Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Efektyvi betono apsauga ir lengvesnė priežiūra

   2018-05-17

Betonas – tvirta ir ilgaamžė medžiaga, todėl dažnai naudojama statant pramoninės paskirties objektus. Tačiau šiuose objektuose betonas, ypač iš betono išlietos grindys, patiria pastovią trintį dėl naudojamų mechanizmų bei gamybos procesų, gali būti suliejamos aliejais, alyva ir kitais produktais... Natūralu, kad siekiant, jog betoninės grindys tarnautų ilgus metus, o jas prižiūrėti būtų paprasta bei lengva, reikia tinkamai jomis pasirūpinti.

Impregnantai – užsienyje populiarus būdas apsaugoti betonines grindis

Patikima betono apsauga itin aktualu įvairių pramonės objektų – gamyklų, sandėlių, logistikos centrų – savininkams. Šiuose objektuose betoninės grindys turi išlaikyti dideles apkrovas, sunkią techniką, pastovią trintį... Dėl visų šių veiksnių grindys greičiau dėvisi, trumpėja jų tarnavimo laikas.
Užsienyje – pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje – jau yra spėję išpopuliarėti betoninių grindų impregnantai, kuriais padengti paviršiai įgyja atsparumą dėmėms, juos lengviau valyti bei prižiūrėti, be to, jie ilgiau išlieka tvirti ir saugūs naudoti.
Padengti grindis imprengrantu – itin paprasta. Tereikia nupurkšti ir paskleisti medžiagą paviršiumi, bei leisti jam gerai išdžiūti. Šis procesas nėra automatizuojamas, jį atlikti galima naudojant rankinius purkštuvus.  Džiūvimo laikas ir grindų paruošimas naudojimui priklauso nuo konkretaus naudojamo produkto. Priklausomai nuo pasirinkto produkto, gali tekti grindis ir poliruoti.

Betoninių grindų apsauga naudojant impregnantus. Kokie pagrindiniai privalumai bei trūkumai?

UAB „Stotras“ Lietuvoje prekiauja JAV pagamintu impregnantu „C2 protector“, kuris iš kitų rinkoje esančių produktų išsiskiria itin trumpu džiūvimo laiku bei tuo, kad juo padengtų paviršių nebereikia papildomai poliruoti, taigi naudotis patalpomis galima praėjus vos porai dienų nuo produkto panaudojimo.
Šis produktas yra gaminamas ličio pagrindu – būtent dėl šios medžiagos naudojimo impregnantu padengtos grindys pasidaro ženkliai atsparesnės maisto, alyvos, aliejų ir vandens dėmėms. Medžiaga tolygiai padengia grindis ir leidžia paviršiui kvėpuoti bei nesulaiko drėgmės viduje, dėl to dėmės neįsigeria į betoną.
Taip pat svarbu ir tai, kad produktu nupurškus grindis mažėja trintis tarp betono ir kitų objektų – gamybai reikalingų mechanizmų, žaliavų ir kt. Sumažinus trinties poveikį panaikinamas betono dulkėtumas.
Dėl šių priežasčių, betonines grindis pasidaro itin paprasta prižiūrėti bei valyti, o patalpos išlaiko tvarkingą išvaizdą.
Kadangi impregnantas yra bekvapis, jį galima saugiai naudoti tiek lauke, tiek vidaus patalpose. Be to, ši medžiaga yra visiškai saugi naudoti įvairios paskirties objektuose – įskaitant ir maisto pramonę – svarbu tik laikytis visų saugumo instrukcijų produkto purškimo metu bei užtikrinti pakankamą ventiliacijos kiekį grindų džiūvimo periodu.
Šis produktas ne tik prailgina betoninių grindų tarnavimo laiką ir palengvina grindų valymą bei priežiūrą, bet ir prisideda prie darbuotojų sveikatos saugojimo – naudojant impregnantą jiems nereikia pastoviai kvėpuoti betono dulkėmis.
Produktas tinka ir neseniai išbetonuotoms grindims – jį naudoti galima po betonavimo praėjus vos 7 – 10 dienų. Išpurškus grindis impregnantu, apsaugą nuo alyvos, aliejaus ir vandens jos įgauna per 48 valandas.
Priešingai nei naudojant daugumą kitų rinkoje esančių impregnantų, grindis  nupurškus „C2 protector“, jų nereikia papildomai poliruoti, o paviršius išlieka neslidus bei patogus ir saugus naudotis.
Visgi ši medžiaga nėra tinkama paviršiams, kurie yra dažnai įtakojami pastoviu vandens poveikiu ar yra žemiau vandens lygio. Taip pat, naudojant “C2 protector” ant seno ar nekokybiškai išlieto betono, impregnantas nekompensuos struktūrinių defektų, įtrūkimų, tarpų ir tuštumų.

Patvaresnės grindys už priimtiną kainą

Dengiant ar atnaujinant dangą ją dažniausiai užtenka nupurkšti vos vienu minėto produkto sluoksniu. Esant poreikiui, galima purkšti ir pakartotinį sluoksnį, kurio išeiga jau bus mažesnė.


Apytikrės padengimo normos:

Porėtas betonas -  1 -2,5 m2/L

Vidutiniškai porėtas betonas: 2,5 – 10 m2/L

Neporėtas betonas: 10 – 20 m2/L

Pastaba: dengti vienu prisotintu sluoksniu.


Galima apibendrinti, jog nupurškus šiuo produktu grindis, joms yra suteikiama apsauga nuo trinties bei įvairiose pramonės bei gamybos srityse naudojamų medžiagų poveikio. Periodiškai (kas 2 – 3 metus) atnaujinant grindų padengimą  „C2 Protector“ produktu, betoninės grindys tarnaus nuo 10 iki 15 metų ilgiau.

UAB "STOTRAS"

Jurbarko g. 2, LT-47183 Kaunas
Tel. +370 37 262089
El. p. info@stotras.lt
www.stotras.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 07 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite