Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kaip užsigarantuoti pastato A, A+ energinio naudingumo klasę?

   2018-03-22

Atrodo visai neseniai daug diskusijų kėlė reikalavimas statyti A energinio naudingumo klasės pastatus, o šiais metais kartelė kilstelėta dar aukščiau. Šiais metais įsigaliojo reikalavimas projektuoti ir statyti A+ energinio naudingumo klasės pastatus. Pasak specialistų už 3-jų metų turėtų įsigalioti ir A++ reikalavimas. Tačiau, ar tikrai visada klientai gauna visus A, A+ klasės privalumus?

Pastatyti A, A+ energinio naudingumo klasės pastatą, būtina patirtis

A, A+ klasės pastato standartas pasiekiamas mažinant pastato šilumos bei energetinių resursų sąnaudas. Tai pasiekiama, jei pastatas tinkamai izoliuotas. Pagrindinis reikalavimas, norint pasiekti šios klasės standartą – tai pastato sandarumas, kuris reikalauja tikrai kokybiško statybininkų darbo. Pasak specialistų, dažniausiai nesandarumą lemia statybininkų klaidos,o siekiant A+ klasės , keliami dar didesni reikalavimai negu  A klasės pastatams.                                                                                                                    

Prieš nustatant reikalavimus A ir A+ energinio naudingumo klasėms, buvo rengiami mokymai projektuotojams ir statytojams. Tačiau, UAB „Imbrex“ vadovo Artūro Girdžiaus nuomone, remiantis tik teorija, bet neturint praktikos, iš pirmo karto A, A+ klasę atitinkančio pastato  nepavyks pastatyti. “Pavyzdžiui, jei tinkamai nesuklijuosi izoliacinės plėvelės, sandarumas tikrai nebus garantuotas. Daugeliui darbų, kad ir iš pirmo žvilgsnio smulkių, reikalingas ne tik kruopštumas, bet ir pakankamas įdirbis. Nepatyrę statytojai dažnai pakankamai neįvertina oro skvarbumo, todėl net menkiausios paliktos skylutės jau suteikia pastatui nesandarumo” – sako A.Girdžius.

A+ klasės pastatui statyti nereikalingi jokie leidimai.Tad ir jūsų namą gali statyti neturintys patirties statytojai. Pastačius namą, būtina gauti energetinį sertifikatą, kuris nurodo, kad pastatas atitinka A,A+ klasės reikalavimus. Tačiau specialistų nuomone, gali būti, kad ir pastato sandarumo klasifikavimo protokolas A klasės negarantuos.

Kaip išsirinkti patikimą statytoją

Pasirinkti patikimą statytoją, o juo labiau atskirti tikrai patyrusį nėra lengva. A. Girdžius pataria statybos įmones rinktis pagal jų pastatytus statinius. “Tiesiog reikia pasidomėti apie jų įgyvendintus projektus, kokia darbo patirtis, rekomendacijos ir, žinoma, susitikti su statytoju” – sako pašnekovas. Jo nuomone geriausiai išsirinkti statytoją padės rekomendacijos ir pastatytų objektų apžiūra, svarbu, kad tai nebūtų pirmas ar antras namas. Nepatariama vadovautis tik internete rasta medžiaga apie statytoją, nes dažniausiai tikros ir detalios informacijos tai neatskleidžia.

Labai svarbu pirminis projektavimas. “Geriausia kai statytojas nuo pat projekto pradžios dirba su architektais. Renkantis statytoją, tai gali būti patikimumo ženklas, nes išvengiama daug klaidų” – pastebi „Imbrex“  darbų vadovas Mantas Girdžius. 

Jeigu jau perkamas pastatytas statinys, norint įsitikinti ar objektas tikrai atitinka A, A+ klasės reikalavimus, prieš perkant galima užsisakyti sandarumo testo paslaugą. Tačiau tai daryti geriausia dar neatlikus apdailos, nes tokiu atveju daug lengviau ištaisyti padarytas klaidas. Pasitikrinti galima ir  statytojui jau turint A, A+ klasės sertifikatą, nes ir tokiu atveju, esant neatitikimams, statytojas privalo sutvarkyti taip kaip priklauso pagal sertifikato reikalavimus.

Ilgalaikiai darbuotojai ir maža jų kaita – iškalbingas ženklas

“Statybinės įmonės darbo kokybei labai svarbu jos darbuotojai. Pavyzdžiui mūsų įmonėje dauguma darbuotojų dirba daugiau negu 10 m., todėl klientai gali būti garantuoti darbo kokybe. Čia darbuotojai labai vertinami, didzioji dalis  neišvyko sunkmeciu dirbti į užsienį kaip dauguma, o tie kurie buvo išvykę sugrįžo“ – sako įmonės „Imbrex“ vadovas. Darbuotojų kaita šioje įmonėje, turinčioje jau beveik 20 m. patirtį statybų sektoriuje, labai maža.

Bendrovė „Imbrex“ specializuojasi individualių namų statyboje. Namai statomi nuo pamatų iki raktų, t.y ne tik su pilna apdaila, bet ir su baldais, jei klientas pageidauja. Bendradarbiaujant su architektais ir užsakovais gali būti pagaminti baldai pagal individualų užsakymą. Kadangi įmonė turi ilgalaikę darbo patirtį ir patyrusius meistrus, ji sugeba įgyvendinti visus net ir sudėtingiausius architektų bei užsakovų reikalavimus. Bendrovei sėkmingai dirbti padeda ir tai, kad namų statyba yra šeimos verslas ir jau antra karta užsiima statybų veikla. Pasak vadovų, įmonės stiprybė ir išskirtinumas yra kokybėje, bet ne kiekybėje.

UAB “Imbrex”
Tel. +370 698 75153,  +370 606 12432 
http://www.imbrex.lt 


1. Pagrindinis reikalavimas, norint pasiekti A, A+ klasės standartą – tai pastato sandarumas, kuris reikalauja itin kokybiško statybininkų darbo.

2. Norint kokybiškai pastatyti A,A+ klasės pastatą, reikalinga statybininkų patirtis.

3. Statybines įmones reikia rinktis atsižvelgiant į jų atliktus darbus,  darbo patirtį, rekomendacijas.

4. Geriausia kai statytojas nuo pat projekto pradžios dirba su architektais, tokiu atveju išvengiama daugelio klaidų.

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 06 17 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite