į polikliniką užsukdavome tik pasiimti pažymos ar, blogiausiu atveju, pasigavę virusą, tai bėgant metams jos duris tenka praverti vis dažniau. Kiekviena amžiaus grupė pasižymi tam tikromis problemomis ir poreikiais, todėl ypač svarbu ne tik tai, kad poliklinikoje dirbtų kvalifikuoti ir juos išmanantys specialistai, bet ir galimybė gauti papildomas paslaugas – tokias, kokių reikia būtent mums.  


VšĮ „Kauno Centro poliklinika“ duris vis dažniau praveria garbaus amžiaus žmonės. Ir ne tik todėl, kad ši gydymo įstaiga įsikūrusi itin patogioje vietoje, visai prie pat prekybos centro „Akropolis“. Pagrindinė priežastis – tai, jog poliklinika gali pasiūlyti ypač daug paslaugų, kurios aktualios vyresniems pacientams. Be abejo, čia registruojami ir priimami visi: vaikai ir tėvai, besilaukiančios moterys ir ką tik gimę kūdikiai, studentai ir darbininkai; dirba šeimos, vaikų ir vidaus ligų gydytojai, akušeriai-ginekologai, veikia psichinės sveikatos centras bei odontologijos skyrius, atliekama diagnostika, išduodamos įvairios pažymos ir t.t. Daugeliu šių dalykų mielai naudojasi ir senjorai, tačiau tarp gausybės poliklinikoje teikiamų paslaugų yra keletas, kurios jiems ypač aktualios.  

Diabetinės pėdos kabinetas

Kasmet  daugėja žmonių ,sergančių cukriniu diabetu. Šis susirgimas dažnai diagnozuojamas vyresnio amžiaus žmonėms. Sergant cukriniu  diabetu dėl kraujagyslių ir nervų pažeidimų galimas kojų pėdų pakenkimas: gali atsirasti pėdų deformacijos, odos pažeidimai, infekcijos, gali formuotis opos. Todėl labai svarbu savalaikė kojų pėdų priežiūra ir specialistų konsultacijos.
Poliklinikoje esančiame pėdos priežiūros kabinete atnaujinta aparatūra, dirba 2 kvalifikuotos slaugytojos diabetologės. Šiame kabinete teikiamos tokios pėdos priežiūros paslaugos:  sveikų ir įaugusių ar deformuotų nagų kirpimas, šlifavimas, nuospaudų šalinimas. Taip pat atliekama pėdų opų priežiūra, pacientai konsultuojami pėdų opų priežiūros klausimais.
Pirmą kartą nustačius cukrinį diabetą, slaugytojas diabetologas konsultuoja mitybos, sveikos gyvensenos, gydymo insulinu ir cukraus kiekio reguliavimo klausimais.
Į Centro poliklinikos diabetinės pėdos kabinetą gali kreiptis visi, kurie turi problemų dėl  kojų priežiūros  ir dažnai kreipiasi dėl tokių paslaugų į grožio salonus. Tuomet šios pėdos priežiūros kabinete suteiktos paslaugos būtų mokamos. 

 

Ambulatorinės chirurgijos paslaugos

Įvairaus amžiaus  žmonėms neretai prireikia chirurgo pagalbos. Tačiau toli gražu ne visais atvejais dėl to būtina gultis į ligoninę – kuo toliau, tuo daugiau tokių paslaugų galima gauti  ambulatoriškai. Operacijos metu gali būti taikoma vietinė  nejautra, todėl  pacientas tą pačią dieną išleidžiamas namo. Dažniausiai poliklinikoje atliekamos nesudėtingos gerybinių odos  ir poodžio auglių šalinimo operacijos, operuojami įaugę nagai, pritraukti pirštai, smulkių sąnarių išvaržos, įvairios lokalizacijos pūliniai – medikamentiniai, kilę iš prakaito liaukos, plauko šaknies. Chirurginiu būdu tvarkomos žaizdos: šalinami apmirę audiniai po traumų, išsivysčius audinių nekrozei dėl infekcijos, esant praguloms. Traumų atvejais, esant kaulų lūžiams, raiščių plyšimams, atliekamos kontrolinės rentgeno nuotraukos, taikoma imobilizacija gipso tvarsčiais. Lėtinių veninės kilmės trofinių opų gydymui naudojami cinko želatinos tvarsčiai. Atliekamos hialurono rūgšties, hormoninių preparatų injekcijos į sąnarį. Poliklinikoje prisirašiusiems pacientams siuntimo pas gydytoją chirurgą nereikia, kitų įstaigų pacientai priimami su šeimos gydytojo siuntimu.  

 


Ambulatorinės slaugos tarnyba

Nuo rugpjūčio mėnesio Centro poliklinika siūlo naują paslaugą- ambulatorinės slaugos paslaugas namuose. Šias paslaugas teikia  6  slaugytojų komanda. Slaugytojos dirba teritoriniu principu. Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose gali gauti pacientai, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis( turi būti pateiktos galiojančios specialiųjų poreikių nustatymo pažymos iš Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos), esant somatinėms ligoms ir pažeidimams nustatytas funkcinis sutrikimas, Bartelio indeksas yra nuo 20 iki 61 balo, taip pat pacientai, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma. Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose gali būti teikiamos ir kitose įstaigose registruotiems pacientams, tada reikalingas šeimos gydytojo siuntimas.
Iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų vienam paslaugos gavėjui per kalendorinius metus gali būti suteikta ne daugiau nei 20 ambulatorinės slaugos paslaugų namuose. Galima užsisakyti ir kineziterapeuto paslaugas, tačiau jos yra mokamos.

Darbuotojai pirmojo vizito pas pacientą metu išsiaiškina paciento ir jo artimųjų poreikius, surenka anamnezę,  įvertina slaugos paslaugų poreikį, sudaro priežiūros planą, pagal kurį savarankiškai prižiūri pacientą namuose ir teikia slaugos paslaugas pagal savo kompetenciją, tiesiogiai bendrauja su gydančiu gydytoju. Gydančiam gydytojui paskyrus, atlieka, intervencines  procedūras (gydytojo paskirtų vaistų suleidimas, sulašinimas, pragulų ir kitų žaizdų priežiūra, drenų priežiūra), diagnostines procedūras (kraujo ėmimas, šlapimo paėmimas  laboratoriniam ištyrimui). Gydytojas siuntime pažymi, kokių slaugos paslaugų namuose  reikia pacientui ir slaugos darbuotojai jas atlieka. Kartą per mėnesį, o pasikeitus paciento sveikatos būklei nedelsiant, slaugytoja, teikianti ambulatorines slaugos paslaugas namuose, apie slaugomo paciento būklę informuoja slaugos paslaugas namuose paskyrusį gydytoją.
Labai svarbi ambulatorinės slaugos namuose funkcija – ne tik išsaugoti pacientų savarankiškumą gyvenamojoje aplinkoje, mažinti socialinę atskirtį, bet ir suteikti pagalbą artimiesiems. Slaugytojos paaiškina, kaip prižiūrėti lovoje gulintį žmogų, kad neatsirastų pragulos, kokias higienos priemones naudoti.
Taip pat suteikiama tam tikra psichologinė pagalba šeimos nariams, kad jie jaustųsi emociškai tvirčiau.
Tapti VšĮ „Kauno Centro poliklinika“ klientais gali visi, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Prisiregistravusiems pacientams daugelis paslaugų yra nemokamos.

VŠĮ Kauno Centro poliklinika
A. Mackevičiaus g. 4
Tel. 8 37 242691
info@centropoliklinika.lt
www.centropoliklinika.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 10 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite