Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Agro straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Želdynų kūrėjų komanda iš Pakaunės

   2020-03-24

Rokų seniūnijoje 2000 m. įkurtas dekoratyvinių augalų ūkis – Rokų medelynas - ir 2005 m. įkurta kraštovaizdžio kūrimo įmonė „Želdynėlis“ subūrė stiprią skirtingų specializacijų kūrėjų komandą. Tai ir architektai, ir dailininkai, biologai bei vadybininkai, visi kartu paskyrę savo žinias ir gebėjimus želdynų kūrimui ir puoselėjimui. O pats įmonės įkūrėjas Arvydas Rutkauskas, inžinieriaus dendrologo profesinę veiklą pradėjo 1987 m. universitetinio Kauno botanikos sodo specialistų kolektyve.

 

 

Naujovių pradininkai

„Maždaug prieš ketvirtį amžiaus pradėjome konsultacinę praktiką, ‑ prisimena įmonės įkūrėjas, ‑ ir per tą laiką išbandėme kuo įvairiausius želdynų stilius, apimdami ir griežtą modernistinį, ir gamtinį rytietišką ar anglišką. Savo laiku atnešėme į Lietuvą mulčiavimo madą, pradėję naudoti smulkintą medžių žievę ar akmenėlius, kaip nusižiūrėjo vienas bendradarbis, stažuodamasis Norvegijoje.“

 

Daugiau kaip ketvirtis amžiaus – nemenkas laiko tarpas patirčiai išugdyti. Žvelgdamas į šią praeitį, A. Rutkauskas linkęs prisiminti filosofų žodžius apie tai, kad pirmuosius septynerius metus žmogus mokosi profesijos iš savo mokytojų ir svetimų klaidų. Kitus septynerius – jau iš savo atliktų darbų, padarytų klaidų ir, priešingai – puikiai pavykusių ir sėkmingų sprendimų. Ir tada per pralietą prakaitą ir išmoktas gyvenimo pamokas ateina tikroji patirtis. Trečiąjį septynmetį, kai baigiasi klaidos ir ateina žinios, subręsta savitasis želdynų kūrėjų stilius, kurį galima pritaikyti prie bet kokio užsakovo individualių poreikių. Maža to, galima net subalansuoti sodą pagal jame gyvensiančio žmogaus vidinį pasaulį ir jo psichologinius poreikius.

 

 

„Mūsų patirtis jau leidžia mums sukurti sodus, kurie sveikatintų žmogų fiziškai ir leistų jam vystytis dvasiškai, ‑ apibrėžia kraštovaizdžio įmonės savininkas. – Galime sukurti tokį sodą, kuris palaikys ir gydys visais terapijos būdais: ir formomis, ir spalvomis, ir kvapais, stiprindamas jo savininkus pagal teritorijoje subalansuotą penkių elementų poveikį.“

 

Konsultuoja kaip skoningai ir tvariai sukurti žaliąją aplinką

Viskas šiame pasaulyje linkę suktis ratu, filosofiškai mano A. Rutkauskas. Apsisuka bei grįžta ir apželdinimo tendencijos. Lietuviai, kaip ir kiekviena tauta, išsibando įvairius stilius: Europos modernizmą, olandiškąją bangą, rytietiškąjį simbolizmą ar natūralistinių žolynų madą... Pastaroji, anot specialisto, kaip tik plinta Lietuvoje, atklydusi iš Didžiosios Britanijos ir Olandijos, kur sklypų savininkai, išsiilgę natūralių pievų, bando atkurti savo valdose laukinės gamtos fragmentus.

 

 

„Vėl grįžtame į natūraliąją stilistiką, ‑ nubrėžia naujausias želdynų tendencijas kraštovaizdžio kūrimo įmonės ir medelyno įkūrėjas, ‑ išsaugodami dalį rytietiškos idėjos atkartoti Dievo kompozicijas mažyčiu masteliu: tuos pat miškus, krūmynus ir žolynus, kuriuos regime kasdien, tik mažų matmenų, kontroliuojamais kiekiais.“

 

A. Rutkauskas linkęs manyti, kad naujausios želdinių mados tendencijos bus linkusios išvengti kičinio margumyno, susitelkti ties mažesniu kiekiu augalijos rūšių ir derinti tarpusavyje ne daugiau nei dvi tris bazines spalvas. Vyraus išraiškingi masyvai: pavyzdžiui, pušynai, alksnynai, beržynai ar klevynai, suderinti su žoliniais augalais bei krūmais, formuojančiais keliasluoksnį vaizdą.

 

Polinkis į lengvą rytietišką gaidelę gali išlikti, bet Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, jis niekuomet nebus realizuotas iki galo: rytietiškiems sodams, anot A. Rutkausko, Europoje trūksta kruopštumo. Tikrasis rytietiškas sodas – tai savotiškas gyvenimo būdas, kai kiekvieną rytą išeini su juo pabendrauti, pagerti kartu arbatos, paglostyti lapus, pakelti šapelį... Kai tavo gyvenimas į jį integruotas lygiai tiek pat, kiek sodas į tave. Europoje gi, A. Rutkausko nuomone, to pasiekti su mūsų gyvenimo stiliumi bei tempu vargu ar įmanoma. 

 

 

Šviečia, mokina ir augina

Bendrovės specialistai neapsiriboja vien tik konsultacine bei prekybine veikla. Jie taip pat moko ir konsultuoja savivaldybių, seniūnijų želdinimo specialistus, priima praktikai ir moko studentus dendrologijos ir želdynų technologijų praktikos, vykdo kitą šviečiamąją veiklą. Įmonės specialistai tyrė, parengė projektus ir apželdino Valdovų rūmų Renesanso sodą Vilniuje, Santarvės parką Kaune, taip pat ir kitų Lietuvos miestų įmonių bei įstaigų teritorijas, miestų ir miestelių žaliąsias zonas, privačias namų valdas.

 

Rokuose esančio medelyno asortimente yra daugiau kaip 700 rūšių bei veislių spygliuočių ir lapuočių medžių bei krūmų. Taip pat nuo 2013 m. veikia ir „Želdynėlio“ prekybos aikštelė netoli Vilniaus, Nemėžėlės kaime. „Želdynėlis“ siekia profesionaliai patenkinti užsakovo lūkesčius aplinkos ir želdynų kūrime. Tai pavyksta padaryti per bendrovės darbuotojams kuriamą saugią ir padedančią tobulėti aplinką, tobulinamus įmonės kokybės vadybos metodus, vykdomus biotechnologinius tyrimus ir jų rezultatų taikymą praktikoje bei per užsienio kolegų patirties nagrinėjimą.

 

 

ROKŲ MEDELYNAS IR UAB "ŽELDYNĖLIS"

Nakvišų g. 14, Patamulšėlio k., Rokų sen., Kauno r.

Tel. +370 619 55772; +370 609 77772

 

Rokų medelyno prekybos aikštelė Vilniuje

Jašiūnų g. 23, Nemėžėlės k., Rudaminos sen., Vilniaus r.

Tel. +370 647 14558

 

El. p. medelynai@gmail.com

www.zeldynelis.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite