Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Prieš kiek laiko buvo atlikta jūsų daugiabučio techninė priežiūra?

   2020-03-19

Įstatymuose reikalaujama, kad daugiabučių techninė priežiūra būtų vykdoma kartą per 2 mėnesius, o pilna apžiūra 2 kartus per metus, tačiau tuo ne visada pasirūpinama. Anot įmonės „Armondeita“ vadovo Vytauto Satkausko, pagrindinės priežastys – gyventojų kompetencijos trūkumas, lėšų stygius bei įsitikinimas, kad viskas yra gerai. Laiku nustatyti defektai ir jų pašalinimas padeda ateityje išvengti didesnių nuostolių. Vieninteliam šilumos punktui ir šildymo sistemai yra skiriama daugiau dėmesio.

 

 

Ar gyventojai žino, kokios būklės jų daugiabutis?

Žinomas atvejis, kai Kaune, 2019 metais vasarą, dėl trūkusios sienos iš daugiabučio teko evakuoti žmones. Nors trūkis buvo pastebėtas prieš kelis metus, tačiau nebuvo pradėti remonto darbai dėl lėšų stygiaus ir sulaukta kritinės padėties. „Pastatui esant kritinės būklės galima panaudoti jau sukauptus pinigus ir be gyventojų sutikimo. Svarbu visada žinoti kiek yra sukaupta lėšų, o pamačius bent mažiausią įtrūkimą sienoje ar pamatuose, nedelsiant kreiptis į administratorių ar tiesiogiai į statinio techninį prižiūrėtoją“, – pataria V. Satkauskas.

 

Techniniam prižiūrėtojui vykdant pilną apžiūrą vertinama visų pastato inžinerinių sistemų (įskaitant ir lietaus nuotekų) būklė bei apžiūrimos pastato konstrukcijos. Vėliau pateikiamas apžiūros aktas, sudaromas remonto darbų planas ir preliminarios remonto darbų sąmatos. Sprendimą kaupti ir skirti lėšas einamiems remonto darbams privalo priimti gyventojai. „Armondeita“ specialistai, esant gyventojų pageidavimui, dalyvauja susirinkimuose bei padeda gyventojams paskirti remonto darbus prioritetų tvarka.

 

Pastatų apžiūra prieš renovaciją ir po jos

Dažniau susirūpinama pastato būkle prieš renovaciją, nenorint išleisti lėšų nereikalingam konstrukcijų remontui. Patikrų metu atliekama išorinių pastato atitvarų apžiūra termovizoriais, fiksuojami trūkimai bei kiti defektai konstrukcijose. „Buvo atvejis, kai renovacijos metu, fiksavus atkastų pamatų trūkį, inicijavome pastato konstrukcijų ekspertizę ir tik gavus statinio eksperto išvadas, buvo leista tęsti darbus“, – pasakoja „Armondeita“ vadovas.

 

Nereikėtų pamiršti apžiūros ir po renovacijos. „Aš pats gyvenu renovuotame name, kuriame dar nesibaigus garantiniam laikotarpiui, pastebėjęs defektus stogo konstrukcijose kreipiausi į statinio techninį prižiūrėtoją dėl defektų nustatymo ir defektinio akto surašymo. Klaidos buvo užfiksuotos ir pateikus nurodymą rangovui, jos buvo pašalintos. Kai techninis prižiūrėtojas laiku užfiksuoja defektus, rangovas yra priverstas ištaisyti savo darbo klaidas“, – sako V. Satkauskas.

 

 

„Armondeita“ įmonės specialistai, vykdydami statybos darbų ir pastatų techninę priežiūrą, valdo visą aktualią informaciją, todėl gali pasiūlyti tikslų energinio naudingumo sertifikavimą projektavimo, naujos statybos užbaigimo, esamų pastatų remonto metu. Įmonė taip pat teikia pastatų ir inžinerinių sistemų priežiūros, investicinių renovacijos projektų rengimo, projektavimo, statybos darbų dokumentacijos pridavimo, pastatų kadastrinių bylų rengimo ir kt. paslaugas.

 

 

 

UAB „ARMONDEITA“

Direktorius Vytautas Satkauskas

Tel. +370 662 15076

El. p. info@armondeita.lt

www.armondeita.lt

 

 

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 07 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite